anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywy za... za to że kupujący nie podał poprawnego adresu dostawy...

TechartGSM
#9 Pomysłodawca#

Witam. Mam już dosyć negatywnych ocen za niedostarczenie przesyłki - i to z winy kupującego. Dostałem już kilka negatywów za to, że kupujący zamawia przesyłkę metodą Allegro przesyłka polecona, a w adresie ma podany numer bloku bez numeru mieszkania. Przesyłka wraca do mnie (adnotacja poczty - brak dokładnego adresu), a kupujący ma pretensje (i to do mnie), że "kurier" mógł przecież zadzwonić i zapytać o numer mieszkania! Nie pomaga tłumaczenie że tego rodzaju przesyłki dostarcza listonosz, który nie dysponuje numerem telefonu adresata, a obowiązkiem kupującego jest podanie prawidłowego i pełnego adresu dostawy. Podejście w stylu "wina Tuska". Zgodnie z prawem zwracam w tym wypadku koszt towaru pomniejszony o koszt przesyłki i odebrania zwrotu, i cyk - negatywik. Bezczelnie maksymalnie zaniżone wszystkie miary. Co mam zrobić z takimi ludźmi?? Allegro się oczywiście wypina, nie raz już próbowałem kontaktu w celu usunięcia takiej oceny - mówią że nie ma podstaw by jednoznacznie ustalić że podstawą wystawienia oceny (gdzie są tylko zaniżone gwiazdki, nie ma żadnego opisu) jest powód który podaję... Ręce opadają, zwłaszcza na obywateli Ukrainy - pytanie do Ukraińców - nie macie numerów mieszkań w swoim kraju? Przecież to prawdziwa plaga (choć oczywiście moim rodakom również się to zdarza). Nie jestem w stanie sprawdzać przed wysyłką każdego adresu na google maps, by stwierdzić czy to budynek wielorodzinny/wielopodmiotowy czy mały biały domek... Czy miał ktoś podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać?? Jak usunąć komentarze, w zaistniałych niejednokrotnie takich sytuacjach nie ma krzty mojej winy...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

Komentarzy Allegro nie usunie. Jeśli kontakt z kupującym nie pomaga to jedynie droga sądowa ale czy warto?

Jakimś rozwiązaniem byłaby rezygnacja z takich metod wysyłki jak właśnie polecony itp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W takich przypadkach Allegro powinno usunąć komentarz, ale czy w komentarzu jest napisane za co? inaczej nie ma podstaw do usunięcia.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wyłącz tą metodę dostawy do inpostu w menagerze paczek z poziomu baselinkera jak nie wykryje nr domu w bloku to ci nie puści etykiety od razu wiadomo że adres trza poprawić

oznacz moderatorów