anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nagminnie to robią, a ja tracę kasę na promowanie :(

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Zauważyłem taką oto sytuację (już kilka razy):

Kiedy wystawiam jakiś produkt na licytację, a nie jest to tani produkt. Chcę go sprzedać, liczę, że za 10 dni, po skończonej licytację otrzymam kasę. Wystawiam produkty z promowaniem (wyróżnienie) + dodatkowo promowanie na stronie działu, aby jak najwięcej ludzi wzięło udział w licytacji. Ktoś to wygrywa i po kilku godzinach anuluje zakup. Oczywiście, może to zrobić, to jest jego prawo, ale ja mogę odzyskać tylko prowizję, a nie odzyskam 48zł za promowanie. Klienci robią to bezkarnie, bo mają takie prawo...

Chciałem wpisywać takich delikwentów na czarną listę, ale i tego nie mogę zrobić (zgodnie z regulaminem), bo oni nie łamią prawa, tylko w obliczu przysługującego im prawa zniechęcają mnie do sprzedaży produktu, najczęściej którym sami handlują zawodowo - a ja pozbywam się tylko niepotrzebnych mi rzeczy z domu.

Generalnie tracę 48zł i to już kilka razy - zawsze ta sama sytuacja - wygra licytacje i anuluje zakup. Nie da się też skontaktować, albo numer tel. jest fikcyjny, albo powiedzą ci w twarz - mam takie prawo i co mi zrobisz?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@DogsPassion  a ja pozbywam się tylko niepotrzebnych mi rzeczy z domu. - czyli sprzedajesz jako osoba prywatna. Więc kupującemu nie przysługuje prawo do anulacji. W jaki sposób anulują?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Wystawiam to na koncie firmowym, nie mam prywatnego. Potem wystawiam na to paragon. Paragon u księgowej można anulować, ale allegro chyba nie oddaje kasy za wyróżnienia?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@DogsPassion zgodnie z kc jak transakcja jest między 2 osobami fizycznymi nie będącymi firmami do anulowania jej wymagana jest zgoda obu stron a regulamin allegro w tej kwestii to bubel nie ma czegoś takiego że nie zapłacił to nie było transakcji i jest nieważna

oznacz moderatorów

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Tylko ja to wystawiam przez konto firmowe, nie mam prywatnego.

oznacz moderatorów

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze raz napiszę, nie mam pretensji do kupujących. Mają takie prawo to anulują. Mam pretensje tylko o to, że allegro nie oddaje w takich sytuacjach kasy za promowanie tej oferty - skoro nie doszło do sprzedaży i nawet zwrócili mi za to prowizję od sprzedaży.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to nie promuj bo sie nie oplaca szkoda kasy cena i dobor slow tytulu aukcji zalatwia wysokie pozycjonowanie w ofertach jak nie masz negatywow

oznacz moderatorów

krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

nie masz racji bez promowania nie sprzedasz za normalne pieniądze

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@DogsPassion skoro to niepotrzebne rzeczy z domu to po co je wystawiać na koncie firmowym i wybijać paragon? Proponuję założyć konto prywatne (to przecież chwila) i wystawić te przedmioty na allegro lokalnie, tam promowanie na początku kategorii kosztuje tylko 2 zł, jest teraz taka promocja 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@DogsPassion Możesz swobodnie  wpisać takiego kupującego na listę MNK > powodem jest to, że poniosłeś przez niego stratę w wys 48 zł > a jak taki kupujący  się powtarza to zgłoś go do Allegro > szybko go "naprostują" 

oznacz moderatorów