anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to możliwe że ktoś pozmieniał mój produkt, Mój EAN w katalogu!

LAEMI-PL
#11 Animator#

Jestem producentem, właścicielem marki i ean-ów. Jak kto możliwe że ktoś zmienił mój produkt?!
Produkt był dodawany przez brand-data@allegro.pl.

Ktoś zmienił parametry i przede wszystkim markę mojego produktu!  Co za cyrk! 
Problem dotyczy na razie 2 produktów:

https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-128-11788192640
Prawidłowa nazwa produkty która była poprzednio to:
"Legginsy dziecięce długie klasyczne LAEMI 591 Czarne 128"
EAN: 05905858503091

https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-128-11788192640
Prawidłowa nazwa produkty która była poprzednio to:
"Legginsy dziecięce długie klasyczne LAEMI 591 Czarne 134"
EAN: 05905858503107

Błąd w katalogu już został zgłoszony ale znając życie to coś pójdzie nie tak.

Nich mi ktoś wyśni jak do czegoś takiego mogło dojść!
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL Jeśli zgłosziłeś już błąd, poczekaj na weryfikację i odpowiedź. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@nat_not Natalio*, a teraz odpowiedz nam, jeśli producent i autoryzowany podmiot wprowadza produkt to katalogu Allegro, to jakim prawem byle kto (@ nieautoryzowany podmiot" ma prawo w ogóle wprowadzić tam jakiekolwiek zmiany? Takie pseudo-zgłoszenie powinno być a automatu odrzucone. A skoro tak się nie stało, to trzeba naprawić, prawda?

*Bardzo ładnie imię 🙂

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@drekenzes  ładne.... ,, w dniu urodzin Pana ,,

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-134-11788195533

Prawidłowa nazwa produkty która była poprzednio to:
"Legginsy dziecięce długie klasyczne LAEMI 591 Czarne 134"
EAN: 05905858503107

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

 - Na odpowiedź "zgłoś błąd" będę czekać prawdopodobnie 2 dni. I zakładając że wszystkie zmiany od razu zostaną zatwierdzone (w co wątpię), to przez weekend w aplikacji wariantowość produktowa głupieje i czasami przenosi na innego sprzedawce. Człowiek płaci kilka tysięcy złotych za ads-y i traci pieniądze bo klient jest przenoszony na aukcje konkurencji. (Tak przypadkowo został odkryty błąd- podczas  zmiany rozmiaru na aukcji przeniosło mnie na innego sprzedawcę- a nie powinno)

Pomijając powyższe, jak to jest możliwe że jest produkt w katalogu firmy X, w GS1 też jest X; a nagle ktoś zmienia produkt na firmę Y?  Tym samym pomagając w kradzieży kodów EAN i narażając właściciela na straty? 


oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Na 100% nie zadziała "Zgłoszenie błędu"!

LAEMIPL_0-1699040567198.png


Nikt nie naprawił tego błędu (który był przeze mnie zgłaszany kilka mięsiecy temu):

parametr PRODUCT VARIANT GROUP ID jest automatycznie kasowany przy każdym zgłoszeniu błędu co powoduje rozsypanie wariantów produktowych! beznadzieja

 
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LAEMI-PL To do czego doszło w tej sytuacji to może być początkiem Twoich problemów ,bo taki sprzedawca który podpiął się pod Twój EAN wciskając swój produkt robi opinie temu co produkujesz i sprzedajesz wystawiając swoje być może gorszej jakości produkty a opinie produktu jest widoczna dla innych .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LAEMI-PL Prawdopodobnie ktoś wystawiając swoje aukcje i łącząc się z katalogiem Allegro zgłosił błąd, który został przez Allegro zaakceptowany.Znając życie i działanie "fachmanów" serwisu, to Twoje zgłoszenie błędu zostanie teraz odrzucone.Niestety, do nikogo odpowiedzialnego za ten bubel jakim jest katalog to nie dociera.

Tak swoją drogą, proponuję co jakiś czas sprawdzać połączenie produktów z katalogiem, ponieważ zdarzają się tutaj cuda.Produkt połączony prawidłowo, po jakimś czasie potrafi być połączony z czymś innym niż był połączony pierwotnie.Cuda, cuda i jeszcze raz cuda.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LAEMI-PL napisz allegro że jak nie zaprzestaną ingerować w Twoją ofertę to zgłosisz to do UOKiK bo zgodnie z ich wpisem 🙂

Zrzut ekranu 2023-11-04 100938.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Nadal czekam na odpowiedź jak doszło do sytuacji że:
1) produkt był dodany przez brand allegro z pliku przesłanego  2 sierpnia 2023, 12:52. (żadne automatyczne tworzenie produktu)
2) produkt wprowadzony został pod marką LAEMI, w GS1 również jest i zawsze był pod marką LAEMI.
3) i nagle ktoś zmienił parametry i przede wszystkim markę mojego produktu (z LAEMI na Maja)

