anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupony zniżkowe za zakupy

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Mam w swoich aukcjach ofertę kup za min.100zł i odbierz kupon zniżkowy na 5 zł i mam taką sprawę:

Pani zakupiła u mnie 3 produkty za 172,97 ale ponieważ "odebrała kupon" to zapłaciła 5 zł mniej czyli 167,97. Po kilku dniach Pani oddała jeden z produktów który kosztował przed zniżką 79,97 a po tym kuponie 78,30 (bo kupon rozkłada po równo na każdy produkt te 5 zł ).

Moim zdaniem skoro oddała produkt za 79,97 (78,30) to wiadomo że jest to kwota poniżej 100zł za zamówienie) więc z automatu powinnam jej oddać za zwrot o 5 zł mniej czyli 74,97, a nie 78,30 ale allegro mi pokazuje do zwrotu 78,30. Przecież to oczywiste że nie spełniła warunków zakupu za 100zł więc powinna mi te 5 zł oddać.

Ja wiem że to grosze ale nie chcę żeby takie sytuacje się powtarzały.

Dlaczego allegro przy zwrocie tego nie uwzględnia? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Pszczola2013
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013  a nie lepiej przeczytać swój regulamin 🙂

Regulamin promocji "Promocja kuponowa od sklepu Pszczola2013 ważna od 1 kwi 2023 do 30 kwi 2023 na k...

  1. Niezależnie od tego czy Kupon zostanie wykorzystany przy zakupie dwóch czy większej liczby Towarów, których nabycie jest możliwe przy wykorzystaniu Kuponu, zmniejszenie wartości tych Towarów nastąpi proporcjonalnie. W przypadku, gdy dojdzie do odstąpienia od umowy sprzedaży lub jej rozwiązania w części, tj. np. jednego z takich Towarów, zwrot ceny nastąpi proporcjonalnie do ceny Towaru względem wszystkich Towarów, których cenę obniżono przy wykorzystaniu Kuponu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

kostas11  Czyli jak zwykle sprzedawca ponosi koszty. Chore

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej rozdzielać zakupy i wówczas nie ma takich problemów. Nie zawsze się da.

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Co to znaczy rozdzielać zakupy?

 
 
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 nie wnikaj LEW to kupujący i nie ma pojęcia o sprzedaży 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

  Może masz na myśli to że ktoś płaci bonem zniżkowym który np. od kogoś dostał, a to zupełnie coś innego.

U mnie na aukcjach jest taka opcja "odbierz kupon za 5 zł" i jeśli ktoś zakupi za co najmniej 100zł a wcześniej kliknie "odbierz kupon" to od razu płaci o 5 zł mniej za zakupy ( w podsumowaniu odejmuje mu 5 zł)

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 pewnie celowe działanie allegro, bo logiczne by było zawrzeć w regulaminie kuponów czy smarta że w przypadku zwrotu części nie przysługuje rabat i podlega odliczeniu od zwrotu czy w przypadku smarta zostanie odliczony koszt dostawy !!! Ale co to obchodzi allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

 Rozbawiłeś mnie, dzięki 😂 Faktycznie zapomniałam że u mnie jest taki regulamin z automatu 🙂  Naszukałam się i nigdzie nie znalazłam a był tak blisko 😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ma rację, nie spojrzałem z pozycji sprzedającego.😐

oznacz moderatorów