anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty w momencie zakupu Kupujacy vs Sprzedajacy

pinsplash
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Kupujący w momencie zakupu i zapłaty - zna wszystkie koszty jakie ponosi ( Towar + Wysyłka). Jak zrobić aby to samo dotyczyło Sprzedającego? By w momencie sprzedaży znał wszystkie swoje koszty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Mi nie chodzi o symulację kosztów PRZED. Mi chodzi o to aby Sprzedajacy w momencie sprzedaży znał swoje koszty. Tyle

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash, ale jak mamy podać tę informację, jeśli nie wiemy np. czy nadana przesyłka nie przekroczyła wagi gabarytowej lub rzeczywistej? Te opłaty są przekazywane przez przewoźnika, więc nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć nawet w momencie sprzedaży. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika A mi chodzi np o to ze Kupujacy może 2-3 razy przekierować paczkę za co koszt poniesie sprzedający i może okazać się że na sprzedaży  poniósł znaczną stratę - bo allegro umożliwia zmianę umowy kupna-sprzedaży PO jej realizacji. Prawda?

ps Doliczenia to osobny temat.... ( i wina też po waszej stronie )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@pinsplash 

Od początku, czekałem co Ty tam wyciągniesz 🙂

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

"jeśli nie wiemy"

I to jest wyczerpująca odpowiedź.

W Allegro nawet nie wiedzą, że firma DPD wypiera się pobierania i naliczania dodatkowych opłat za podjazd kuriera DPD. To taka śmieszna niewiedza.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash takiego działania kupującego również nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a możliwość przekierowania przesyłek oraz dopłaty z tym związane udostępnia i ustala przewoźnik. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@la_nika 

Monika, w przypadku Allegro DPD to Allegro jest przewoźnikiem. Przewoźnik to ten któremu zlecamy i opłacamy usługę, a to że Wy macie jakichś podwykonawców, co mnie to interesuje.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika No nie - to ustala umowa z przewoźnikiem i można to zablokować. To raz. Dwa - jak ma sprzedajacy kalkulować zysk ze sprzedaży skoro NIE ZNA swoich kosztów ? To biorę popcorn siadam i czekam na wyjaśnienia.

ps Odpowiedź typu : Sprzedajacy powinien mieć kilka/kilkanaście tysięcy procent marży - można pominąć 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash może to na bieżąco sprawdzać w zakładce Rozliczenia z Allegro, ma tam informacje o wszystkich naliczonych kosztach, chociaż otrzymuje je po nadaniu przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Są to koszty o których nie wie sprzedawca, naliczane bez jego wiedzy i zgody i czasem dużo po sprzedaży. Ponawiam pytanie - jak kalkulować marżę dla danego produktu nie znając kosztów?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@pinsplash wysyłając zamówienie z własnego sklepu internetowego na swojej umowie np. z DPD czy InPost działa to tak samo. Ewentualne dopłaty, opłaty za przekierowanie dostaniesz na fakturze za cały miesiąc. Więc jak Allegro ma przewidzieć takie dopłaty? 

Zagradzam się natomiast z tym, że przy każdym zamówieniu powinno dać się sprawdzić wszystkie koszty jednym kliknięciem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ares_ Nie, możesz to zablokować. Bo sprzedając rzecz za np 10PLN - będziesz miał do zapłaty np 40PLN za transport.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów