anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koniec "przygody" z Allegro

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Cześć, 

 

30.09.2023 rezygnuję oficjalnie z "przygodą" zwaną Allegro - opuszczam ten portal na stałe

Niestety zmiany na tym portalu na coraz gorsze zmusiły mnie do tej decyzji 

Dziękuje wszystkim użytkownikom AllegroGadane za pomoc i informacje

Życzę Wam wszystkim wytrwałości 

Ja w końcu czuję że żyję 🤗

 

 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

kostas11
#21 Demiurg#

@FishBeat też tak myślę co to jest dziś 9,99 zł, przynajmniej będą większe zamówienia jak ma zapłacić za paczkę 🙂 od wprowadzenia smarta mam dużo zakupów aby złapać się na smarta i potem za tydzień ponownie te same osoby kupują to samo na styk do smarta 🙂

25 października stracę oznaczenie zobaczymy co się wydarzy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Football-stock
#9 Pomysłodawca#

Nie tylko zmiany. Dział Bezpieczeństwa Transakcji i ich "ciekawe" rozumienie Świata, takie delikatnie mówiąc odlotowe:) Fajnie, że macie jako firma opcję B. Nas skopało w pandemii oraz pozamiatał resztki Polski Ład i teraz tańczymy jak dziwaki z harmonijką nam zagrają. Z pomarańczową harmonijką dodam;) Życzymy powodzenia 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Football-stock mieliśmy to samo gdyż otworzyliśmy firmę chyba w najmniej odpowiednim czasie... na dzień dobry pandemia, później wojna...

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Wokół nas tak upadło kilka firm. Bo wtopiły się z dotacjami akurat na najgorszy czas (a wziąłeś dotację to musisz otworzyć biznes, nie możesz czekać). Dzisiaj ci ludzie robią na etatach. Ich biznesy otwarte w tak beznadziejnym okresie to był strzał w kolano i nie było szans na to, że to się uda. Byle do rozliczenia dotacji i narka. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@AQUAFISH1 my interesu nie zwijamy, tylko zwijamy się z Allegro gdyż jest za drogi, dodatkowo jest tak mieszane w wyszukiwaniach itp że sprzedaż kuleje na tym portalu...

W ciągu 4 lat sprzedaży na Allegro ten miesiąc będzie najgorszy z najgorszych

Od stycznia obserwuje duży spadek sprzedaży na Allegro...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci sprzedaż kuleje pewnie w niektórych branżach i u niektórych sprzedawców, taka polityka allegro zobaczymy jak będzie podana sprzedaż za 2023 r. wtedy będzie widać czy całe allegro siadło czy to tylko roszada 🙂 Sam przestałem kupować tu bo drogo, ciężko znaleźć, przegrzebanie się przez opinie i sprawdzanie do jakiego asortymentu to udręka 😞

Wczorajszy zakup w znanej sieci telewizor 100 zł taniej niż na allegro 😞 fakt muszę podjechać ale przynajmniej nie martwię się czy się uszkodzi w transporcie, chociaż dostawa kurierem też była za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ChainSaw
#9 Pomysłodawca#

Ja chciałem wystawić na O..X  ,to tam jest jeszcze drożej niż na allegro ,płacisz za wystawienie przedmiotów które nie wiesz czy sprzedaż . W jaki sposób Wam to się opłaca ? Prowadzę podobną sprzedaż tylko że części do pił spalinowych i kosiarek.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AR_Auto_Czesci akurat jak była pandemia to sprzedaż wystrzeliła w górę. Na ten okres narzekać nie mogę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Popieram. Części do busów. Import własny.

Prowizja za niektóre części wzrosła już do 135 zł za sztukę sprzedaną. To chore, jeśli należy doliczyć także ukryte koszty współpracujących z Allegro firm kurierskich, niejako narzuconych.

Koszty spływają do 2 miesięcy od dnia sprzedaży. Często dziwne doliczenia, przeważenia, oszustwa. Wysyłamy każdego dnia takie same paczki DPD. Za 100 takich paczek cena normalna. Co któraś paczka 99 zł przeważenie i inne ubezpieczenia. Zysk za 2 szt felgi to 50 zł. Koszty dodatkowe ponad 100 zł. Wynik ?  Dopłaca się do interesu.

 

Allegro Czechy. Sprzedaliśmy klamkę za 67 zł bez wsparcia ze strony Allegro jakie dokumenty wystawiać i czy z VAT czy EU. Opłaty wyniosły prawie 50 zł.

 

Co w...rza najbardziej. Ręcznie ustalam ilość felg, których ciągłości sprzedaży nie da się utrzymać. Czasem są, czasem znikają. Ustawiam ręcznie "do wyczerpania ilości". Nie, kurna... sprzedam 4 ostatnie, allegro odnawia aukcję i babababam  130 szt. Matko święta !!!

 

Ten portal żyje własnym życiem.

 

Pomijam zmuszanie do metod dostawy na jakieś ONE bo to największa porażka.

 

Spadek sprzedaży faktycznie zauważalny. O połowę. Kilkadziesiąt tysięcy mniej na konto.

 

o .. i .. SUPERCENA u konkurencji.

Konkurencja ma coś za 500 zł, my to samo za 315 zł. Tamci mają super cenę, my nie. LOL XD jak mawiają dzieci w szkole.

