anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygenerować jeden protokół odbioru dla kilku paczek w nowym wysyłam z allegro

maltor_pl
#7 Wielbiciel#

Cześć!

Jak w temacie - jak można wygenerować jeden protokół odbioru dla kilku paczek? Chodzi konkretnie o Allegro DPD.

W poprzedniej wersji WzA po prostu zaznaczało się kilka paczek i można było wygenerować jeden protokół dla kilku przesyłek. 

 

Druga sprawa, w starym systemie w jednym miejscu można było sprawdzić czy przesyłki zostały doręczone - teraz jak widzę muszę wejść w każdą osobno w szczegóły aby to sprawdzić. Czy jest jakiś sposób na obejście tego i powrót do starej wersji? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

profitools
#9 Pomysłodawca#

Mam dokładnie ten sam problem. Nawet nie mogę znaleźć odnośnika do WzA. Dodałem kilka paczek z DPD i utknąłem. Pani na czacie umilkła po przedstawieniu się. Masakr, jak mam nadać dzisiejsze paczki??

oznacz moderatorów

maltor_pl
#7 Wielbiciel#

Ja dodałem paczki pojedynczo, dzisiaj akurat nie było ich dużo (na szczęście). 

Po wprowadzeniu paczki mogłem wydrukować protokół dla każdej osobno - 1 paczka = 2 kartki papieru z potwierdzeniem, każde moje potwierdzenie miałby podpisywać kurier (już widzę jego minę).

Dlatego dzisiaj z druku protokołu zrezygnowałem, ale na przyszłość chciałbym wiedzieć jak to  zrobić...

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Ja znalazłem, jak to najlepiej zrobić. Wychodzisz z poziomu listy zamówień. Olewasz te pojedyncze przyciski po prawej Nadaj przesyłkę, a zaznaczasz po lewej kilka zamówień z kurierem DPD (w tym przypadku). Przewijasz stronę na sam dół i tam na zielonej belce pojawi się Nadaj wiele. 

Eureka! 
A pani na czacie, cóż przykro mi bardzo, ale dostała niską ocenę w ankiecie - absolutnie nie potrafiła mi pomóc.

A ten cały bajzel, który zrobiło Allegro.... wiem, wiem, powinienem już był przywyknąć, ech....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maltor_pl Pracujemy nad udostępnieniem osobnej Listy nadanych przesyłek, na której będą możliwe operacje zbiorcze: zamawianie podjazdów, drukowanie etykiet i protokołów oraz anulowanie statusów przesyłek (max. 100).

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maltor_pl
#7 Wielbiciel#

A kiedy to narzędzie będzie dostępne (dlaczego nie jest dostępne w momencie wyłączenia starego systemu 😉 ) ??

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maltor_pl Przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci zadeklarować żadnego konkretnego terminu, nie zależy to ode mnie 😞 Otrzymałam informację, że pojawi się komunikacja w Aktualnościach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cd-music
#9 Pomysłodawca#

Nie wierzę w to co tu jest napisane, wyłączacie jedno narzędzie zostawiając to drugie niedopracowane na którym nie da się pracować. Uważam że ktoś powinien za to beknąć, w normalnej firmie tak by się stało.

oznacz moderatorów

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

Fakt że to narzędzie nie jest dopracowane. Dawniej patrzyłeś na listę i było widać zamówiony podjazd . Teraz nie i już cos gdzieś nie kliknęło i paczkę przeoczyłem. Druga sprawa czy możecie dopracować umowę z DPD żeby nie trzeba było zamawiać podjazdu do każdej paczki ?!

Kurier zabiera tyle paczek ile ma zleceń podjazdu ?? Nawet jak nadam paczkę a nie zlecę podjazdu to on tego nie zabierze o co chodzi ??

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@biotina_pl Możesz nadać wiele zamówień jednocześnie (zaznaczając maksymalnie 20 zamówień na liście Zamówień i klikając "NADAJ WIELE").

ko_alka_0-1646229405637.png

Wówczas nadasz wiele paczek jednocześnie i w ostatnim kroku możesz zamówić dla nich zbiorczy podjazd. Trwają prace nad Listą nadanych przesyłek, na której będzie można generować podjazd dla max. 100 przesyłek.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zakupy_vip
#7 Wielbiciel#

Hello
trzy dni, jeden miesiąc i dwa lata później pytam o to samo 😛

Jak wydrukować zbiorczy protokół odbioru przesyłek WZA DPD i Allegro one box ?

Jak ziorczo zamówić kuriera ?

Wydruk protokołu odbioru przesyłek jest niezbędny, jego brak eleminuje szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacji.

Proszę o pomoc.

Dziekuję.

oznacz moderatorów