anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto firma, sprzedawca nie wystawia faktur - Allegro przykłada rękę do oszustwa

megii_ss
#12 Orędownik#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dlaczego Allegro przykłada rękę do takiego oszustwa ? Dlaczego nie ma odgórnie nałożonych zasad -  sprzedajesz jako firma = wystawiam faktury. Sprawa tyczy się działu motoryzacja. Ustawodawca od kilku lat opodatkował stawką 23% każdego sprzedawcę bez różnicy w jaki sposób się rozlicza  - wszyscy równo i koniec, przy handlu częściami samochodowymi, co jest równoznaczne z wystawieniem faktury vat 23% na prośbę kupującego - klienta. A na allegro partyzantka aż miło. Raj dla oszustów podatkowych, którym allegro przyklaskuje, bo ? bo jest prowizja i kasa - a kasa nie mała bo branża moto jest duża jak wyspa śmieci na oceanie spokojnym 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Bo allegro tak lubi... Ja sprzedaje na prywatnym, a faktury fakt że bez vat wystawiam. I też nie mogę tego zaznaczyć, bo konta prywatne nie mogą włączyć opcji wystawiam fakturę. Zmienić na firmowe nie mogę, bo mieszkam w małej miejscowości i nie będę z pojedyńczymi paczkami latała do 5ciu punktów wysyłkowych dla smarta. Nie mówiąc o przymusie wyboru allegro one, za którego cudną jakość lecą potem negatywy... Do tego syf katalogowy. Pełno chińszczyzny podczepionej pod naszych producentów. Opłaty po 20-30% od obrotu. Wprowadzanie klientów w błąd z 4 liter wziętymi czasami wysyłek, za które wiadomo kto potem obrywa, wznawianiem sprzedanych egzemplarzy itp. itp.  I wszystko gra i według serwisu jest dobrze, a my głupi jesteśmy i bez powodu marudzimy...

Nie mówiąc o masie korzystających z nowych przepisów o sprzedaży bez rejestracji, którzy też faktury wystawiać mogą, a serwis im nie pozwala...

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Podłączę się do tematu. Chciałam kupić kilka przedmiotów od pewnego sprzedawcy - konto firma. Po dodaniu produktów do koszyka okienko „chce fakturę” było nieaktywne - weszłam, sprawdziłam i rzeczywiście w każdej ofercie „nie wystawiam faktury” - ofert prawie 2 tysiące. Na jakiej podstawie sprzedawca tak działa? Z tego co znalazłam w necie sprzedawca może ograniczać się do sprzedaży tylko dla konsumentów - osób fizycznych ale czy to jest kwestia uznaniowa czy regulują to jakieś przepisy? Czy sprzedawca sobie stwierdza: nie chce mi się wystawiać faktur to nie będę ich wystawiać? Oczywiście napisałam do sprzedawcy ale nie dostałam od rana żadnego wyjaśnienia. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

OD firm z poza Polski macie pełne prawo żądać zwrotu vatu i faktur z vat 0%

cena allegro jest ceną brutto

na allegro nie ma ograniczeń sprzedaży tylko dla konsuemntów

@Health___Beauty @megii_ss zgłaszajcie takich sprzedawców do urzędów skarbowych

i takich co nadal wystawiają w znanych wam kategoriach faktury vat marża gdy muszą wystawiać z vat 23%

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

Musiałabym zatrudnić do tego typu akcji kogoś na pełen etat 🙂
Przykre jest że człowiek dwoi się i troi żeby jakoś popchać ten interes do przodu, a reszta ludzi prowadzących podobny biznes ma to gdzieś. 
A wisienką na torcie jest absolutny brak reakcji ze strony allegro ..... żenujący poziom obsługi utrzymuje się od długiego czasu, tylko szkoda że ludzie nic z tym nie robią.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Serio, to jest już wyższy poziom patologii. Allegro nie powinno zezwalać na sprzedaż na koncie firmowym z opcją „nie wystawiam faktury”. Sprzedawca u którego chciałam kupić po 10 godzinach łaskawie odpisał, że może wystawić paragon. Jak zapytałam czy z NIPem jako faktura uproszczona to znowu cisza. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Health___Beauty działa na podstawie przepisów prawa, no chyba, że je nagina

Do objęcia zwolnieniem z VAT całej swojej sprzedaży mają prawo przedsiębiorcy spełniający wymogi wynikające z ustawy o VAT. Aby móc skorzystać z tego przywileju, przedsiębiorcy muszą mianowicie spełnić warunek dotyczący wielkości obrotu wymieniony w art. 113 ust. 1, zgodnie z którym zwolniona z podatku VAT jest sprzedaż dokonywana przez podatników, u których wartość sprzedaży (netto, czyli bez podatku VAT) w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła łącznie 200 000 zł.

jeżeli nie przekroczył takiego obrotu w zeszłym roku to ma prawo do zwolnienia z podatku vat i nie jest jego płatnikiem. Oczywiście są branże, czy usługi, które nie są zwolnione z vat , np, sprzedaż części samochodowych, czy handel paliwami, energią, kamieniami szlachetnymi itp.

