anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie działa generowanie zestawienia sprzedaży.

MAMY ROZWIĄZANIE!
takiejakie_pl
#8 Zapaleniec#

Od wczoraj usiłujemy wygenerować zestawienie sprzedaży za styczeń.

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-01-01&dateTo=2023-...

Odpowiedź serwera:

{"errors":[{"code":"NotAcceptableException","message":"Not acceptable representation requested. Please check 'Accept' request header","details":null,"path":null,"userMessage":"Żądanie zawiera błędne dane. Skontaktuj się z autorem aplikacji."}]}

Testowane na różnych przeglądarkach.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@takiejakie_pl otrzymaliśmy kilka takich zgłoszeń i zespół techniczny już pracuje nad jego rozwiązaniem. Dodałam Twoje zgłoszenie do zadania i wrócę tutaj z nowymi informacjami, gdy tylko je otrzymam.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ArantesArt
#9 Pomysłodawca#

@la_nika również mam ten sam problem AratnesArt

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ArantesArt dziękuje za zgłoszenie! Dodałam do zadania także informację o Twoim problemie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
meduza
#12 Orędownik#

dołączam

meduza_0-1676155234072.png

 

oznacz moderatorów
www_bto_pl
#1 Nowicjusz#

Potwierdzam, od wczoraj nie da się wygenerować żadnego zestawienia lecz wyskakuje "okienko" z informacją, że się nie udało wygenerować i trzeba spróbować później.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_bto_pl dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dodałam także Twoje zgłoszenie do zadania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
klapaucius-mk
#7 Wielbiciel#

Dodam jeszcze że tak samo od środy nie jestem w stanie pobrać / wydrukować etykiety DPD wygenerowanej dla jednego z zamówień. Po kliknięciu "drukuj etykietę" konsola w przeglądarki wyświetla błąd JavaScript, który jest prawdopodobnie spowodowany taką samą odpowiedzią serwera jak wrzucił @takiejakie_pl. Adres requesta który zwraca ten błąd to https://edge.allegro.pl/parcel-management/parcels/labels-pack?parcelId=64544f56-acfd-4f67-85ce-f6725...


oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klapaucius-mk czy możesz podać numer zamówienia przy którym taki problem występuje? Czy próbowałeś skorzystać z innej przeglądarki? Zgłoszę ten problem do Działu technicznego, ale potrzebuję do tego jeszcze zrzutu ekranu z widocznym pełnym oknem (wraz z adresem oraz godziną i datą). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
klapaucius-mk
#7 Wielbiciel#

ID zamówienia: 196d5c40-a6f1-11ed-9935-ff5ce5769ce0

Problem występuje na każdej przeglądarce.

Zrzut ekranu poniżej: Zrzut ekranu 2023-02-11 o 15.42.22.png
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klapaucius-mk dziękuję! Przesłałam zgłoszenie do Działu technicznego, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
takiejakie_pl
#8 Zapaleniec#

Ten błąd z CORS mieliśmy co najmniej od grudnia. Nie sprawdzałem czy naprawiony, ale jak widać nie. Serwer jest niepoprawnie skonfigurowany (w szoku jestem, że takie rzeczy idą na produkcję). Rozwiązaniem (debilnym, ale rozwiązaniem) jest uruchomienie przeglądarki z... wyłączonymi security 😄

oznacz moderatorów
klapaucius-mk
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję @takiejakie_pl za podpowiedź i informację. Faktycznie, uruchomienie przeglądarki w trybie z wyłączonym CORS zniwelowało ten błąd, ale za to pojawił się kolejny jak na screenie niżej:
Zrzut ekranu 2023-02-12 o 18.26.02.png

Ale nie chce mi się w to już zagłębiać i oczywiście wygenerowałem sobie ten list wchodząc w Moje Allegro -> Sprzedaż -> Obsługa zamówień -> zamówione przesyłki.
Tak czy owak w pełni zgadzam się z tym co napisał @takiejakie_pl - masakra że takie błędy są na stronie i dodatkowo istnieją od paru miesięcy i nikt tego nie raczy poprawić 😄 

Pani @la_nika proszę przekazać działowi technicznemu że wstyd że takie rzeczy wypuszczają na produkcję, a co gorsza - przez tak długi czas nikt tego nie testuje i nie naprawia 🙂

Pozdrawiam, wszystkiego dobrego! 🙂 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Otrzymałam informację, że problem z pobieraniem zestawień sprzedaży został rozwiązany. Czy mogę poprosić Was o potwierdzenie czy już nie występuje? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ArantesArt
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam u mnie działa 🙂

oznacz moderatorów
klapaucius-mk
#7 Wielbiciel#

 Jeśli chodzi o zestawienie sprzedaży to nie wiem, ale przycisk "drukuj etykietę" w szczegółach zamówienia o których pisałem wyżej - nadal bez zmian u mnie - nie działa.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klapaucius-mk ok, dziękuję za informację. Dział techniczny odpisał, że sprawdzili, że udało Ci się wygenerować etykietę stąd założenie, że ten problem również już nie występuje. 
Daję w takim razie znać, że ten problem wciąż występuje i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klapaucius-mk czy możesz podać numer zamówienia przy którym teraz ten problem wystąpił oraz zrzut ekranu na którym widoczny będzie cały ekran (wraz z adresem i datą oraz godziną) wykonany w trybie incognito? 
Wiem, że już podsyłałeś te dane, ale konieczny jest aktualny zrzut na którym problem będzie widoczny, żeby to zweryfikować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów