anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KROJENIE sprzedających na kasę - co o tym myślicie?

edizet
#8 Zapaleniec#

Cześć.
Postanowiłem rozpocząć dyskusję na temat przejrzystości serwisu i oczywiście opłat za jego usługi. W ostatnich dniach trochę bardziej przyjrzałem się kilku rzeczom:

> opłata transakcyjna - wprowadzona dla wszystkich sprzedających bez abonamentów. Moim zdaniem Cios wymierzony we wszystkich, którzy próbują handlować drobiazgami za kilka złotych. Powoduje zwiększanie cen i przerzucanie tego dodatkowego kosztu na kupującego. Wyższa cena = wyższa prowizja!

> pobieranie prowizji od ceny sprzedaży i ceny przesyłki. Rozumiem, że moment wprowadzenia tego był wtedy kiedy sprzedający obniżali ceny swoich produktów konkurując ze sobą, a odbijali sobie podnosząc ceny przesyłek. Ale dlaczego mamy płacić prowizję, za przesyłki firmowane Allegro, których ceny są stałe i nie mamy wpływu na nie. Nie możemy do nich doliczyć kosztów pakowania, które znowu trzeba upchnąć w towarze. Koniec końców znowu wyższa cena = wyższa prowizja!

> pobieranie prowizji od sprzedaży, w której klient zapłaci Allegro Pay. Znowu nie mamy wpływu na to, bo nie możemy się "zgodzić" lub "nie" na stosowanie tej formy płatności.

> opłaty za wznawianie ofert - nie do końca wiadomo jaka jest cena. Wystawiając na 30 dni mamy na dole strony z ustawieniami sprzedaży tylko informację, że 10 dni 0 zł, ale co dalej?

> nadawanie przesyłek Allegro Przesyłka Polecona to jakaś porażka. Jak nie zaznaczycie przy nadawaniu, że ma być Przesyłka polecona firmowa, to się wam z tego zrobi Pocztex. Jak nadajecie InPosta to nic nie trzeba zaznaczać i przesyłka jest prawidłowa i mniej więcej wiemy ile kosztuje. Ciekawe ile osób się na to nacięło. Najlepsze jest to, że przy nadawaniu przesyłek nie mamy informacji jaki będzie jej ostateczny koszt. To powinno na bieżąco się wyświetlać, bo możemy wybierać różne opcje zwiększające koszty przesyłek. A koszty przesyłek pojawiają się później w rozliczeniach z Allegro

Ja wiem, że korzystając z platformy akceptujemy jej warunki i zawsze możemy zrezygnować i szukać innych miejsc.

A może nie powinniśmy się zgadzać na takie działania i zgłaszać niektóre do np Rzecznika Konsumentów?

Ktoś już coś robił w tym kierunku?

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

@edizet nie podobają mi się opłaty i sposób naliczania , ale allegro nie jest czym co Tobie i innym się należy , pasuje zapraszamy , nie pasuje .....hmmmm , nie dokończę  ,warunki i zasady są powszechnie jawne .

oznacz moderatorów

edizet
#8 Zapaleniec#

Wiadomo, że można szukać alternatyw, ale można się również nie zgadzać na różne działania, które są nieczytelne i wprowadzają w błąd.
Dlaczego mają setki różnych progów prowizji od sprzedaży? Jakiś czas temu była informacja, że będą to upraszczać i zejdą do około 70.

Jestem na Allegro od ponad 20 lat i widzę jak się zmienia platforma. Kiedyś to była polska firma teraz należy do różnych zagranicznych funduszy i ona ciągną kasę.

A i jeszcze jedna sprawa to kontakt z Allegro. Uważam, że jest utrudniony i brak możliwości zadzwonienia to wybieg, żeby nie mieć problemów.

oznacz moderatorów

Wiszunio
#8 Zapaleniec#

Ogólnie największą ściemą na allegro, jest allegro pay. Bo nie płacisz za dostawę, no ale co z tego, skoro wszystko co jest objęte pay, jest droższe o 10-20 zł. Wychodzi nawet gorzej, jakby kupić coś bez tej opcji pay.

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Pomyliłeś Allegro Pay z Allegro Smart

oznacz moderatorów

Wiszunio
#8 Zapaleniec#

No ale wiadomo o co chodzi 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

KROJENIE sprzedających? Raczej klientów.