 

My zrezygnowaliśmy z Allegro CZ po analizie opłacalności. Prawie do każdej transakcji musieliśmy dopłacić. Za usługi DHL po kilka razy przez 2 miesiące przychodziły opłaty dodatkowe. Ubezpieczenia, przeważenia powyżej 10 kg za towar ważący pół kilo.

 

Kiedyś Allegro PL też opuścimy. Z

Klienci kupują czujniki elektroniczne do silnika, odsyłają połamane bo im nie pasują. Trzeba oddać.

 

Kupują po kilka części, zostawiają to co pasuje. Resztę odsyłają. Nie pasuje.

Kogo Allegro obciąża zwrotem ? no kogo ?

 

Słyszałem, że panie kupują oryginalne perfumy i odsyłają zlane wodą. Buty na wesele przed weekendem i po weekendzie odsyłają. Ciekawe, czy sprzedawcy książek dostają zwroty po przeczytaniu ???

 

ech można by pisać godzinami.

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nie zapomnij, że konkurencja w postaci dużych sklepów internetowych też wprowadziła usługi typu smart z darmowymi wysyłkami

oraz otworzyła się na konkurencję, która ma się tam coraz lepiej

śledząc rankingi wizyt bardzo rośnie w siłę kosztem allegro

serwis traci strasznie bo u siebie wycina oferty - gdzieś widziałem już tryumfalny komunikat

mamy już w katalogu produktów w danej kategorii wszystkie eany więc nie dopiszesz ich więcej

normalnie reklama pełną gębą

@brakestop właśnie dzisiaj na jednym kanale dostępnym w paśmie dvb-t2 w programie związanym handlem paletami omawiali w/w praktyki

o oszustwach na allegro i działaniu serwisu - nazwy nie podali ale wiadomo było o kim mówią

 

 

 

 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A udało się chociaż wygrać w sporze z DPD o to, że bezpodstawnie naliczyli opłatę?

Co do ciągłego odsyłania produktów - to niestety wiele zależy od branży. Np. w przypadku ubrań mnie to nie dziwi. Ale jeśli chodzi o produkty ciekłe to nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie z powodu zwrotów pojawiały się np. rozcieńczone płyny do prania. Ktoś zarzuca kantowanie sprzedawcom, a może to klient odlewa, dolewa wody i zwraca? A łatwo to sprawdzić poprzez pomiar gęstości. Sprzedawca, który podejrzewa takie praktyki powinien bezwzględnie to weryfikować. Tylko co z tego. Klient, który dokona oszustwa jest głaskany przez Allegro bo administracja mu przyklaśnie. Powiedzą, że ma prawo do negatywnej opinii (z powodu iż sprzedający odkrył próbę oszustwa), a jak chce to niech idzie do sądu. I co w takiej sytuacji ma zrobić sprzedawca? Allegro sprawiło, że w ogóle na portalu nie istnieje coś takiego jak sprawiedliwość i przestrzeganie prawa czy po prostu dobrych obyczajów. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zwroty np: używanych choinek po świętach, klimatyzatorów po upałach

wymyślanie wydumanych reklamacji i problemów, na które dyskusjach trzeba odpowiadać w 24h

wymyślanie własnych przepisów i nie stosowanie się do własnego regulaminu

pozwalanie na oszustwa z art 286 k.k. przez Kupujących i dawanie im gratyfikacji bez weryfikacji zasadności roszczenia i jego wysokości z allegro protect lub z tytułu, że ktoś za późno odpowiedział w dyskusji)

pozwalanie na chamskie wyzwiska w dyskusjach, brak kultury osobistej i itp

 

my obserwujemy na allegro znacznie więcej problemów ze sprzedażą niż innymi kanałami

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@brakestop w końcu ktoś z dziedziny motoryzacyjnej... ja lokalnie pytałem o Allegro ludzi z którymi współpracuje - spadek , spadek, spadek...

oznacz moderatorów

misiaczekmr
#10 Popularyzator#

allegro się po tym nie pozbiera

 

straty oszacowano na 2,5pln

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Zaczyna mi się wszystko zgadzać:

- kara UKOiK 210mlm złotych 

- nie udana kapania Allegro.cz + koszty utworzenia portalu - sprzedałem raz i zrezygnowałem 

- OneBox - niewypał, ale i tak wciskają ponownie

 

Obciążenia prowizjami  wysyłek po za system Allegro

 

Allegro to jak dla mnie ZUS, upada... a może nawet jak ZUS.... bankrut 🙄

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@AR_Auto_Czesci zapomniałeś policzyć drobne 1,8 mld straty na Smarcie

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

DOMINATOR51
#8 Zapaleniec#

Opłaty na allegro duże fakt.Do tego hurtownia na hurtownii.U mnie w rodzinie kupili w hurtownii chemii i ta sama hurtownia sprzedaje na allegro po najniższej cenie.Po kilku miesiącach zrezygnowali ,chodź byli w czubie sprzedaży ze wzgledu na wszystkie opłaty allegro,zus, bdo.I co najśmieszniejsze,widzę że allegro pojawiło się po kilku tygodniach z tym samym produktem najlepiej sprzedającym się  bo zobaczyło wielką sprzedaż.Uwaga ok 10 złotych taniej niż rodzina sprzedawała by coś zarobić.Tak to wygląda.

oznacz moderatorów