anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koniec "przygody" z Allegro

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Cześć, 

 

30.09.2023 rezygnuję oficjalnie z "przygodą" zwaną Allegro - opuszczam ten portal na stałe

Niestety zmiany na tym portalu na coraz gorsze zmusiły mnie do tej decyzji 

Dziękuje wszystkim użytkownikom AllegroGadane za pomoc i informacje

Życzę Wam wszystkim wytrwałości 

Ja w końcu czuję że żyję 🤗

 

 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

LEW433
#21 Demiurg#

Powodzenia.🤗

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@LEW433 Dziękuje 😉 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@AR_Auto_Czesci 

Ale Gadane możesz odwiedzać 🙂

Powodzenia

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@serwis-texas od czasu do czasu się zerknie 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci wszystkich nas drobnych sprzedawców  czeka taka decyzja , od dłuższego czasu krzywa nakładów zmierza w kierunku krzywej dochodów .

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mdrogeria mieliśmy wcześniej rezygnować ale gdzieś się człowiek z tyłu kopuły jeszcze łudził...

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci allegro nie jest przyjazne dla małych firm, wszystkich wrzucają w jeden garnek 😞 mając niskie marże, mało zamówień, nie udźwigniesz wymogów 😞  ja stracę smarta 25 października i też będę powoli to wygaszał, szkoda czasu i nerwów na użeranie się, na ciągłe zmiany i rosnące opłaty 😞

Powodzenia i świętego spokoju bez allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci @kostas11 szybka decyzja ... dobra decyzja , przetestuję jeszcze One w ofertach  , ,ale jak będzie to wymagało wyraźnego zwiększenia nakładów pracy przy regularnie malejących dochodach pójdę za Wami .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  @kostas11  @AR_Auto_Czesci  a ja tam sie nie martwie. Od nowego roku minimalna krajowa znacznie w góre, stawki godzinowe także. Im wieksza firma tym wieksze koszty. Jak ktos bedzie potrafił zaoszczedzić - da rade . Byle do wyborów , potem skonczą sie ochronki i zdrożeje paliwo (poniekąd myśle że Inpost także to bierze pod uwage). A po nowym roku wzrost minimelnej i kolejnych kosztów . I tylko bedziemy patrzec jak inflacja patataj patataj 🙂

Ja tam tyle ile mam kasy ładuje w towar i spokojnie poczekam.......

Mała firma - mniej pracowników mniejsze koszty. A ceny same wzrosna , spokojnie.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 fakt faktem jesteśmy małą firmą ale marże mamy spoko gdyż przekraczają średnio 60-70% 😋 i nigdy nie przekraczaliśmy 1000 ofert pomimo że towar jest nie jest powtarzalny - używane części samochodowe.

Problem w tym że od początku roku sprzedaż na Allegro coraz słabsza, pytałem się znajomych co prowadzą identyczną działalność i mają ten sam problem, a koszty Allegro ciągle rosną 

Aktualnie to co zarobimy na Allegro, to 20-25% musimy oddać Allegro czyli sporo a są czasy jakie są że prowadząc firmę ogląda się każdą złotówkę dokładnie

Przykładowo na takim głupim niby O...X mamy dwukrotnie większy ruch i sprzedaż przy tym samym asortymencie co na Allegro, utrzymanie O...X to w porywach 10% kosztów, gdzie nie muszę przejmować się dopłatami itp

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mdrogeria @kostas11 @LEW433 @serwis-texas 

Dodatkowo na sam koniec Allegro musiało odwalić manianę, która już mnie całkiem zraziła

Z dnia na dzień mam nie aktywny pasek do wpłat środków z Allegro - zero jakiej kolwiej informacji na koncie, e-mail, itp

Od wczoraj nie potrafią udzielić mi odpowiedzi co jest tego przyczyną 

Nie mam żadnych dyskusji, konto z SS 🙄

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A może by tak stworzyć petycję i to jakoś nagłośnić by Allegro wstrzymało się z takimi zmianami? Też uważam, że zmuszanie do Allegro One to jakiś obłęd. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 to jest wystarczająco nagłośnione, dobrze wiedzą że to bubel, nie ma gdzie nadać, na lokalnie mają problemy jak nie ma automatów 😞 mają plan biznesowy jako spółka giełdowa, wpakowali w to kupę kasy i na siłę chcą uruchomić 😞 zobaczymy 25 października czy dużo firm to udostępni czy będzie zonk 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Teraz oczywiście taktyka zmuszania (bo część sprzedawców wpadła na pomysł by ludziom dopłacać do wysyłek poza Smart-em) czyli podnoszenie cen wysyłek InPost. Allegro zachowuje się jak rząd PiS - zmiany w założeniu na lepsze, a tak naprawdę na znacznie gorsze.

oznacz moderatorów

ZDROWERSI
#10 Popularyzator#

@AQUAFISH1 czy możesz rozwinąć o co chodzi w poniższym zdaniu?
"bo część sprzedawców wpadła na pomysł by ludziom dopłacać do wysyłek poza Smart-em"
thx

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

No część sprzedawców wpadła na pomysł by po prostu obniżyć koszty wysyłek poza smartem. Skoro np. dopłacasz do Smarta dajmy na to 4 zł, to może zamiast wysyłki za 10 zł zrobić za 6 zł. Oczywiście ma to sens tylko przy sprzedaży przedmiotów z odpowiednią marżą. Problemem Smartów jest głównie to, że oferują darmowy zwrot. Jest to super dla kupującego ale jednocześnie kupujący z tego powodu mniej chętnie korzystają z przesyłek poza smartowych. Nie tyle płatność za wysyłkę co brak zwrotu jest kluczowy w podjęciu decyzji. Gdy mamy produkty rzadko zwracane to nie ma problemu bo najpewniej kupujący i tak skorzysta. W wielu branżach zwroty to norma niestety. I tu martwi mnie Allegro One jeszcze bardziej. Bo przesyłka nie tylko może zaginąć w drodze do klienta co bardzo często ma miejsce, ale także podczas procedury zwrotu. I w takim wypadku Allegro właściwie pokazuje jedną twarz - Sprzedawca ma ponosić wszelkie koszty i straty za beznadziejne usługi Allegro.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 @kostas11 @AR_Auto_Czesci @Football-stock @mdrogeria 

chciałem kiedyś popełnić post na temat moich zakupów na Allegro do pewnego projektu ale wyszedł mi za długi i zrezygnowałem  🙂

Natomiast jedna ciekawostka którą chciałem opisać. Człowiek od którego kupiłem sporo rzeczy do wyposażenia, opowiedział mi jaki był jeden z powodów jego rezygnacji z Allegro, a raczej rezygnacji ze smarta. W swoim sklepie internetowym miał zwroty zakupów na poziomie kilku procent, natomiast na Allegro miał miesiące z poziomem zwrotu zakupów ponad 20%! Ludzie robią sobie wypożyczalnię - wybierają jeden przedmiot lub nawet żadnego i to co im się nie podoba - odsyłają. Jak muszą za każdą odsyłkę zapłacić - to się bardziej zastanawiają.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Napisz, nie daj się prosić! 😉

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Od 1,5 roku mamy wywalone na smarta. Oferujemy darmową dostawę przez Orlen paczka i nie ma spadku zamówien,a i tak większośc kupujących wybiera paczkomaty - nie mają problemu żeby zapłacić te 9.99zl jak widać .

oznacz moderatorów