Chciałem kupić ekspres do kawy przed świętami na allegro za 3700. Moja siostra powiedziała "kup w sklepie nie dla wariatów" tam masz za 3200 + 3kg kawy + za dwa miesiące mają zwrócić jeszcze 200zł za zarejestrowanie produktu. A obowiązkowy kod ean pomógł mi porównać że todokładnie ten sam produkt.

Już miałem klikać na allegro.

oznacz moderatorów

edizet
#8 Zapaleniec#

W pełni to rozumiem. To efekt **piiip**istych PROWIZJI i różnych dodatkowych opłat, które się przerzuca na kupujących.
Największym skandalem jest liczenie prowizji od sumy ceny towaru i kosztów przesyłki. Rozumiem, że wprowadzono to pewnie w odpowiedzi na kombinacje sprzedających, którzy zawyżali koszty przesyłki, bo niejednokrotnie sprzedając tanie drobiazgi tam mieli większy zysk. Ale teraz, jak większość typów przesyłek i ich cen jest narzucanych przez Allegro to powinno być zlikwidowane.
Pewnie nikt z pracowników nie odważy się zabrać głosu w tej sprawie.

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Ale ogarniasz, że sprzedający aby mieć te 3200 musi wystawić za 3700 bo A**drogo zabiera prowizję ok 12% co wynosi 444zł z 3700?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

W przypadku droższych rzeczy rzeczywiście towar na allegro może być dużo droższy, bo kilku stów prowizji nie da się wrzucić w koszty.

Ale jak kupuje karmę dla kota za 50, 100, 150 zł. to najtaniej jest zawsze na allegro.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@vonNogay  to dlatego że dla odmiany w tanich produktach bardziej kroją sklepy stacjonarne. Jeśli pojedziesz do sklepu i karma kosztuje 60 zł to nie bedziesz zaraz jechał do innego w którym kosztuje 55 bo albo o tym nie wiesz albo szkoda Ci czasu i paliwa za 5 zł i tak kupujac kilkanascie "drobiazgów " zostawiasz w sklepie 100zł wiecej x kilkuset takich klientów dziennei i jest to opłacalne dla sklepu. Zarabiając na tym sklep może dużo taniej sprzedawać produkty "gazetkowe" np express do kawy za 3200 🙂 zamiast za 3700

Na allegro sklepy z drobiazgami musza konkurowac tak samo jak sklepy z drogimi produktami ponieważ przy porównywarce cen czy produktyzacji to o ile sklep nie ma złych opinni klient ma bardzo łatwo i bez straty czasu kliknąć i kupuć u innego tańszego sprzedawcy. Wiec konkurencja jest dużo wyższa

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Akurat karmę dla psów zamawiam telefonicznie i w ciągu 2 dni przywożą mi z pobliskiego sklepu. (mam do nich 8km ale zamówienia lokalne rozwozi busik co 2 dni). Cena taka sama jak na allegro tylko dodatkowo mi jeszcze jakąś puszkę dorzucą albo próbkę karmy na spróbowanie.

 

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

tylko z twojej wpłaty za ten ekspres allegro zerżnie 1000 zł łącznych kosztów prowizja = prowizja od oferty wyróżnionej + prowizja od np allegro days + koszt wysyłki + koszt wystawienia + koszt ads gdyby tych opłat nie było to sprzedawca sprzedał by za 2700 i był zarobiony niech to do was dotrze

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

u nas przy obrocie 2000000 zł 600000 prowizji

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

jak się dobrze pomyśli bo można więcej zapłacić

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

tylko z twojej wpłaty za ten ekspres allegro zerżnie 1000 zł łącznych kosztów prowizja = prowizja od oferty wyróżnionej + prowizja od np allegro days + koszt wysyłki + koszt wystawienia + koszt ads gdyby tych opłat nie było to sprzedawca sprzedał by za 2700 i był zarobiony niech to do was dotrze

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zapewne dotarło, nie trzeba wielokrotnie powtarzać. 😂

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

przykład w 2012 roku 

kupowaliśmy towar za 10 zł sprzedawaliśmy za 12,50

prowizja była 6% końcowa 6% dało się żyć 

OBECNIE

rok 2024

zakup za 10 zł

sprzedaż 20 zł

prowizja podstawowa 15% + 80% za promowanie + 60% strefa okazji + 19 zł za 10 dni wystwienie + prowizja od przesyłki + ads bez którego jesteś nikim na allegro prowizja wkońcowa wynosi od 8,50 do 9,50

twój zarobek z 20 zł obrotu wacha się od 0,50 do 1,50 pod warumkiem że masz swój magazyn i tniesz koszty pakowania

oznacz moderatorów