anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejny dramat z katalogiem produktów

mikeza
#20 Guru#

Dostałem dzisiaj zwrot produktu, konkretnie ramie wycieraczki. Klient zasugerował się listą dopasowania, która została zmieniona na karcie produktu przez nie wiadomo kogo. Tytuł jest mój, ale to już trudno nazwać normalną ofertą. chodzi o produkt

Kraft Automotive 0714640 Pióro wycieraczki

akurat tak to funkcjonuje w katalogu produktów. Ramie pasuje do modelu hyundai i40 kombi i w katalogu producenta takie ma zastosowanie i funkcjonuje pod takim kodem EAN. Jak łatwo zobaczyć w ofercie katalog podaje, że pasuje ono do ponad 100 róznych modeli. Próbowałem to zgłosić, dostałem zwrotne info o tej treści:

Przesłano niepoprawne żądanie. Dane o produkcie dostarczone przez dostawcę nie mogą być modyfikowane.

Jakiego dostawcę ? skoro w katalogu producenta jest jak wół, że ramie pasuje do jednego modelu. Kto jest tym dostawcą, który podał takie bzdury w katalogu produktów. Mało tego, nie podał nawet długości pióra, jego typu i jak próbowałem to zmienić, to również dostałem info, że nie mogę. Ostatni raz próbowałem coś poprawiać, mam tego dosyć. Niech allegro samo buja się z tym bublem, ja już nie pomagam. szkoda mi tylko klientów, którzy kupują w ciemno sugerując się podanymi bzdurami w dopasowaniu produktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

brakestop
#13 Ambasador#

Dlatego coraz częściej wymyśla się fikcyjne numery części, gdyż katalog produktów najwyraźniej wprowadza kupujących w błąd. Baboli jest taka ilość, że nie chce mi się zgłaszać. Również odpuszczam. I tak kilka godzin dziennie spędzam na tym portalu poprawiając różne smaczki.

Będą ludzie uciekać do tych na "O" jednych i drugich.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@brakestop w tej kategorii już uciekają, szukanie części na allegro to jest koszmar. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

potwierdzam - jako Klient - uciekłem bo strach coś juz kupować - a kupowałem od 15 lat. Wolę sklep lokalnego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

aha wcześniej uciekłem także np. z zeszytów szkolnych - bo to był jakiś żart. Katalog kratka 96k - auckja linia 60k itd.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Butiktalulla takich drobiazgów już od dawna nie kupuję na allegro, za drogo. 

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Ja już dawno uciekłem z allegro jako kupujący. Telefony - same kombinacje, niby nowy a potem się okazuje, że odświeżony lub powystawowy szmelc w cenie nowego. Słuchawki - 99% to podóby, z butami podobnie. Duże AGD - w większości to złom który u niemca zalegał na magazynie bo miał wgniecenia od wyładunku. Części samochodowe - po tym jak kiedys (z 10 lat temu) zostałem oszukany, nawet do głowy by mi nie przyszło teraz żeby co kolwiek szukać na allegro. Do tego jeszcze ta produktyzacja - człowiek nie wie co kupuję. Produkt swoje, tytuł swoje, a opis jeszcze co innego.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Cóż, coraz częściej robię  większe zakupy z zapasem w sklepach internetowych. Na Allegro to co jest Smart, a normalnie ciężkie i droga wysyłka i stacjonarnie tego nie ma. Albo rzadsze produkty, bo stacjonarnie to ceny kosmos.

Parę dni temu chciałem kupić parę drobiazgów, a sprzedawały je głównie lombardy! (wtf)... godzina szukania jakiejś drogerii co akurat miała by konkretny produkt. Koszmar.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zrób dopisek w ofertach, że za katalog produktów i jego treść odpowiada allegro

ty podajesz prawidłowe parametry w ofercie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@RED ale zobacz jakie to kuriozum, Dane o produkcie dostarczone przez dostawcę nie mogą być modyfikowane.

kto jest tym tajemniczym dostawcą, skoro dane są zupełnie inne niż producenta. Tu się dzieją cuda normalnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mikeza Jak mnie "katalog Allegro" zmienia parametry > to nie kopię się z osłem > na początku opisu umieszczam pogrubioną czcionką >

------------------------------------------------------------------------
Tytuł aukcji i parametry zostały narzucone przez katalog Allegro > prawdziwy jest mój tytuł i mój opis.
========================================

To też czasami nie daje efektu, bo zdarzają się kupujący, którzy zadają pytanie > to co właściwie jest przedmiotem oferty? > niestety "Kto z głupotą nie może się rozstać, nigdy się z mądrością nie spotka."

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

i potem poleci bot i wypie... oferty z uzasadnieniem ,że są na aukcji wpisy nie związane z produktem : D 

Ja tak miałem z terminem wysyłki - co Allegro zaczęło przypinać " kup do X - dostawa jutro"

Dodałem na dole wpis - iż wpis ten tyczy się tylko Inposta w moim przypadku ( kupowali np. na DPD gdzie wysyłki mam dużo wcześniej i potem mieli wąty ,że paczka nie wysłana ) 

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Butiktalulla To wtedy skasuję i wymyślę coś innego

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

oczywiście ,że masz rację - trzeba kombinować - skoro nie dają "normalnie pracować" 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Butiktalulla nam próbowali 2-3 razy usunąć tego typu wzmiankę (daliśmy ją jak tylko rozpoczęli produktyzację). Odpuszczali po informacji, że jak kolejny raz usuną ofertę, to zgłaszamy do UOKiK-u naruszenie prawa kupujących do rzetelnej informacji. W życiu za ich buble nie weźmiemy odpowiedzialności.

Wpis w katalogu zgłaszamy do poprawy tylko raz, przy wprowadzaniu nowego produktu do naszego sklepu. By mieć podkładkę do ewentualnego sporu sądowego z Kupującym i/lub Allegro w razie sporu o błąd z katalogu. Chcieliśmy wprowadzić lub wprowadziliśmy poprawne dane do katalogu. To, ze Allegro odrzuciło zmiany lub wprowadziło je później, to już nie nasza sprawa.  Jesteśmy czyści.

Na szczęście zgłoszenia błędów w katalogu nie są usuwane. Jest pełna historia.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Cały ten katalog to rzecz nie tylko zupełnie niepotrzebna, ale wręcz szkodliwa. Ale nie ma co liczyć na to, że Allegro przyzna się do błędu i wycofa z tego babola. No, chyba, że ci, co za wdrożenie wzięli premie już tu nie będą pracować 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przypominam wszystkim, że wypadku sporu i kontroli inspekcji handlowej

na 100% nie będzie ich obchodziło, że treść  katalogu tworzy i moderuje allegro

regulamin serwisu jest tak napisany, że zdejmuje odpowiedzialność allegro za błędy w opisie

 

 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

U mnie, w moich kategoriach chcę połączyć produkt z katalogiem, to mi wyskakuje informacja, że należy podać moc silnika:  https://allegro.pl/oferta/pompa-reczna-abisynka-zielona-omnigena-1600-l-h-14357845943

Może powinien być parametr "siła rąk". I tak to się żyje z tym katalogiem produktów

 

Co do przypisywania kodów EAN to u mnie jest tego cała masa. Niektóre firmy nie mają kodów, więc ludzie biorą kody z przybliżonych produktów innych marek

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

To jeszcze sam sobie odpiszę;) zgłaszam produkt, który ma ukradziony kod EAN i w tytule jakieś **piiip**oły. Zgłoszone i co się dzieje? Nic, bo odpowiedz brzmi "Zmiana, którą proponujesz, jest nieprawidłowa dla tego produktu." Sprzedajesz produkt, którego parametr wydajności na godzinę wynosi 1440 litrów, a zostaje 24 litry na godzinę.

 

Kolejna akcja, zgłaszasz sytuację, że moc silnika pompy to 450W, a nie 550 W. Jaka odpowiedz? "Zmiana, którą proponujesz, jest nieprawidłowa dla tego produktu". Dopiero jak wyślesz linki do strony producenta i wytłumaczysz, że w nazwie produktu jest 450, co oznacza moc silnika, to ogarną.

 

W grudniu chcą ogarnąć produkty z kodami EAN i katalogiem? Dajcie mi etat, to w mojej kategorii posprzątam ten burdel

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

i dodam jeszcze taki jeden kwiatek:

zgłosiłem, że pewien produkt ma wydajność 1680l/h, a nie 28l/h...odpowiedź

"Aktualna wartość parametru lepiej opisuje produkt"

i odrzucone

oznacz moderatorów