Czekam na oficjalne wypowiedzenie się Allegro w tej sprawie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL poczekaj proszę na odpowiedź i rozpatrzenie swojego zgłoszenia. Właściwy zespół weryfikuje wszystkie wiadomości i jeśli potwierdzą nieprawidłowości zmieni dane w produkcie zgodnie z Twoimi sugestiami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

@_HolaOla_ mam zaczekać na odpowiedź od "właściwego zespołu" odpowiedzialnego  za formularz zgłaszania błędów?  Poważnie?
- Po pierwsze przez tych "specjalistów" powstał błąd!
- Po drugie wczoraj w tym wątku pokazałam printscreen który pokazuje że przy każdym zgłoszeniu błędu parametr PRODUCT VARIANT GROUP ID jest automatycznie kasowany, co po akceptacji zgłoszenia rozsypuje warianty produktowe
- Po trzecie i najważniejsze, po rozpatrzeniu zgłoszenia,  trzeba będzie wysłać kolejne zgłoszenie aby każdy produkt który był zgłaszany dołączyć do grupy produktowej, a następnie wysłać jeszcze jedno zgłoszenie o zignorowanie automatycznego nazewnictwa produktów.

Przypominam że w całym tym poście nie chodzi o dywagowanie o formularzu zgłaszanie 
błędów, tylko o to jakim cudem ktoś zmienił podstawowe parametry przy EAN-nie skoro nie miał do tego żadnych praw.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL Tak i rozumiem, że chciałbyś aby Twoje zgłoszenia były rozpatrzone natychmiast, ale na wszystkie sugestie o błędach zespół katalogu produktów odpowiada w kolejności ich napływania. Na Allegro Gadane nie weryfikujemy tych zgłoszeń, więc nie wyjaśnię Ci od ręki co się tutaj wydarzyło i dlatego potrzebujemy czasu, aby wyjaśnić z zespołem, który to robi, dlaczego tak się stało. Najpierw jednak Twoje sugestie, które już przesłałeś, muszą być zaakceptowane lub odrzucone. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ autor wątku ma inne pytanie jakim cudem ktoś to zmienił skoro zgłoszone zmiany nie były zgodne z bazą GS1 ?  Przecież to ponoć weryfikujecie a tu każdy może se zgłaszać zmiany i robić bałagan w ofertach za które odpowiada sprzedawca !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 niestety ale dzieje się to nagminnie.Przekonałem się o tym na własnej skórze.Oferty połączone prawidłowo, po jakimś czasie często mają zmienione parametry.Najgorsze jest to, że na niezgodne z danymi producenta.Wygląda na to że nikt tego nie weryfikuje.Mi zdarzyło się, że nawet zdjęcie produktu (miniaturka) zostało zamienione na nieprawidłowe, a ja dziwiłem się że tak chodliwy przedmiot w takiej cenie nie miał wzięcia.Proponuję wszystkim sprzedawcom co jakiś czas sprawdzać prawidłowość połączenia produktów z katalogiem, bo przez takie błędy można bujać się ze sprzedażą miesiącami.

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

kto dodaje produkty z katalogu ten się w cyrku nie śmieje

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Tak ja wcześniej pisałam,
po 4 dniach czekania ktoś zaczął naprawiać błędy (które spowodowało allegro) powodując początek rozsypywania się wariantów produktowych.
Na razie tylko rozmiar 128 czarny jest nie widoczny dla kupujących gdy są na jakimkolwiek innym rozmiarze lub kolorze (bo na obecną chwile tylko ten wniosek został rozpatrzony).

https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-116-11788186578
https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-128-11788192640

Rozmiary są nie widoczne, Klienci nie kupują bo myślą że ich nie ma w ofercie a ja tracę pieniądze.





oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LAEMI-PL bardzo Cię przepraszam za tę sytuację. Wyjaśniamy już co się się wydarzyło w Twoich ofertach i naprawiamy błędy. Jestem w kontakcie z pracownikiem, który zajmuje się Twoimi zgłoszeniami po naszej stronie i jak tylko dostanę wyjaśnienie co dokładnie spowodowało tę sytuację, wrócę do Ciebie ze szczegółami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

i jeszcze jedno
zgłoszone błędy zostały odrzucone i ktoś utworzył nowy nowy produkt kasując tym samym wszystkie oceny produktu na które pracowałam 2 lata!

123.jpg

Legginsy 128
https://allegro.pl/oferta/legginsy-dzieciece-pl-getry-leginsy-czarne-128-11788192640
nie dość że nie znajdują się w wariantach produktowych to nie mają żadnej historii/ oceny!
I co ja mam teraz zrobić? 

oznacz moderatorów