anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moderacja allegro zaprzecza wpisom na swoich stronach - darmowy zwrot

RED
#21 Demiurg#

Właśnie prowadzę dyskusję z allegro

otrzymałem dziwne informacje

konsultant twierdzi, że darmowy zwrot dotyczy tylko smarta

mimo, że tutaj jest napisane inaczej:

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-reklamacji-i-zwrotu-towaru/jak-skorzystac-z-darmowego...

 

Kupujący chce oddać towar kupiony za pomocą allegro mini kurier

a formularze allegro każą mu zapłacić za zwrot

mimo informacji z w/w linka, że takie zwroty są darmo

 

zapytałem allegro i dostałem dziwną odpowiedź

darmowe zwroty są tylko dla smarta

 

już nic z tego nie rozumiem

Odpowiedź na zgłoszenie nr "40624662" [ ref:!00D240aE05.!500Ti06d8n6:ref ]

@_HolaOla_ @InPost - o co tu chodzi?

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED sprawdziłam to i kupujący w ogóle nie zgłosił zwrotu, skąd więc informacja, że nie może nadać przesyłki za darmo? 

  1. Powinien zgłosić zwrot w zakładce Moje zakupy  kliknąć [szczegóły zakupu].
  2. Następnie [zwróć zakup]. Zaznaczyć przedmiot, który chce zwrócić, wybrać powód zwrotu i kliknąć [zwracam produkty].
  3. Jako sposób wysyłki powinien wybrać Allegro InPost i kliknąć [wygeneruj kod zwrotu].
    Dla jednego zamówienia może wygenerować tylko jeden kod zwrotu.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale pytanie jest czy darmowy zwrot jest tylko ze Smartem, jak twierdzi konsultant! a może się pomylił?🤗

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Zanim miałem wykupionego SMARTa, to wszystkie rodzaje przesyłek "Allegro InPost" miały darmowy zwrot. Także powinno być to niezależnie od posiadania SMARTa.

Pamiętam, że swego czasu przesyłki stricte kurierskie (na adres) "Allegro InPost" zostały wykluczone z darmowych metod dostawy w SMART (wcześniej miały wyższy próg załapania się), ale nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek informowano o tym, że ten rodzaj przesyłek "Allegro InPost" ma wyłączony darmowy zwrot.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI no właśnie ja też tak myślę

ale odpowiedź konsultanta jest jeszcze lepsza

niestety ale dostępność darmowych zwrotów jest zmienna i zależna od regulaminów kurierów, które ulegają zmianie. W tej sytuacji sugeruję kontakt Klienta bezpośrednio z działem klienckim poprzez standardowy link kontaktowy: https://allegro.pl/pomoc/kontakt. Doradca z linii klienckiej będzie w stanie uściślić kwestię dostępności darmowego zwrotu dla danej metody dostawy.

przepraszam bardzo ale z kim ja rozmawiam - ten ktoś podpisuje się tak:

Pozdrawiam
// Jxxx Kxxxx
Zespół Allegro


(nazwisko wyiksowałem)

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Stwierdzenia typu "dostępność darmowych zwrotów jest zmienna" wyglądają jak początek długiej przygody z bardzo pokrętnymi tłumaczeniami. A najgorsze jest to, że nie potwierdzają w żaden sposób, braku możliwości darmowego zwrotu. W zasadzie niczego nie potwierdzają, ani niczemu nie zaprzeczają 😅

oznacz moderatorów