anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejny absurd katalogu allegro - będą nas uczyć o prawach własności intelektualnej :)

mikeza
#20 Guru#

"Najważniejsze: nie wykorzystuj zarejestrowanego słownego znaku towarowego do sprzedaży produktu innej marki. Zapoznaj się też z informacjami na temat praw własności intelektualnej, które zamieściliśmy w krótkim przewodniku dla sprzedających."

sprzedaję taki sam produkt jak w ofercie, połączyłem swoją aukcje katalogiem produktów, i teraz oferta została usunięta i dostałem ostrzeżenie.

Jak to jest, ze masę ludzi sprzedaje swoje produkty połączone z moimi ofertami i jakoś nikt im aukcji nie usuwa,pomimo,ze podają jako producenta mnie i nigdy tych produktów ode mnie nie kupili ?

W jaki sposób odbywa się weryfikacja sprzedawanego produktu, skoro jest on dostępny na rynku i każdy go może kupić, a potem sprzedać. Na jakiej podstawie allegro twierdzi, ze sprzedaję co innego

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  "zarejestrowanego słownego znaku towarowego" . Czy Twoja marka jest zarejestrowana w Urzędze patetntowym lub inne j instytucji jako znak towarowy ? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ mniejsza o moją nazwę, ale o to, ze łącze sprzedawany produkt katalogiem, a potem dostaję ostrzeżenie, ze korzystam zarejestrowanej nazwy. Ale ta nazwa funkcjonuje w katalogu produktów, to jak mam połączyć ten produkt bez jej użycia ? moze allegro się wypowie ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_z jednej strony allegro chce swobodnie korzystać ze wszystkiego co dajemy im na tacy, a z drugiej ogranicza katalog, twierdząc, ze ktoś ma prawa do jego treści,niech się zdecydują.

Jak widać interpretacja regulaminu jest całkowicie dowolna i swobodna, zależy zapewne od tego kto ile płaci za korzystanie allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  katalog allegro to jedno . A prawa autorskie do znaku towarowego to drugie.

 

To że ktoś zrzeka sie praw do zdjęć w aukcji i opisu to nie znaczy że zrzeka sie praw do swojej marki i jejj rozpoznawalności.

Wyobrażasz sobie jakby był produkt "torebka gucci " za 20 tys a ktoś pod ten sam produkt podpina podobną chinską torebke za 50 zł ? no bo przecież i to torebka i to torebka?

 

Dlatego im produkt lepszy jakościowo tym jest bardziej chroniony i tym samym właściciel marki bardziej dba aby do tego nie dopuścic. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  no właśnie że nie mniejsza.

Jeśłi ktoś rejestruje nazwe, marke , ponosi koszty i chce tą marke chronić nadaje własną nazwe ,logotyp , EAN- dlatego nie pozwala aby podłaczać do niej produkty no name

Jełsi nie masz zarejestrowanej marki i nie jest ona niczym chroniona - to produkty no name sa wrzucane do jednego worka ( jeden produkt w katalogu allegro)

Dlatego też jeśli nie masz swojej marki - nie możesz podłaczac sie do produktów z nadaną i chroniona nazwą a jednocześnie jeśli Ty stworzysz produkt bez chronionej nazwy każdy inny no name o podobnych parametrach bedzie mógł sie podłaczyć

My od przyszłego roku wypuszczamy pierwsze własne produkty stąd też temat miałem okazje dośc dokładnie zgłebić. I jeśli pod naszą zarejestrowaną marke i pod nasz produkty ktos podłączy produkt bezmarkowy to już mamy umowe z kancelarią prawną która bedzie takie rzeczy załatwiać a która nam w tym momencie ogarnia temat zastrzeżenia znaku towarowego.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ doskonale wiem, jak to działa i na co dzień widzę ile ofert zostało ukradzionych przez innych sprzedawców. Jestem ostatnią osobą, która cokolwiek kopiowałaby od innych lub łaczyla się z tym nieszczęsnym katalogiem, ale do pewnych rzeczy zostaliśmy zmuszeni przez serwis. Ale nie rozumiem tego zapisu:

Dlatego też jeśli nie masz swojej marki - nie możesz podłaczac sie do produktów z nadaną i chroniona nazwą

co ma do rzeczy moja marka, sprzedaję produkt, który został wprowadzony do katalogu, łaczę z nim moja ofertę, na jakiej podstawie allegro weryfikuje czy to co sprzedaję to ten sam produkt, czy też nie ? Akurat w tym konkretnym przypadku chodzi o częśc wartą 30zł, która jest w ofercie wszystkich hurtowni samochodowych, on ją sprzedaje i ja rownież. to jest ten sam produkt, ale to mi usuwana jest oferta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  no tak tylko taka sama częśc marki Bosch a identyczna ale juz nie markowa - to są de facto inne produkty . Bosch jest zarejestrowaną praweni chronioną nazwą. 

Wiec mimo że częsci są identyczne nie można podłączać produktów no name do produktów z nazwa chronioną mimo że sa to takie same produkty .

Handlując czesciemi wiesz co to sa zamienniki. Wiec nie można łączyć w katalogu aukcji z zamiennikiem do produktu oryginalnego. 

Jełsi ktoś handlując zamiennikami zarejestruje swoją nazwe to ponosi koszty za jej wypromowanie oraz odpowiedzialność za jakość. 

Wiec jeśłi Ty bieżesz daną cześc za jednej chinskkiej fabryki a ktos inny kupuj ją w innej chinskeij fabryce i sprzedaje pod własną marką to nie bedzie zadowolony jeśli podepniesz swoją część pod jego marke. de facto to zupełnie rózne produkty. Mimo że służą do tego samego. Lecz sama ochrona marki jest dość droga i właśnei po to sie za nią płaci aby produkt był identyfikowalny

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ inaczej wygląda sytuacja, jeśli ktoś jest producentem i faktycznie nikomu nie sprzedaje swoich produktów tylko sam prowadzi dystrybucję, a co innego, jak sprzedawany produkt jest dostępny wszędzie, a jeden podmiot rości sobie prawa do jego wizerunku i nazwy, to jest trochę śmieszne.

w tym przypadku sytuacja wygląda na przykładzie tak, że idę do lidla, kupuje lidlowe produkty, oklejam je swoim logo i sprzedaję, lidl sie wkurza, a ja pokazuje allegro, że to nie produkt lidla, tylko mój, bo zarejestrowałem swoje logo i okleiłem lidlowe produkty. allegro usuwa oferty lidla, bo nie mają prawa do mojego znaku towarowego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  jest dokładnie tak jak opisałeś. Jełsi lidl wyrazi zgode i zarejestrujesz własną marke możesz tak zrobić.

Dla nas produkty bedzie robił jeden z wiodących polskich producentów. Który także jest na rynku od wielu lat i sprzedaje swoje produkty. Jednakże produkty robionr dla nas bedą

1) Wyprodukowane w kolorystyce tylko dla nas

2) wyprodukowane według naszych wymagan

3) zapakowane i oznaczone naszą zastrzeeżona nazwą 

I tak masz racje. Takich lub podobnych produktów jest na rynku mnóstwo lecz te będa wyprodukowane tylko dla nas. I mimo ze ten porducen robi bardzo podobne prdukty dla siebie a jeszcze kilku innych producentów także produkuje taki asortyment to dany produkt będzie tylko naszą własnością i ponieważ ma to być produkt wysokiej jakości wiec nie najtańszy to z pewnością nie pozwolimy na to aby ktokolwiek kto nie kupi tego produktu u nas podpinał sie w katalogu allegro

Tutaj jest mnóstwo niuansów. My na przykład mieliśmy na początku korzystać z puli eanów producenta. Lecz okazało sie że wówczas katalog allegro połączony z GS1 mógłby jako marke podawać nazwe producenta. Wiec musieliśmy wykupic własną pule kodów . I tak wychodzi mnóstow różnych drobiazgów

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ tutaj nie ma EAN, nie ma opakowania, nie ma specyficznego wzoru, nie ma nic na jakiej podstawie allegro mogłoby weryfikować co jest sprzedawane.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów