anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolekcje wymagany katalog ale nie EAN ???

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  fajnie bo 90 % produktów nie ma EAN ale to prowadzi do takiego bałaganu, że się boję jak ktoś będzie grzebał w moich ofertach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Coś przegapiłem ,chcą nas skatalogować? 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Tak, czekamy na obowiązkowy EAN, wtedy wyrżną 90% ofert. Albo więcej. Za biżuterię już się wzięli, mimo że tak wiele jest produkowanej po 1 sztuce.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@drekenzes Póki co na razie wystawiam tylko używaną i zazwyczaj wiekową i póki co jeszcze nigdy mnie do katalogu nie spychali bo w antykach to ich katalog nie ma szans aby funkcjonować z pożytkiem tak dla sprzedawców jak i kupujących.

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 W biżuterii najpierw wymagali katalog+EAN, ale sie połapali i zrezygnowali z EAN. Po ok. 1,5-2 latach wrócili do pomysłu i EAN obowiązkowy. W kolekcjach wyjechali z katalogiem + miniatury z białym tłem (chore), ale cóż. U niebieskiej konkurencji z tego co na szybko zerknąłem, to wycięli w ten sposób sporo ofert. A na typowe kolekcje może już nie być za jakiś czas miejsca w tym serwisie. A kolekcje zostaną w stylu masówka+repliki itp.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  napisał(a):

 póki co jeszcze nigdy mnie do katalogu nie spychali bo w antykach to ich katalog nie ma szans 


Żebyś się nie zdziwił 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 właśnie coś się dzieje 😞  ale wygląda mi to na taki tymczasowy katalog bo nie wymagają kodów EAN, ale jak utworzę produkt to potem można go spokojnie wyszukać i wystawić na jego podstawie inny 😞 Na razie dokumentuje wszystko jak utrudnią sprzedaż zaczną robić zmiany w produktach to leci pismo do UOKiK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Wszyscy powinniśmy wtedy takie pisemka złożyć ,może to by zmieniło nieco tok myślenia .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 docelowo całe Allegro będzie skatalogowane. Jeśli pojawią się błędy w katalogu, zgłaszaj je proszę do nas za pomocą formularza. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika w mojej branży nie istniej katalog sprawdzałem sa może 2 produkty 😞 a wiesz dobrze że nie chodzi mi o błędy, tylko o grzebanie w moich ofertach jak stworzę katalog, tym bardziej że nie wymagacie kodów EAN, myślisz że ja nie mam nic ciekawszego do roboty tylko przeglądanie ofert i wyłapywanie błędów ? dodałem produkty i nie życzę sobie żadnych zmian, dodatkowych tytułów wprowadzających w błąd lub podpiętych błędnie produktów, zgłoszę to od razu do UOKiK !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  bardziej mi chodzi o pytanie katalog obowiązkowy a nie wymagacie kodu EAN ? czy planujecie wprowadzić w tej branży obowiązkowy Kod EAN ? Bo się zastanawiać co robić, powiem szczerze mam już dość po tych zmianach 😞 a nie mam czasu użerać się z pilnowaniem co kto z czy i kiedy zmienił czy połączył 😞

Z kosztami też przegięliście 😞 kupuje produkt za 75 zł a detal 98 zł a zostaje mi 6 zł po rozliczeniu samych kosztów allegro, a gdzie inne koszty DG ? nie dziwię się że inni wystawiają ten produkt za 115 zł ja nawet nie wystawiam bo szkoda czasu 😞

Dziś po przeliczeniu nowych miar straciłem SS 😞 pora przenieść się na Lokalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 jeśli przenosisz się na Lokalnie, to wymagania dotyczące katalogu nie będą Cię obowiązywać, ale tak jak wspominała wcześniej Monika docelowo całe Allegro ma być objęte obowiązkowym katalogiem produktów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ katalog a kody EAN to dwie rzeczy, pytam się o obowiązkowe EAN bo w mojej branży nie do ogarnięcia, tylko 2 producentów na 10 - 15 ma je przy produktach a że to niszowa branża nie opłaca się bawić każdemu ze sprzedawców we własne kody, więc trochu strzela se allegro w kolano 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 nie zawsze EAN jest parametrem identyfikującym i wymaganym do połączenia oferty z katalogiem. Dopytuję o to jakie parametry tutaj będą obowiązkowe, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika z jednej strony 90 % produktów nie ma EAN, z drugiej jak każdy będzie tworzył i łączył co popadnie to będzie taki bajzel że lepiej wykluczyć kolekcje z katalogu, więcej korzyści dla Was bo wielu odpada z tego powodu z allegro 😞 Mam wrażenie że to takie tymczasowe produkty w katalogu, na razie czekam jak inni pododają bo ja swoich zdjęć czasu i pracy nie nie mam zamiaru oddawać allegro za darmo 🙂 

Dodałem 3 produkty testowo oczywiście kodów EAN nie wymagali więc będę śledził jak to rozwiążecie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Docelowo to wyjaśnij jak chcesz skatalogować coś gdzie każdy przedmiot jest inny? W kolekcjach nie ma 2 takich samych, inne zużycie, inny rok, inny producent chociaż wygląda tak samo, inne uszkodzenie, inna nazwa bo licho wie co to dokładnie jest xD... To po prostu kolejny krok do wywalenia małych sprzedawców. Zostaną tylko Chiny i wielkie firmy. Tylko czy chińczycy tak bardzo Wam się opłacają.  Sądząc po dzisiejszej ankiecie to można mieć wątpliwości... A kolekcje mimo tego, że średnio pasujące do Waszej obecnej wizji serwisu to od zawsze ściągały tu ludzi szukających produktów niestandardowych. Chińczycy i wielkie firmy tego nie zrobią. Jedni bo na Sze.jni.e masz to samo taniej i z łatwiejszym darmowym zwrotem. Drudzy bo i tak chińszczyznę sprzedają tylko drożej, a rodzinnych producentów wycinacie lub niszczycie im opinie katalogami.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przedmioty kolekcjonerskie mają swoje tematyczne katalogi gdzie wszystkie przedmioty są dokładnie opisane i wyceniona każda odmiana czy stan zachowania i nie ma co tego psuć sypiąc do jednego worka .Ciekawe jak miały by wyglądać w tym katalogu przedmioty kolekcjonerskie wystawiane w licytacji ? Oferty na kup teraz można jakoś porównywać ale jak wiadomo antyki nie mają stałych cen tylko decyduje o niej popyt w danym okresie i dlatego częstą i dobrą formą jest licytacja.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @kolekcjoner608 @AnnaG-Antyki @drekenzes wniosek jest podstawowy i niestety nie nowy... Wywalają kolekcje z allegro. Prawdopodobnie wywalą też aukcje jako takie i zostanie tylko kup teraz. Wielkie sklepy i Chińczycy ( All liczy ze nawet 10% z nich jest rzetelnych 😂 ). NIE MA możliwości skatalogowania wszystkiego w Kolekcjach ( @Enigma45  masz moje współczucie), chyba że ktoś się liczy z tym że każdy przedmiot wystawiony = oddzielny przedmiot w katalogu. Macie monety z różnych roczników, w różnym stanie zachowania, w slabach lub bez. Macie pocztówki z obiegu lub bez, w takim stanie w innym, z takim znaczkiem, z innym datownikiem, z dodatkowymi walorami, z treścią taką a nie inną, z autografem... macie odznaki w różnych stanach, z przerobionymi zapięciami, z emalią, lakierem, ich brakami z róznymi sygnowaniami, nakrętkami, z legitymacjami czy bez, po różnych osobach. TO WSZYSTKO WPŁYWA NA TO IŻ SĄ TO ODDZIELNE I RÓŻNE PRZEDMIOTY. @k_owczarek1 naprawdę uważasz że katalog w kolekcjach ma sens gdy każdy przedmiot = nowy produkt. Produkty w katalogu które zostaną użyte TYLKO RAZ??? Chyba że tak jak już tutaj był przykład ktoś stworzy produkt a potem pod niego podepnie się 1000 innych zupełnie "z czapy". Pytanie @Enigma45  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - kiedy wywalacie definitywnie kolekcje z Allegro? ( pytam o prawdziwe kolekcje a nie nowe akcesoria, czy produkty lokacyjne)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@pinsplash Czarno patrząc to może to wyglądać tak że próby skatalogowania przedmiotów zakończą się fiaskiem a żeby wszystko było zgodne z zapowiedziami trzeba się będzie pozbyć tej kategorii z szeregów normalnego allegro .

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Od razu niech wywalą allegro, przekwalifikują się na samą osę i po kłopocie. Wchodziłam tu po ciuchy, wchodzę coraz rzadziej, bo znaleźć nie mogę. Coraz częściej kierunek SZ, bo taniej i nie muszę się martwić ze przez przypadek kliknę coś od chińczyka i nie będę mogła zwrócić, tam zwroty są... Wysyłka dużo tańsza.  Z resztą bez problemu wrócę do sell.grosa online i nie będę się chociaż wkurzać przy szukaniu. A jaka zaleta, niektóre produkty jak musztardy zupełnie inaczej smakują mimo iż niby takie same... Jedynie może po szampony zajrzę, bo ciężko je znaleźć, chociaż w sumie wizaż istnieje... Tak się skończą zakupy jak zostawia tylko to co drogie i nie opłacalne, a zabiorą wszystko co odróżniało portal od konkurencji i dzięki czemu ludzie regularnie zaglądali i wertowali wszystko ostatnio wystawione.

oznacz moderatorów