anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież oferty i zdjęć przez innego sprzedającego

adrace-tuning
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  

Dzień dobry,

Co zrobić w sytuacji, gdy znalazłam na Allegro ofertę innego sprzedającego, który 1:1 skopiował nie tylko treść naszej oferty, ale także posłużył się wszystkimi zdjęciami, które są naszego autorstwa, gdzie widoczny jest nawet nasz prywatny samochód. Nie ukrywam, że jest to po prostu chamskie i bezczelne i zależy mi by tę sytuację rozwiązać jak najszybciej. Czy taką ofertę można gdzieś zgłosić i wyciągnąć wobec sprzedającego jakieś konsekwencje?

Link do naszej oferty: https://allegro.pl/oferta/podloga-modulowa-plytka-garaz-studio-detailing-13933482954

Link do skradzionej oferty: https://allegro.pl/oferta/plytka-panel-warsztatowy-podloga-modulowa-15149302198?reco_id=41a881ff-f75...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A wiesz jak działa katalog? wiesz ze te zdjęcia wg ich regulaminu są Allegro, nic nie zrobisz tu na Allegro z tym.

oznacz moderatorów

adrace-tuning
#8 Zapaleniec#

Czyli tak naprawdę jest to kolejne ciche przyzwolenie na plucie w twarz sprzedającym ze strony platformy, dzięki którym zarabiają obrzydliwe pieniądze... Allegro przypadkiem nie miało jakoś zadbać o ochronę zdjęć i opisów pilnując by nie dodawano znaków wodnych? Mam nadzieję, że w końcu ktoś kiedyś zajmie się tym śmiesznym monopolem i drobnymi druczkami, które są ponad prawem

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@adrace-tuning po to zlikwidowali znaki wodne itp. żebyś z czasem odwalił robotę za innych 🙂 

5.5.

Od momentu opublikowania Oferty, Sprzedający jest związany jej treścią. Sprzedający może dokonać zmian treści Oferty do czasu złożenia pierwszej oferty przez Licytanta. W przypadku Oferty z opcją Kup Teraz, Sprzedający nie może dokonać skutecznej zmiany jej treści wobec Kupujących, z którymi zawarł umowę sprzedaży w ramach Oferty. Zakazane jest dokonywanie zmian przez Sprzedającego treści Oferty, które stanowią zmianę oferowanego Towaru bądź jego właściwości. Użytkownik z chwilą wprowadzenia do Oferty treści stanowiących przedmiot ochrony prawa autorskiego, w szczególności znaków, logotypów, wizerunku, opisu oraz zdjęć („Treść”), zezwala Spółce na nieodpłatne, niewyłączne, nieograniczone czasowo i terytorialnie korzystanie z tych Treści w następującym zakresie:

Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Spółkę oraz oświadcza, że nie będzie wykonywał tych praw w stosunku do Spółki oraz podmiotów, którym Spółka udzieli dalszych zgód na korzystanie z Treści.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jest to kolejne ciche przyzwolenie na plucie w twarz sprzedającym ze strony platformy

niestety ale sam się zgodziłeś być oplutym

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED ciekawe czy zgodnie z regulaminem mogę mieć pozwolenie któregoś ze sprzedawców na zajumanie katalogu produktów allegro w ramach otwartej licencji bez umowy wszak wystarczy że on ma te oferty wystawione w przeciwnym razie allegro zabrania wam używać swojej twórczości czyli podpisaliście umowę licencji wyłącznej na piśmie. Pochwali się ktoś jak taka umowa wygląda?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@az1rael oczywiście, że nie

wg allegro używanie allegro oznacza zgodę na jumanie treści

 

my mieliśmy przypadek, że opis zajumało samo allegro po czym usunęło nam naszą ofertę twierdząc, że nie nadaje się do jumania bo była zbyt spersonalizowana

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED wiem ostatnio sobie przeanalizowałem to badziewie prawne pod tym kątem przyklady lamania prawa np licencja jest podpisywana na 5 lat potem należy ją przedłużyć w rwgulaminie wieczysta. Licencja otwarta ty możesz udzielić takiej allegro ale możesz z swoimi treściami i zdjęciami co chcesz a w reglaminie allegro masz zapis że o wykorzystaniu treści zdjęc logo opisów decyduje allegro i trzeba mieć zgode allegro z pominięciem was sprzedawców. Licencja na wyłączność zabrania korzystania twórcy z treści które w licencji udostepnił, a taka licencja musi być spisana umową na piśmie pod rygorem nieważności czyli jakas fajeczka akceptuję regulamin sprawy nie załatwia

oznacz moderatorów