anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Majówka 2024

MAMY ROZWIĄZANIE!
TakaTabaka
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Z racji że zbliża się majówka zamierzam zrobić coś na co dawno sobie nie pozwalałem, czyli wziąć wolne od wysyłek. Od 1 maja do 5 maja. Rozumiem że kurierzy 2go będą normalnie kursować więc i wysyłać będzie trzeba. Tutaj moje pytanie: jak mogę najrozsądniej zrezygnować z wysyłek 2ego maja żeby nie tracić jakości sprzedaży oraz terminowości wysyłek ale żeby też nie wyłączać całości ofert bo wznowić to później to koszmar. Czy zmiana deklarowanego czasu wysyłki może tutaj pomoc? Uprzejmie proszę o podpowiedź : ) 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Myślę że nie doczekasz się odpowiedzi od Allegro, pewnie Allegro jak zwykle tego nie przewidziało (pomimo wcześniejszych lat doświadczenia).  Ja osobiście wysłałem kilka wiadomości do firm Kurierskich i otrzymałem odpowiedzi: "jak najbardziej 2 maja 2024  jest dniem pracującym ale nie możemy zapewnić Pana iż w dniu 2 maja 2024  przesyłki zostaną odebrane do tranzytu kurierskiego i dostarczone do Pana Klientów gdyż w te dni pracujemy w bardzo ograniczonej obsadzie". Oczywiście Klienci będą się denerwować bo Allegro poda czas wysyłki i dostawy ze statystyk. Nie ważne iż wysyłki i dostawy są realizowane w ograniczonym stopniu w dniu 2 oraz 4 maja 2024. Jak będziesz miała/miał spór związany z wysyłką i dostawą z Allegro nie otrzymasz wsparcia - Allegro jak zwykle odpowie iż jest to sprawa  pomiędzy Sprzedającym i Kupującym i należy się porozumieć (już to testowałem w poprzednich latach podczas majówki). Co do statystyk jak nie wyślesz w terminie to bez wątpienia odbije się to na twojej jakości sprzedaży (chyba doskonale to rozumiesz że to statystyki, czyli podejście:  robot / cyfry/ ocena , a nie zrozumienie tematu i podejście jak do człowieka) Ja ustawiłem w te dni dyżury dla pracowników aby później nie mieć problemów. Dla pracowników Allegro życzę miłego wypoczynku podczas długiej majówki.

oznacz moderatorów
TakaTabaka
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź ale nie o to pytałem. 
Miałem na myśli: jeżeli ustawie czas wysyłki na 5 dni to klientowi wyświetli się dostawa za x dni, a ja nie będę mieć obowiązku nadać paczki 2ego maja? 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TakaTabaka Możesz włączyć przerwę w sprzedaży. Wtedy oferty nie będą widoczne dla kupujących. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi 

jak mogę najrozsądniej zrezygnować z wysyłek 2ego maja żeby nie tracić jakości sprzedaży oraz terminowości wysyłek ale żeby też nie wyłączać całości ofert bo wznowić to później to koszmar

________
Κώστας
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Masz rację, przepraszam! @TakaTabaka W takim wypadku jedynym wyjściem jest wydłużenie czasu wysyłki, na okres trwania Twojego urlopu. Jeśli ustawisz czas wysyłki na 2 lub 3 dni możesz skorzystać z opcji "wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja". 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@TakaTabaka najprościej będzie zmienić we wtorek 30 kwietnia po nadaniu paczek we wszystkich ofertach na wysyłkę 2 dni i wejść w zakładkę i kliknąć 🙂 ta zmiana działa tylko 10 dni 🙂 więc paczki które wpadną we wtorek będzie czas na nadanie do wtorku 7 maja 😄

W zakładce Skuteczność wysyłki dodaliśmy sekcję Dostosuj czas dostawy do Twoich preferencji. Znajdziesz tam przycisk [wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja].

Pamiętaj że ta opcja dotyczy tylko wysyłek 2 -3 dni więc najpierw zmień a potem kliknij 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TakaTabaka
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, bardzo konkretna odpowiedź, dokładnie o to pytałem. Jesteś gość 🙂 

oznacz moderatorów
dodrewna24
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim, poprosze o informację gdzie moge zaznaczyc na wszystkich aukcjach równiocześnie że firma jest nieczynna w majówkę i zamówienia od 30.04 będa realizowane w poniedziałek 06.05 ?

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@dodrewna24 Kiedyś była taka opcja, ale z niewiadomych powodów Allegro ją zlikwidowało. Teraz musisz albo wpisać ręcznie do każdej aukcji (ale istnieje ryzyko, że i tak klient nie przeczyta), albo zawiesić oferty robiąc tzw. przerwę w sprzedaży (bezpieczniejsza opcja)

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@dodrewna24 

Co byś nie zrobił i tak będzie źle, takie uroki sprzedaży.

Będziesz pracował, wyślesz towar - a kupujący będzie miał wolne i go nie odbierze na czas,

nie wyślesz awantura czemu tak późno.

 

Pytanie powinno brzmieć - jak allegro w ten weekend będzie przewidywać czas wysyłki?

bo awantury generuje podawany przez allegro ich przewidywany czas dostawy, w święta zniszczyli sprzedaż podając go niezgodnie z rzeczywistością

@la_nika jak będzie teraz?

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@RED Ja tam wolę zamknąć na te parę dni i mieć święty spokój.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED 1 i 3 maja to święta, 2 maja normalny dzień roboczy, 4 i 5 maja to weekend i weźmiemy to wszystko pod uwagę przy obliczaniu przewidywanego czasu dostawy. Wkrótce opublikujemy też news na temat pracy przewoźników w majówkę. 
Jeśli chodzi o pytanie @dodrewna24 to rozwiązania są dwa, czyli albo wydłużenie czasu wysyłki, albo włączenie przerwy w sprzedaży

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

przepraszam bardzo - będę kąśliwy 🙂
"wkrótce" znaczy kiedy po weekendzie?

nadal nie wiadomo jak będziecie przewidywać czas wysyłki

24 grudnia też był dniem pracującym - a allegro stwierdziło, że nie jest

przypominam, że kupujący ma 2 dni na odebranie przesyłki z paczkomatu

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED wczoraj o 12:11 podesłałam link do artykułu (tutaj), w którym informujemy o pracy przewoźników w majówkę. Jest zaraz nad Twoją wiadomością 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@dodrewna24 wydłuż czas wysyłki np. do 7 dni i następnie wyłącz prezentowany czas dostarczenia .... zachowaj kolejność zdarzeń .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@dodrewna24 zrób jak radzi np @mdrogeria ale NIE zamieszczaj tego info w opisach aukcji bo allegro moze ci uwalić wszystkie aukcje pod pretekstem ze nie jest to informacja opisująca produkt.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Promerco
#8 Zapaleniec#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, czy 1 i 3 maja to dzień roboczy dla kurierów? Lub czas wysyłki zostanie automatycznie dostosowany i te 2 dni są urlopem i nie ma potrzeby wysyłki.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Promerco przewoźnicy w te dni nie pracują, 2 maja to dzień roboczy. Zostanie to uwzględnione w przewidywanym czasie dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

1 i 3 maja to święto państowei dni ustawowo wolne.

Firmy kurierskie realizują w tych dniach tylko usługi bezpośrednie (kurier dedykowany) oczywiście z dopłatą za odbiór lub doręczenie w święto.

oznacz moderatorów