anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę połączyć produktu z katalogiem

Methrylis
#13 Ambasador#

Taka sytuacja: mam do sprzedaży bańki mydlane - nr oferty 12293040381 - których nie mogę połączyć z katalogiem, ponieważ wyskakuje komunikat "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu". Sprawdziłam to dwojako: wpisałam EAN w karcie "wystaw przez formularz", bo tam zwykle sprawdzam, co i gdzie znajduje się w katalogu, oraz w ogólną wyszukiwarkę. Katalog twierdzi, że nie ma W OGÓLE takiego EANu w bazie. Natomiast po wyszukaniu EANu w zwykłej wyszukiwarce allegro, wyskakują dwie oferty. Jedna jest połączona, a druga, ta moja, nie. I, co ciekawe, obie oferty znajdują się w TEJ SAMEJ kategorii. EANy oczywiście też mają te same. Więc dlaczego nie mogę ich połączyć?

 

I dlaczego ta produktyzacja to taki dramat?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Cześć. 🙂 Czy mogę Cię prosić o podanie tego kodu EAN? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Proszę bardzo: 5901271413573

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Problem wynika z faktu, że próbujesz wystawić ofertę w innej kategorii niż ta przypisana do produktu w Katalogu. 

Produkt w Katalogu jest przypisany do kategorii Dziecko -> Okazje, przyjęcia -> Dekoracje i gadżety -> Pozostałe, a Ty próbujesz wystawić ofertę w kategorii Dziecko -> Zabawki ogrodowe -> Gry i zabawy -> Bańki mydlane (i nie należy do zbioru pierwszej kategorii). 

Poprosiłam już o sprawdzenie, czy możemy zmienić kategorię w tym produkcie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@ko_alka okej, to jest logiczne i dzięki w takim razie za pomoc. Tylko nadal się dziwię, że oferta 12296903057 ma tę samą kategorię i ma to połączenie z katalogiem.

Już pomijam brak logiki, że bańki mydlane nie znajdują się w kategorii baniek mydlanych, ale wiadomo, ten katalog tak działa 🙂

W każdym razie - dzięki

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ko_alka Znalazłem ten produkt: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zglos-blad-w-produkcie/d21871d2-b9c1-4bf2-8cc4-2ca7a5b7198f

Możesz podpytać dlaczego nie da się go wyszukać podczas wystawiania? Nie widzę w nim brakujących parametrów

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@DarkStoorM No właśnie w tym problem, że on jest w innej ofercie połączony z katalogiem, a jednocześnie katalog twierdzi, że nie ma go w swojej bazie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis dzieje się tak podczas edycji starej oferty czy wystawiasz nową ??

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria podczas edycji starej, ponieważ walczę z parametryzacją i staram się to i tamto łączyć z katalogiem. @DarkStoorM spróbuję, ale ogólnie oferty wystawiam przez API, bezpośrednio z allegro nie mam wystawionej żadnej oferty. No ale zobaczymy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis produkt w katelogu jest w innej kategorii niż Twoja oferta. 2 wyjścia

1. wystawić nową ofertę 

2. pisać do allegro o umożliwienie zmiany kategorii 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria  Gdzie ty to sprawdziłeś, skoro katalog twierdzi, że ten EAN w katalogu w ogóle nie istnieje? 😮 Skoro obie oferty, które wyświetlają się po wpisaniu EANu w wyszukiwarkę, znajdują się w identycznej kategorii, ale tylko jedna z nich jest połączona z katalogiem?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Methrylis Możesz jeszcze spróbować inaczej:

  • przejdź do edycji oferty
  • usuń połączenie z produktem
  • zaznacz "przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt"

To powinno "wymusić" na formularzu połączenie z katalogiem - przynajmniej w teorii, bo pozwoli to na znalezienie tego produktu (wyświetli się okno z tym produktem, będziesz mieć również link do zgłoszenia błędu, skąd można pobrać jego ID). Jeżeli nadal nie zadziała, to będziemy męczyć Moderatorki 😉

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@DarkStoorM Niestety, ale dalej nie chce łączyć

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Methrylis No to w takim razie będzie problem z większością produktów, bo Allegro powoli dodaje nowe wymagane parametry, więc katalog będzie posiadał produkty "widma" - istnieje, ale nie jest dostępny do wyszukania. Ktoś stworzy produkt w katalogu i będzie miał połączenie, po wprowadzeniu kolejnych wymogów inny sprzedający nie połączy tego produktu, bo ich wyszukiwarka działa tak, że wewnętrznie jeżeli produkt posiada jakieś braki, to wyszukiwarka go nie zwróci.

Zwracane komunikaty są strasznie mylące, produktyzacja na dzień dzisiejszy wypada naprawdę kiepsko, a od 1 sierpnia ma być 100% połączonych ofert 🙂

Jak jest w Twoim przypadku, to niestety nie wiem, bo nie widzę brakujących parametrów w tym produkcie, więc wyszukiwarka powinna go pokazać. Z drugiej strony, kategoria w tym produkcie to Pozostałe, a obie oferty na Allegro mają prawidłowo: Bańki. Coś jest tam namieszane, ale nie mogę jeszcze dojść co takiego 😄

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zgłoszenie błędu i zaproponowanie zmiany kategorii w tym produkcie.

W sierpniu będzie jazda bez trzymanki i mogę się założyć, że forum będzie zawalone po pachy, więc niestety będziemy mieli o wiele więcej roboty i problemów z połączeniami, dorzućmy do tego ciągłe maile do supportu i zgłaszanie błędów w produktach bez końca...

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@DarkStoorM wiem, jak to wygląda i jak to działa - a raczej nie działa - i nie rozumiem, jak allegro może wprowadzać tak nagle tak wielką, głęboko inwazyjną zmianę. Ja mam dosłownie całe setki ofert do połączenia i uwierz mi, po kilku godzinach walki mi się odechciewa, bo a to właśnie katalog coś wymyśla, a to parametry się nie zgadzają, bo ktoś coś edytuje i nadpisze - i tak w kółko. Połączenie produktów w 100% z katalogiem jest po prostu niemożliwe właśnie z tego powodu, że tu od dawna była samowolka, której nikt nie kontrolował [bo i trudno coś tak wielkiego kontrolować] i ludzie wpychali cokolwiek w jakiekolwiek kategorie. I jest bajzel, i jest dramat. Nie wyobrażam sobie, by allegro wprowadziło tę zmianę od 1 sierpnia, bo to będzie strzał w kolano. 

Ale szczere i piękne dzięki za chęć pomocy!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis wybierając produkt wpisz frazę 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria tylko to nadal nie rozwiązuje tego konfliktu, że jedna oferta będąca w kategorii "bańki mydlane" (logicznie dobrana kategoria") jest połączona z katalogiem, a moja, będąca w tej samej kategorii, już nie. Tu nie może chodzić o EAN, bo mają te same, a jednak komunikat wywala, że niby ten EAN już jest przypisany gdzie indziej. