anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozliczać się z urzędem skarbowym

OrgSupplements
#8 Zapaleniec#

Witam. Kilka dni temu założyłem działalność i zacząłem sprzedaż na allegro. Jestem ryczałtowcem i powinienem odprowadzać 3 % od sprzedaży każdego produktu do Urzędu Skarbowego. W jaki sposób okazywać przychody? Czy allegro wysyła comiesięczne raporty sprzedaży? Jak to wygląda? W jaki sposób i w jakiej formie wysyłać kupującym dowód sprzedaży? Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Syla270985
#12 Orędownik#

@OrgSupplements musisz pobrać sobie wzór uproszczonej ewidenci przychodów. Wzór określony jest w rozporządzeniu Ministra Finansów. We wzorze tym, masz kilka stawek %, Ty będziesz uzupełniał tylko wartości w 3%. Ja zrobiłam ją sobie w Excelu. Po każdej wystawionej fakturze wpisuje dane do Excela żeby mieć od razu kwotę wyliczoną do US i narastająco podany przychód do wyliczenia składki zdrowotnej. Do 20 każdego miesiąca musisz wpłacić podatek. Do każdej sprzedaży wystawiam faktury, czy klient chce czy nie chce. Wysyłam je elektronicznie. Dzięki temu że mam faktury do każdej sprzedaży, elegancko mam wszystko w ewidencji.

PS. Nie zapomnij się zarejestrować w BDO

oznacz moderatorów

OrgSupplements
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuję są odpowiedź. Trochę mi się rozjaśniło 🙂 chociaż nie łatwo będzie to ogarnąć. A jak jest ze składką ZUS ? Będę opłacać tylko zdrowotną ponieważ jestem zatrudniony na pełen etat i pracodawca opłaca wszystkie składki. Czy jest to kwota stała co miesiąc czy zależna od przychodu? Z jakiego programu korzystasz do wystawiania faktur? 

oznacz moderatorów

OrgSupplements
#8 Zapaleniec#

I jeszcze w jakim celu mam się rejestrować w BDO? 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@OrgSupplements będziesz opłacał wyłącznie składkę zdrowotną 🙂 Zależna jest od wysokości osiągniętego przychodu. A wygląda to tak:

do 60 tys zł - 376,17 zł 

od 60 do 300 tys zł - 626,93 zl

od 300 tys zł - 1128,48 zł.

Kwoty są oczywiście narastająco od początku roku. Na koncie ZUS po wpisaniu przychodu składka sama się wylicza. Ja wystawiam faktury poprzez własny sklep internetowy który mam zintegrowany z Allegro. Najlepiej poszukaj w sieci jakiś program do fakturowania.

Co do BDO to jeśli wysyłasz do klienta towar w opakowaniu, np kopercie czy kartonie, masz ustawowy obowiązek zarejestrowania się w BDO i sporządzania rocznego sprawozdania z wprowadzonych opakowań 🙂 Po rejestracji musisz na fakturach czy paragonach umieszczać swój numer BDO. Jeśli nie będziesz go umieszczał, kara finansowa to od 5 tys do 1 mln zł. Jeśli się nie zarejestrujesz, ta sama kara, od 5 tys do 1 mln zł 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

I jeszcze ważna rzecz, jeśli w którymś miesiącu dobijesz do np 62 tys zł przychodu, to złod... znaczy, ZUS, każde Ci wstecznie dopłacić do składki różnicę za miesiące, w których płaciłeś mniej... 

oznacz moderatorów

OrgSupplements
#8 Zapaleniec#

Wielkie dzięki za pomoc. Gdybym jeszcze coś potrzebował odezwę się 🙂 

oznacz moderatorów