anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient wysyła własnego kuriera

MAMY ROZWIĄZANIE!
GieldaMM3
#8 Zapaleniec#

Kupił ode mnie klient zza granicy. Ja takich wysyłek nie mam, lecz klient zadeklarował że wyśle kuriera we własnym zakresie. Jak wygląda sprawa odpowiedzialności za towar w podróży? Czy jako sprzedający odpowiadam za niego dopóki nie trafi do klienta? Czy w momencie gdy odbierze go kurier klienta to jest to potraktowane jako odbiór osobisty i nie interesuje mnie już dalszy los towaru?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wydanie towaru dla kuriera tylko po przedpłacie.

oznacz moderatorów
GieldaMM3
#8 Zapaleniec#

Tak opcja zapłaty to przedpłata. Chodzi mi o moment w którym kończy się moja odpowiedzialność za towar jako sprzedającego. Czy w momencie odbioru przez wysłanego kuriera odpowiedzialność przejmuje klient czy sprzedający?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak kończy  się w momencie wydania kurierowi. Jak kupujący wybierze inny samodzielnie sposób dostawy to On za nią odpowiada.

oznacz moderatorów
GieldaMM3
#8 Zapaleniec#

klient wybrał wysyłkę kurierską przy zakupie, czy w takim razie musi zmienić na odbiór osobisty? chcę żeby było to regulaminowo i aby nie rościł żadnych praw jeśli coś stanie się z jego wysyłką.

oznacz moderatorów
GieldaMM3
#8 Zapaleniec#

dzięki wielkie!

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Moja odpowiedź będzie już mało ważna, lecz jeszcze odpiszę.

To dla Ciebie komfortowa sytuacja, spakuj towar, zapakuj go bezpiecznie i nic Cię więcej nie obchodzi. W przypadku odstąpienia od umowy i zwrotu towaru - zwracasz kasę za sam towar.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@GieldaMM3 jeżeli kupujący zamówił przewoźnika spoza oferowanych przez ciebie sposobów dostawy to odpowiadasz za paczkę do momentu wydania towaru kurierowi

oznacz moderatorów