 

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

A te zwolnienia przypadkiem nie są wyłączone przy sprzedaży internetowej? Nie wiem na jakiej podstawie sprzedawca odmawia wystawiania faktur, miło by było gdyby odpowiedział na zadane mu pytanie ale nie to nie. Może rzeczywiście Allegro nie jest od sprawdzania czy ktoś prowadzi swój biznes legalnie czy nie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Health___Beauty ale sprzedawca o ile firma nie ma prawa odmówić wystawienia Faktury czy Rachunku, może jedynie nie być Vatowcem itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@kostas11  dobra, sprawdziłam.  Sprzedawca jest czynnym płatnikiem VAT, na Allegro ponad 10 lat (konto firma), działalność prowadzi od 1990 roku. Faktur nie wystawia. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Health___Beauty to że nie zaznaczył to nie znaczy że nie wystawia 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@kostas11  Pisałam wyżej że napisalam

do niego wiadomość - to mi odpisał, że może wystawić paragon. Jak zapytałam czy z NIPem to już nie odpisał. Płakać nie będę ale jest to zastanawiające. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Health___Beauty jeśli jest czynnym płatnikiem vat to nie ma prawa odmówić wystawienia faktury vat, oczywiście może to być również paragon z nip jesli zakup do 450zł, bo jest on równoznaczny z fakturą uproszczoną. Jeśli tego odmawia to sprawa dla skarbówki.

Ale jak wspominałem, kiedyś jak takiego gościa nastraszyłem, że odwala lewiznę i, że to nielegalne, to allegro za karę zawiesiło moje firmowe konto. Według portalu nie można czepiać się nikogo, nawet nielegalnych sprzedawców, są po prostu odpowiednio chronieni przez allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mikeza  No więc nie będę się wychylać ale po prostu tego nie rozumiem i trochę się dziwię, że w dzisiejszych czasach prowadząc dość prężną sprzedaż na Allegro (ma prawie 2 tys ofert i w wielu z nich po kilkanaście ofert kupna) koleś się nie boi czegoś takiego robić. Bo to trochę igranie z ogniem. Bo chyba logicznego zgodnego z prawem wyjaśnienia nie ma. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Health___Beauty sprzedaż w necie na nielegalu to faktycznie igranie z ogniem, ale może ma jakąś lewą firmę, może założona na wujka/ciotkę, którzy nie mają żadnego majątku. Kto wie, ostatnio słyszałem historię przedsiębiorcy, który prowadzi biznes od wielu lat i ponoć unika płacenia zus. Ma komornika, pozajmowane konta, a biznes dalej ciągnie, bo wszystko w leasingu, albo na kogoś poprzepisywane, sam nie posiada żadnego majątku, który zus może zająć. Podatki płaci normalnie, tylko zusu nie opłaca. Jak widać Polak potrafi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza cokolwiek mi trudno uwierzyć że dostał leasing będąc zadłużonym w ZUS. Druga rzecz jak mógłby zapłacić za cokolwiek mając konta pozajmowane przez komornika. Zdaje sie ze transakcje powyżej 15 tys to obowiązkowy przelew . Nie wspominając że wiele firm po prostu nie przyjmuje gotówki. Jakoś mi sie to nie klei

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ nie wnikałem czy to prawda, ale taka historia była ostatnio na forum przedsiębiorców. a co do przelewów, nie wiemy czy cokolwiek kupuje ponad 15 tys, a czy płaci ze swojego konta też tego nie wiemy. Może wszystko jest na obce osoby, a przelewy idą z kont powiązanych, ale nie jego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mikeza lewa spółka? bo to nie jest jdg tylko spółka. No nieważne, ma sporo unikatowych rzeczy ale jako osoba legalnie płacąca podatki nie będę wspierać tego typu działalności.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Health___Beauty jak to spółka to jeszcze prędzej można trafić na lewiznę, bo wtedy nie reguluje długów osobistym majątkiem, tylko majątkiem spółki, jeśli to podmiot prawa handlowego oczywiście. A taki majątek spółki może być groszowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów