anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krzywdzące zasady dla ustalania punktacji za szybką wysyłkę

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Obecnie zasady dla ustalania punktacji za szybką wysyłkę są krzywdzące: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/jak-przyznajemy-punkty-w-kazdej-z-... "W tym procencie uwzględniamy wyłącznie zamówienia z tych ofert, w których deklarujesz wysyłkę natychmiast lub w ciągu jednego dnia. Wyliczamy go w stosunku do wszystkich Twoich zamówień – bez względu na deklarowany dla nich czas wysyłki." Skoro w mianowniku są wszystkie zamówienia bez względu na deklarowany czas wysyłki to w liczniku też powinny być wszystkie zamówienia wysłane w dniu zakupu bez względu na deklarowany czas wysyłki. Dlaczego w liczniku mają być tylko zamówienia wysłane w dniu zakupu z deklaracją wysyłki natychmiast lub w ciągu jednego dnia? Przecież to jest niesprawiedliwe. Dla bezpieczeństwa 3 dni mogą być zadeklarowane na wysyłkę, a wysyłka może być przecież w dniu zakupu i takie zamówienia już nie są liczone na korzyść mimo wysyłki w dniu zakupu i jest to rażąco krzywdzące. Najważniejszy jest efekt, czyli wysyłka w dniu zakupu, a nie to czy jest deklaracja wysyłki natychmiast czy w ciągu jednego dnia w ofercie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

Wychodzi na to że najłatwiej kupować i zwracać między znajomymi aby dostawać punkty bo w uczciwy sposób się nie da . U mnie najwięcej wpłat jest między godziną 20-ta a 23-om ,bo wieczorem zawsze kończą się aukcje a nie mam na to wpływu by klient wtedy nie płacił tylko czekał do rana.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

W ogóle te zasady są jakieś porąbane. Karają za brak dyskusji. Karają za brak pytań od sprzedających. Niedługo zaczną karać za brak negatywnych komentarzy.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@mwmonety Nie mam aukcji, wszystko "Kup teraz" i Klienci kupują kiedy mają czas, w większości jak u Ciebie. Wczoraj (Wielka Sobota) zamówione i wczoraj w paczkomacie. "System" zliczy, że nadane we wtorek. U mnie "szybkie nadania" to 25-33% bo ktoś wymyślił, że

1. Nadanie liczy się od zeskanowania przez kuriera

2. Nie uwzględnia się godziny zamówienia

3. Wlicza się do statystyki wszystkie dni, także wolne, gdy nikt nie pracuje (nawet gdy wieczorem wracasz do firmy, pakujesz i jeszcze przed północą nadajesz).

Jak można odpowiadać za coś, na co się nie ma wpływu, że się nie nadało zamówienia z 23:30 tego samego dnia. I to jeszcze tyloma punktami.

To nie jest kopanie się z koniem, ale raczej osłem. 

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

Ale lipa też myślałem że ustawienie 3 dni na wysyłkę się liczy jeżeli wyślemy w tym samym dniu. To jest dyskryminacja osób z małych miejscowości. U mnie Inpost to strefa D czyli do d.... Odbierają paczki z paczkomatów/punktów epaka do 12:30. Nie mam się co równać z dużymi miastami gdzie kurierzy odbierają paczki nawet o 20. Szybka wysyłka powinna być skasowana aby nie zabierała aż 160 punktów. To jest nie do przeskoczenia dla małych miejscowości.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@-PRORIDE- 

Raczej traktować czynność nadania, tak jak stanowi to prawo pocztowe. Nadanie przesyłki to przekazanie przesyłki operatorowi, a może się to odbywać zarówno poprzez przekazanie jej kurierowi, nadanie w placówce (własnej lub partnerskiej) lub umieszczenie jej w automacie nadawczo-odbiorczym, czy w inny uzgodniony z operatorem sposób.

Ważne. Odbiór przesyłki przez kuriera z punktu lub automatu nie jest jej nadaniem, jest to następny krok podróży paczki. 

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

Mając wybraną opcję wysyłka w 24 godziny to jak ktoś kupi u mnie np o 13 godzinie gdzie już kurier nie jeździ i nie odbiera to lepiej taką paczkę włożyć tego samego dnia do paczkomatu czy czekać na kolejny dzień na odbiór przez kuriera ?

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Kiedyś był taki "śmieszny  kawał" - jak wygląda sprzedawca na Allegro - siedzi taki sprzedawca w magazynie na stosie towaru z laptopem na kolanach, czeka na zamówienie i pędzi pakować towar. Kiedyś to była fikcja - rano idę do roboty, adresuję przesyłki, wypisuję dokumenty, daję do pakowania i sprawa załatwiona.

A teraz - nie ma tak już. Pracownik swoją robotę zrobił w 4 h - idzie do domu. A sprzedawca, żeby sprostać wymogom Allegro, siedzi na tym "przysłowiowym stosie paczek" i jak jakieś zamówienie wpłynie, to zaraz go pakuje - bo takie są wymagania Allegro. Wystawianie nowych aukcji, no to już sprawa "po nocach", zresztą to Allegro nie interesuje - najważniejsza jest szybka wysyłka.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Sami sobie jesteśmy winni, byle tanio, byle szybko. Bo gwiazdki klient nie da.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

U mnie właśnie siadła sprzedaż o połowę po wprowadzeniu tych nowych głupich miar gdzie allegro stawia aż 160 punktów na szybką wysyłkę. Bez tej wysyłki nie mogą osiągnąć statusu super sprzedawcy więc z automatu wszystkie oferty mam na końcu list wyszukiwania wg trafności. Mam 18 / 160 pkt za szybka wysyłkę tragedia. Allegro stało się serwisem nie dla sprzedawców tylko dla hurtowników. Najlepiej się mają ci sprzedawcy po 500 sztuk w każdej ofercie ci lądują na pierwszych stronach. Niech zmienią nazwę na hurtownia allegro.

 
oznacz moderatorów