anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

naliczanie prowizji

SILVART
#8 Zapaleniec#

Cześć,

wyjaśnijcie mi proszę, jak to jest, że sprzedaję książkę za 17 złotych, kupujący wybiera przesyłkę Allegro Kurier InPost za 13.41, a miłościwie nam panujące Allegro pobiera 4.57 prowizji. Klient wydał u mnie 30.41, prowizja w kategorii książek naukowych ma wynosić 9%, z prostego rachunku wychodzi, że powinno mi się zabrać 2.7 zł, licząc po nowoczesnych zasadach Allegro i naliczania prowizji od ceny towaru z przesyłką. Z jakiego tytułu zabiera mi się 1,8?

Sprzedaję na Allegro od dawna jako osoba prywatna, głównie książki i rękodzieło. Tak się dzieje często w książkach, że prowizja jest dużo większa niż planowana - a nie promuję tych ofert.

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

To jest 15% prowizji.

9% jest od nowych,

oznacz moderatorów

SILVART
#8 Zapaleniec#

Ale to była akurat nowa książka

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#
Książki i komiksy" (z wyłączeniem podkategorii poniżej)
9% z parametrem stan “Nowy”, 15% dotyczy wszystkich Ofert z wyjątkiem oznaczonych parametrem stan „Nowy”

zaznaczyłeś 'nowy'?

oznacz moderatorów

SILVART
#8 Zapaleniec#

Zaznaczyłam stan "nowy z defektem".

Niemniej dziękuję za wyjasnienie.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

za defekt 6%

oznacz moderatorów

SILVART
#8 Zapaleniec#

To znowu jest coś nie tak. Wczoraj sprzedałam nowa książkę za 40 złotych w Smarcie. Policzyło 15% prowizji!

Za defekt dodatkowe 6%?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@SILVART  pisz do allegro i dopytaj o szczegóły. Może łaskawie wytłumaczą o co chodzi. niestety w ostatnim czasie trzeba im patrzeć cały czas na ręce. Kto wie, czy nie liczą prowizji od nowych jak od używanych. Tak samo miało być ze smartem. Paczki miały być za free, a okazuje się ,że mamy je liczone do rachunku. Tutaj już nic prawdłowo nie działa. wspominałem w tamtym poście, że niedługo trzeba będzie sprawdzać czy prawidłowo została naliczona prowizji, bo serwis próbuje nas niestety na wszysktim robić w balona.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

rockowo
#7 Wielbiciel#

A co powiecie na to? Sprzedałem rzecz za 260zł i naliczono mi 48zł To jest prawie 20% Oczywiście nowa rzecz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rockowo W jakiej kategorii? Przypadkiem nie włączyłeś promowania za 19 zł?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

rockowo
#7 Wielbiciel#

Tak, mimo wszystko daje do myślenia..20% prowizji w nagrodę za to że wykupiłeś promowanie za 19zł

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

rockowo
#7 Wielbiciel#

Metoda liczenia jest jaka jest, ale powtarzam...prawie 50zł kasuje za sprzedaż przedmiotu za 260zł. Żeby to się opłaciło musisz sprzedawac rzeczy z marżą co najmniej 100% W przeciwnym wypadku jest to po prostu nieopłacalne, a chyba każdy wie jakie marże są zwykle w handlu..

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@SILVART 

Nowe 9%

Nowe z defektem 15%

oznacz moderatorów