anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie macie koszty sprzedaży wyświetlane przez Allegro ? Ja mam 16,73 %

ZapfCreation
#11 Animator#

W zakładce "Moja sprzedaż" Allegro pokazuje obrót i koszty sprzedaży. Jakiś czas temu sprawdzałam i było ok. 12 %, teraz jest 16,73 %. Jak jest u Was ?

Czy to są wszystkie koszty ponoszone na Allegro do danego obrotu czy jeszcze coś dochodzi ?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

ZapfCreation jest to parametr ruchomy , na którego wysokość ma wpływ % transakcji o niskiej  wartości w stosunku do kosztu przesyłki . Musisz jeszcze wziąć pod uwagę koszty pakowania , reklamacji oraz zwrotów .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZapfCreation  U mnie te koszty wyświetlają się w złotówkach 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg tak ☀️ jak u wszyskich , ale % bardzo łatwo wyliczyć 😁

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Skąd ja mogę wiedzieć jak jest u wszystkich 😊 Allegro bywa nieprzewidywalne i tak jak z widocznością telefonu mogło jednym wyświetlać w złotówkach, innym w procentach 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

@Kaliope_Brzeg 

U mnie też, tylko przeliczyłam na %.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZapfCreation  Aha 😊

Im droższa dostawa tym większa prowizja, za kuriera w smarcie większa dopłata i  to wszystko ma wpływ że koszty się zmieniają.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

@mdrogeria 

Ostatnio wszystkie transakcje były powyżej 100 zł., a wysyłki to głównie paczkomaty. 

Chodziło mi o koszty płacone Allegro czyli np. 1,99 zł. od Smarta. Te opłaty są w tych kosztach ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ZapfCreation W zakładce masz podany obrót brutto czyli wszystko co Otrzymujesz od kupujących , a koszty to są wszystkie opłaty jakie pobrało allegro .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@ZapfCreation  O ile się nie mylę, to nie są w to wliczane koszty promowania ofert, tylko prowizja i koszty wysyłek.

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

@Agent051 To by było niedobrze. Moim zdaniem prawie 17 % to już bardzo dużo.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ZapfCreation wliczane są wszystkie pobrane opłaty przez allegro , również za promowanie .Wszystko co masz w zakładce ,, rozliczenia z allegro ,,  .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria Zakładka Moja sprzedaż pokazuje bieżące saldo i to są wszystkie koszty, ale mówimy o Obrocie i kosztach, a tam jest uwzględniona tylko prowizja i koszty wysyłek.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 ads nie jest za darmo . Jeśli płacisz za promowanie , a nie masz sprzedaży to jak wygląda bilans ?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@ZapfCreation Przy ads i promowaniu koszty sprzedaży mogą sięgnąć nawet 30%. Wszystko zależy od algorytmów Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 przy ADS i promowaniu w skrajnych przypadkach koszty mogą przewyższyć przychód .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria Jak ktoś ślepo wierzy w plotki o wzroście sprzedaży dzięki promowaniu, to rzeczywiście może mieć problem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 stosuję promowanie owszem , ale tylko w sprytny sposób .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria Każdy ma swoje sposoby, jedni skuteczne a inni mniej skuteczne. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Agent051 tak , alegro swoimi pomysłami często strzela sobie w stopę , w przemyślany sposób da się to wykorzystać . 

oznacz moderatorów