anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jaki faktycznie jest czas na odesłanie towaru po zgłoszeniu zwrotu

ANArturo
#2 Obserwator#

Witam mam pytanie jaki klienci mają czas na odesłanie towaru po zgłoszeniu zwrotu ,i czy jest właściwie jakiś wyznaczony czas na to, a jak jest np.2 tyg to co jak klient odeślę towar po tym czasie czy jest jakaś możliwość odmówienia przyjęcia takiego towaru 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ANArturo 14 dni od odstąpienia od umowy , jeśli zrobi to później , a w ofercie poinformowałeś o ustawowych terminach możesz / ale nie musisz / odmówić przyjęcia zwrotu .

oznacz moderatorów

ANArturo
#2 Obserwator#

ok na poinformowanie o zwrocie 14dni ,ale pytanie ile na odesłanie ,chodzi o to  że już kilka razy miałem sytuację że ktoś zgłosił zwrot ale zapomniał wysłać był na wakacjach itd, i wysłał po miesiącu lub nawet były sytuacje że po po 5 miesiącach i co wtedy z takim towarem bo po takim czasie to nawet jego wartośc już jest inna

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ANArturo tak jak Ci pisałem wcześniej , nie dopełnił obowiązku jaki nakłada UK . Możesz również  umniejszyć kwotę zwrotu adekwatnie do utraty wartości towaru .

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Generalnie to nic tak naprawdę. Kupujący powinien odesłać w ciągu 14 dni od złożenia odstąpienia, ALE słowo "powinien" jest tu kluczowe. Tak naprawdę żaden przepis nie normuje tego co w przypadku, gdy ten termin przekroczy. A no nic, musisz zwrócić wpłatę 😉

Pozostaje oczywiście jak zwykle droga sądowa 😛

oznacz moderatorów

ANArturo
#2 Obserwator#

tak też myślałem haha 😀 , a jak allegro reaguje na taką sytuację jak towar dostanę po wskazanym terminie ,i z tego powodu nie odbiorę i odmówię zwrotu ?

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Nie możesz odmówić, odstąpił od umowy, towar należy do Ciebie. Nie mam pojęcia jak zareaguje Allegro, ale niewykluczone że będą namawiać kupującego o wystąpienie do POKu po rekompensatę, lubią to robić 😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ANArturo Kupujący ma 14dni od czasu otrzymania towaru poformowania o zwrocie i 14dni na odesłanie czyli w sumie 28dni.

oznacz moderatorów

ANArturo
#2 Obserwator#

a co jak odeśle np po miesiącu co dalej co czy muszę przyjąć taki towar ,albo co zrobić jak kurier dostarczył lub odebraliśmy bo nie wiadomo co było w paczce 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ANArturo Jeśli klient złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni od odebrania przesyłki (termin zaczyna bieg od północy dni następującego po dniu w którym paczka została odebrana) to przesyłkę odebrać musisz ale w rażących przypadkach naruszenia terminów możesz np. obciążyć kupującego opłatą za bezumowne korzystanie z rzeczy - po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy prawo własności towaru wraca do Ciebie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
od czasu otrzymania towaru poformowania o zwrocie

Bełkoczesz.
Samo "poinformowanie o zwrocie" czyli informacja o odesłaniu nie wywołuje żadnych skutków prawnych, ani biegu terminów.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ANArturo
#2 Obserwator#

ok dzięki czyli i tak czy inaczej sprzedający zawsze ponosi wszelkie koszta bez wzgędu na sytuację 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sam Bełkoczesz, 😂 Kupujący od czasu poinformowania o zwrocie ma 14dni na odeslanie i możesz sobie bełkotać dalej.

oznacz moderatorów