anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zwrócił uszkodzony towar . Co robić na razie odmówiłem zwrotu

Tom249
#8 Zapaleniec#

opisałem sytuację i wysłałem zdjęcia uszkodzonego towaru

 

sprzedaje znaczki i wiem że zapakować je trzeba bardzo solidnie. 

Kupujący odesłał walory filatelistyczne zapakowane w ten sam karton ale nie ścisnął go taśmą pakową wobec tego znaczki uległy uszkodzeniu. Nie chodzi mi o kwotę bo to 270 pln ale szczerze martwi mnie taka sytuacja . 

Proszę o radę 

 

20210925_000540 (1).jpg

20210925_000517.jpg

20210925_000540.jpg

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

killer85-85
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawałeś jako osoba prywatna czy firma?

oznacz moderatorów

Tom249
#8 Zapaleniec#

Prywatnie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież nie musiałeś przyjmować jako osoba prywatna zwrotu, zgodziłeś się wiec zwroc tyle na ile wyceniasz jej wartość.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Tom249 A możesz w jakiś sposób udowodnić, że to kupujący uszkodził, albo przewoźnik po wysyłce przez kupującego? Może kupujący już takie otrzymał?

Nie oddasz pieniędzy, klient może poprosić o pomoc Allegro w Dyskusji, może też złożyć wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ten zwrot dostanie, Allegro może (nie musi) wymagać od Ciebie zwrotu kosztów, może nawet nałożyć ograniczenia na Twoje konto.

oznacz moderatorów

Tom249
#8 Zapaleniec#

Nawet jak odeślę uszkodzony towar ? 

oznacz moderatorów

Tom249
#8 Zapaleniec#

Udowodnić nie mogę,  ale gdy towar doszedł do kupującego on nic nie mówił że znaczki są uszkodzone tylko odesłał bo pomylił się i kupił nie to co chciał . Kwota 270 PLN niby nie duża ale dla mnie dość sporo.

oznacz moderatorów

_Likos_
#16 Inspirator#

@xyz96  hmm ostatnio kuppiłem pewien produkt. Dotarł uszkodzony. Wiec najpierw zgłosiłem to sprzedającemu, wysłałem zdjęcia a dopiero potem zrobilem zwrot konsumencki.

Jełsi kupujący otrzymałby uszkodzony produkt ( niezależnie czy przez sprzedającego czy w dostawie) to powinien to zgloscić aby sytuacja byla jasna. Jeśli nie zgłaszał uszkodzen należy przyjąc że produkt który otrzymał byl prawidłowej jakości. Natomiast za prawidłowe zabezpieczenie przesyłki zwracanej na droge powrotną odpowiada kupujący.Tutaj nie ma co dywagowac i dzielic włosa na czworo.

oznacz moderatorów

Tom249
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy możecie się Państwo wypowiedzieć   

oznacz moderatorów

la_nika
Moderator
Moderator

@Tom249 jeżeli w ramach odstąpienia otrzymasz towar, który nie nadaje się do ponownej odsprzedaży, nosi ślady użytkowania to masz prawo do obniżenia wartości zwrotu do klienta. Cenę powinieneś obniżyć o kwotę realną czyli taką o którą rzeczywiście towar stracił na wartości w wyniku nadmiernego użycia przez konsumenta i musisz być w stanie taką wycenę uzasadnić np. przed sądem.

   Monika
   Moderator


   _____________
   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów