anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy Allegro przywróci prawidłowy przewidywany czas dostawy?

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Kiedy Allegro przywróci prawidłowe wyświetlanie przewidywanego czasu dostawy?

W moich ofertach pokazujecie, że przewoźnik na dostarczenie przesyłki potrzebuje:

  • Inpost  - 2 dni robocze;    
  • UPS, Poczta, Allegro One - 3 dni robocze

Zrzut ekranu 2023-12-21 100835.png

Zgodnie z informacją Sprawdź, jak będą pracować przewoźnicy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku - Aktualności...  wszyscy przewoźnicy między 27-29 XII pracują "normalnie".

 

Czas wysyłki mam ustawione na 2 dni robocze i 100% przesyłek wysłanych w terminie.

Zrzut ekranu 2023-12-21 100149.png

100% przesyłek wysłanych w terminie mam zawsze nie tylko w 30-90 dni !

Liczę na szybką odpowiedź ze strony Allegro.

Kinga

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Zgodnie z zapowiedzią obecnie wyświetlamy informacje o dostawie przed świętami tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia. Bierzemy pod uwagę spełnialność warunków godziny wysyłki tego samego dnia, czyli mi. in poziom wskaźnika "wysyłki tego samego dnia" (minimum 95%). Kolejnym warunkiem jest ustawienie wysyłki natychmiast lub w ciągu 24 godzin. Sprawdziłam przykładową ofertę 11860032744 i ustawiony w niej czas wysyłki to 2 dni robocze. 

Zachęcam Cię do zapoznania się z warunkami wyświetlania "godziny wysyłki tego samego dnia" tutaj

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Statystyki są wadliwe, bo jest za mało danych. Oceniajcie na podstawie minimum 100 transakcji z całego roku. Błąd kuriera przy jednej paczce lub awaria maszyny dla jednej paczki eliminuje Sprzedawcę. Opóźnienie jednej wysyłki 5 minut powoduje dodanie 4 dni dla wszystkich przesyłek. We wtorek i w środę wyliczaliście całkowicie błędnie czasy dostaw. Nawet zakładając że wszystkie wysyłki zrobiłbym 1 dzień po terminie, co nigdy mi się nie zdarza, to i tak dotarły by na Święta, a Allegro okłamało Kupujących, że nie dojdą. Dziś wyświetlaliście że dostarczę przed Świętami, choć nic w statystykach się nie zmieniło. Dlaczego więc zablokowaliście mi sprzedaż wczoraj i przedwczoraj? To było wielkie oszustwo i draństwo. Jeśli takie macie zasady, to są to zasady podłe i kłamliwe.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@diegoaragon jak masz wysyłkę 2 dni to jak chcesz mieć oznaczenie, policzmy 2 dni Twoje + 2 dni dostawa + święta i wyświetla się poprawnie, było ustawić wysyłkę 24h + godzinę wysyłki tego samego dnia to byś miał oznaczenie dostawa przed świętami D

________
Κώστας
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @kostas11 przecież mi nie chodzi o WYŚWIETLANIE dostawy przed świętami !!! .

Tylko o prawidłowe/prawdziwe przeliczanie dni!!

2 dni robocze na wysyłkę + dostawa, a jako jeden z nielicznych sprzedawców mam wydłużoną (patrz screen powyżej) dostawę:

  • Inpost  - 2 dni robocze;    
  • UPS, Poczta, Allegro One - 3 dni robocze 

wg moich obliczeń wysyłka 2 dni  + dostaw odpowiednio:

  • Inpost  - 1 dni robocze - dostaw na czwartek 28 XII
  • UPS, Poczta, Allegro One - 2 dni robocze  - dostawa na piątek 29 XII (za 8 dni)

Dokładnie tak jak tu:

Zrzut ekranu 2023-12-21 105227.png

 

Kinga

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Jeszcze raz zachęcam Cię do zapoznania się z podlinkowaną przeze mnie aktualnością. Tam znajdziesz wyjaśnienie wyświetlanego czasu dostawu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi a czy byłabyś tak miła i uprzejma, i zacytował te fragmenty z podlinkowanej przeze Ciebie aktualności, które dotyczą zgłaszanego tu mojego pytania/problemu.

 

Z góry dziękuję

Kinga

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Standardowy czas dostawy będzie wyświetlany po nowym roku, ponieważ zostanie on wydłużony również przez 1.01. Natomiast aktualność odpowiada na Twoje pytanie, dlaczego obecnie jest wydłużony czas dostawy. "Tak jak zapowiadaliśmy, w ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia."

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi ale przecież mi nie chodzi o dostawę przed świętami, tylko to co jest PO ŚWIĘTACH a przez 1.01 dosłownie teraz/aktualnie, dlaczego mam wydłużoną dostawę w stosunku do innych....

tu moja oferta: diegoaragon

Zrzut ekranu 2023-12-21 100835.pngZrzut ekranu 2023-12-21 125925.png

Może przelicza dni, powinno być:

  • 2 dni robocze wysyłka + 1 dni dostawa ipost + 4 dni świąteczne (sob-wt)  = dostawa na czwartek 27 XII (za 7 dni)

  • 2 dni robocze wysyłka + 2 dni dostawa UPS/Allegro One/Poczta + 4 dni świąteczne (sob-wt)  = dostawa na piątek (za  8 dni)

Kinga

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Można zadaćpytanie bezotrzymania bana ? Coś tu siędzieje podobnego do polskiej polityki ostatnich dni. Znikają wpisy, komentarze itp.

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/archived-content/ukara%C4%87-osoby-odpowiedzialne-za-afer%C4%99-wy...

 

"

Odmowa dostępu

 
 

 

 

oznacz moderatorów

godar456
#10 Popularyzator#

@brakestop mam to samo .... nie mam dostępu do wątku w którym byłam aktywna 😁....szkoda słów...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@brakestop mi sie ten link od ciebie otwiera ale chyba zrobili fuzje watkow

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@kostas11 przelicz jeszcze raz 

  • 2 dni moje + 1 dni dostawa ipost + 4 dni świąteczne (sob-wt)  = dostawa na czwartek 27 XII (za 7 dni)

  • 2 dni moje + 2 dni dostawa UPS/Allegro One/Poczta + 4 dni świąteczne (sob-wt)  = dostawa na piątek (za 8dni)

Kinga

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@diegoaragon inpost ma D+2, a według mnie allegro przegięło bo wcale nie powinni podawać czasu dostawy bo nikt nie jest w stanie togo przewidzieć 😞

Zakup z dziś i mail, proszę tylko jutro dostarczyć !!!  odpisałem że to przewidywana dostawa którą podaje allegro na podstawie wróżenia z fusów z kawy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@kostas11 inpost na swoich stronach ma D+2, ale Allegro wskazuje 1 dzień na dostawę (pomijając ostanie kilka dni) a mnie karze, nie wiem za co i dodaje wszystkim przewoźnikom w moich ofertach 1 dzień co widać na screen i w wyliczeniach 😓

Tylko ja mam wpisany chyba źle algorytm (?).

 

 

Pozdrawiam Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Zrzut ekranu 2023-12-21 125925.png

oznacz moderatorów

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Większość ma wpisany ponad normatywny czas dostawy, jest osobny wątek w którym ludzie mówią o setkach tysięcy strat z powodu pokazywania czasu za 8 dni od wysłania...dzisiaj był u mnie kurier DPD miał puste auto po odbiorach, sprzedaż spadła o 80%....nie napiszę nic więcej boję się... Władza się zmieniła...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@w_kiwi pracownicy allegro to najlepsi wróżbici, potrafią bezbłędnie przewidzieć czas dostarczenia przesyłki 🙂

ale na poważnie ustawa konsumencka nakłada na sprzedawcę podania czasu dostawy

sprzedawca podawał kiedyś termin w formie przedziału czasowego  i było to akceptowane

następnie serwis wymyślił by podawać zamiast tego czas wysyłki i było to akceptowane

 

następnie stwierdził. że będzie wyświetlał jakąś średnią z wysyłek innych towarów

ukrywając przed Kupującymi, że tych informacji nie podał sam sprzedawca

wg serwisu miało to być uczciwe

 

Obecnie serwis podaje czasy wysyłek, które są oderwane od rzeczywistości

ukrywając przed Kupującymi, że tych informacji nie podał sam sprzedawca

jednocześnie sugerując, że nie odpowiada za przebieg transakcji

 

a uokik milczy

oznacz moderatorów