anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolekcje wymagany katalog ale nie EAN ???

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  fajnie bo 90 % produktów nie ma EAN ale to prowadzi do takiego bałaganu, że się boję jak ktoś będzie grzebał w moich ofertach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
Enigma45
Ekspert Allegro

 

Cześć,

uspokajam, absolutnie nie ma planów usunięcia działu Kolekcje i Sztuka z Allegro ani żadnej z jej podkategorii. Co więcej w Kolekcjach tzw. "produktyzacja" nie będzie tak rygorystyczna jak w innych kategoriach. W większości kategorii nie będzie wymagany EAN/ISBN/ISSN etc. lecz te dane, które będą dostępne dla Sprzedającego np. sprzedając zestaw holderów numizmatycznych wymagana jest już "liczba sztuk w zestawie".

Damy radę, a jeśli trafisz na parametr, którego wypełnienie nie będzie możliwe, to proszę daj znać - zaradzimy.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Enigma45 Dzięki że trochę ugasiłeś nasze niepokoje ,choć sam chyba sobie zdajesz że ten dział jest inaczej postrzegany (choćby płacenie za wystawianie czy opłata za każdą sprzedaż w niektórych podkategoriach ). Jak będziesz w marcu w Łodzi na giełdzie i czas pozwoli to pogadamy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Enigma45 masz jakiegoś maila żeby napisać do Ciebie, zajmuję się tym ponad 15 lat znam branżę i jej bolączki, sklep internetowy też prowadzę 15 lat mam obcykane portale itp. więc kilka wskazówek był zapodał co by ten dział nie skończył jak Świstak 🙂  To co robicie to masakra idzie w złą stronę, wiele produktów jest składanych z różnych marek, są różne konfiguracje często pod klienta, nie wspomnę o monetach czy banknotach z różnych roczników czy stanach 😞

Monety 1oz w sklepach mają po 120 zł a na allegro 134 zł 

Produkt który mam w sklepie i detal jest 98 zł na allegro 115 zł 

Za duża prowizja i dopłaty dopłaty do smarta 🙂 na przykładzie produktu za 98 zł kupuje go za 75 zł detal 98 zł marża 30 % a zostaje mi 6 zł na pokrycie pracownika i kosztów DG przyznasz że to śmieszna kwota i nie dziwię się że wystawiają po 115 zł 😞

Co do hoderów masz rację ja kupuje je hurtowo po 1000 w kartonie i taki mam kod EAN jedni sprzedają na szt inni po 10 a ja po 25 szt. już widzę problem.

Karty jedni sprzedają paczkami inni na sztuki są pakowane po 10 szt i po 50 szt mają jeden kod EAN, kolejny problem.

A i tak patrząc ile firm jest w Polsce a ile sprzedaje tu to pora coś z tym zrobić 🙂

Zdjęć też nie oddam do katalogu, na potrzeby allegro robię telefonem 🙂

A powiem Ci szczerze że zaczynam już testować Lokalnie 🙂 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TakaTabaka
#9 Pomysłodawca#

Ja patrzę z przerażaniem na planowane zmiany. Sprzedaje w kolekcjach, między innymi fajki drewniane, czy tabakiery z rogu. Wszystko to to jest rękodzieło, wytwarzane przesz poszczególnych ludzi i niepowtarzalne. Każde oddzielnie fotografuję. Teraz do każdej fajki drewnianej, w kategorii fajki, niepowtarzalnej: pole obowiązkowe EAN 
Litości Allegro. 😞 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TakaTabaka o jakich konkretnie kategoriach piszesz? 
Wymóg (od 28 marca) dotyczy połączenia z katalogiem, ale niekoniecznie oznacza to wymagany kod EAN. Np. w kategorii: Kolekcje i sztuka  - Kolekcje  - Trafika  - Fajki tradycyjne  - Fajki  
wymagany parametr to "Marka". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nawet jak marka to to bez znaczenia. Kolekcje to miejsce gdzie wrzuca się często dziwne stare przedmioty nie mające takich parametrów jak marka czy EAN lub robione w jednym egzemplarzu. Niby jak np od tej przykładowej fajki wypełnić markę jak każda inna? Takimi zagrywkami tracicie klientów od lat szukających wyjątkowych rzeczy. Tracicie również mniejszych sprzedawców, a co za tym idzie kolejnych klientów i ich rodziny oraz znajomych. Zdziwię Was ale Ci mali pogardzani sprzedawcy od lat nie tylko sprzedają ale też kupują.. Maja rodziny i znajomych, którzy robili to samo, a teraz ich ostrzegają przed allegro. Mają też znajome małe firmy nawet stacjonarne, którym kiedyś zakupy tu zachwalali, a teraz przestrzegają. Ciągniecie jak ten wół pod górkę na siłę ułatwiając zakupy największym cwaniakom. A jednocześnie sami odstraszacie tych klientów, którzy od lat bezproblemowo robili tu zakupy... 

Zajęliście się tymi zmianami od drugiej strony. Chcieliście mieć portal ze wszystkim ułożonym pod linijkę itp to trzeba było założyć nowe allegro tylko dla wielkich firm, a stare zostawić w spokoju. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Popieram . Starych drzew się nie przesadza. Jak portal chce coś nowego to nie można tego robić kosztem tego co się sprawdziło i do tej pory działało poprawnie . Antyki to specyficzna kategoria a każdy przedmiot nawet jak wygląda podobnie do innego może być zupełnie inny i zupełnie innej wartości.

oznacz moderatorów
TakaTabaka
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  teraz już nie mogę wystawić w kategorii fajki bez podania numeru EAN. Którego nie ma dla żadnej z fajek, wykonywanych ręcznie, a których na stanie mam kilkaset. Więc długo to było aktualne.... 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mnie w winylach zaczęło ean wołać. Przejrzałam cały karton tego i znalazłam 3 sztuki z 14cyfrowym wchodzącym EANEM.  Było trochę z 6-8-10 cyfrowymi kodami ale tego allegro nie przyjmuje. Reszta w ogóle bez. Wiadomo nikt do tego specjalnych kodów kupował nie będzie, bo każde w 1nej sztuce. Wystawi się gdzie indziej, klienci kupią gdzie indziej i będą na O następnym razem szukali. Taka to polityka. 

 

 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Ten portal już nie istnieje...

oznacz moderatorów