anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak teraz Allegro nalicza prowizję od sprzedaży

metalegt
#9 Pomysłodawca#

Jak teraz Allegro nalicza prowizję od sprzedaży

Sprzedając produkt za 14,60 + koszt wysyłki 24,00zł łącznie 38,60zł brutto

została naliczona prowizja w wysokości 8,08 + 1,00zł za opłatę łącznie 9,08

czy nie uważacie że coś tu nie gra prawie 25% prowizji nie chcę się wyrażać bo powinienem to jakoś określić

gdzie jakikolwiek zysk dla sprzedającego ??? ja do tej transakcji musiałem dopłacić

Identyfikator zamówienia:

d6727d20-24d7-11ee-8253-3be217d1218e

Dlaczego nie ma konkretnej informacji o prowizji, czy nie powinna się tym zająć odpowiednia instytucja

np. urząd ochrony konsumenta

jak ja mam wyceniać przedmiot dla klienta

powinna być opcja w cenie sprzedaży dla klienta od - do

Prowizja od sprzedaży 1 sztuki (zależna od ceny dostawy)
 
min. 3,06 zł - maks. 8,08 zł - oczywiście Allegro wybiera maks ????

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Halfrunt
#18 Luminarz#

A to nie była czasem oferta wyróżniona, bo wówczas jest naliczana kolejna prowizja od prowizji naliczonej ze sprzedaży.

oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

Nie jak skumałem że naliczają podwójną prowizję, to nie mam żadnej aukcji wyróżnionej niech się gonią, płacić za wyróżnienie i dodatkowa prowizja to jest chore

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak się zarabia.😁

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@metalegt to nie Allegro wybiera max, tak jak napisaliśmy wysokość prowizji zależy od wybranej przez kupującego metody dostawy. Wybrał najdroższą opcję, dlatego wartość prowizji jest maksymalna. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

ale się moderatorka rozpisała, dziękuję za kompleksowe wyjaśnienie, ja też nie miał bym co napisać, bo po co się męczyć tego nikt nie jest w stanie wyjaśnić

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@metalegt nie musisz być złośliwy i obrażać innych nazywając złodziejami, jeśli czegoś nie rozumiesz to wystarczy dopytać 🙂 
Prowizja pobierana jest od kosztu przedmiotu oraz kosztu dostawy. Czyli w przypadku zamówienia nr d6727d20-24d7-11ee-8253-3be217d1218e, została pobrana od kwoty 38,60 zł, opłaty są jasno określone w regulaminie
Pytasz "Dlaczego nie ma konkretnej informacji o prowizji", ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki koszt dostawy wybierze kupujący, więc w kalkulatorze opłat podany jest koszt prowizji bez ceny dostawy, a podczas wystawiania oferty możliwy przedział w zależności od wybranej metody dostawy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

nie jestem złośliwy tylko liczyłem na konkretne wyliczenia, a nie odwoływanie się do regulaminu,

który jest tak zawiły i pokręcony że ciężko się połapać, to już łatwiej połapać się w podatkach

mimo to nie znalazłem żeby prowizja wynosiła ponad 20% doliczając opłatę za sprzedaż to prawie 25%, gdzie zostaje zysk dla sprzedającego jak średnio nasza marża jest poniżej 20%

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@metalegt daj mi link do produktu ? bo to dziwnie wygląda 😞

@la_nika napisz jak to zostało policzone, bo do pozostałych gdzie jest 20,83 % nie pasuje a nie wiemy jaka to kategoria, a może to kilka produktów i wpadło w prowizję minimalną 0,35 groszy po co się domyślać jak można napisać w wątki jak zostało to policzone ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

https://allegro.pl/oferta/profil-aluminiowy-do-poliweglanow-zamykajacy-f10-13927658408

Jak pisałem

14,60 1 produkt + koszt wysyłki 24,00zł łącznie 38,60zł brutto

została naliczona prowizja w wysokości 8,08 + 1,00zł za opłatę łącznie 9,08

prawie 25%

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@metalegt masz wystawione w pozostałych  20,96%  i wychodzi  8,08 zł

+ 1 zł i masz 25 % 😞

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

Ale od kosztów wysyłki też jest naliczana prowizja 20,96 ??

czyli zmienić lokalizację produktu i nigdy nie wystawiać nic w pozostałe 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@metalegt tak od kosztów wysyłki też liczą, sumują z produktem i jest prowizja w wysokości danej kategorii, unikaj kategorii Pozostałe bo tam jest największa prowizja jak widzisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

metalegt
#9 Pomysłodawca#

Dzięki - moderator powinien się uczyć jak odpowiedzieć na proste pytanie

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  kiedy pisałem Ci odpowiedż przyszła @la_nika  z siekierką i juz nie ma potrzeby pisania odpowiedzi. Ot taka "demokracja" i "wolność słowa". Wlasnie dlatego szukam alternatywy dla sprzedaży na allegro. Choć u nas jeśli chodzi o sprzedaż i zyski to nie mogliśmy narzekac. Powolutku ale szło wszystkow dobrą strone.

NIestety zachodzące zmiany zabierają ostatnie resztki wolnego rynku na allegro

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 @metalegt to kategoria Pozostałe prowizja wynosi w niej 20,96%. 

la_nika_0-1690713234117.png

Zrzut pochodzi z kalkulatora opłat, wyliczenie dotyczy darmowej wysyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@la_nika jednostkowa opłata transakcyjna... A cóż to za opłata? Pierwszy raz to na oczy widzę 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci  jednostkowa opłata transakcyjna wynosi 1 zł (dla sprzedaży na allegro.pl). Naliczamy ją od każdego zakupu w ofercie.
Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Nabyteq
#7 Wielbiciel#

Przez to że prowizja jest naliczana nie tylko za sprzedany produkt a za produkt + wysyłka ciężko wyliczyć za ile ten przedmiot wystwić. Tak być nie powinno. 
Przykladowo sprzedajesz cos na poziomie 8zl, masz 1,5zl zysku od sztuki, policz prowizje na poziomie 90gr od samego produktu dolicza tranzakcyjną (jak nie masz abinamentu) dolicz prowizje od wysyłki od wystawienia i dokladasz do interesu. 
trzeba uciekac na inne portale

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@metalegt w skali miesiąca koszty Allegro potrafią u mnie nawet wynieść 30% od Sprzedaży 😁

 

Dodam że nie mam żadnych wyróżnień, promowania, itp

oznacz moderatorów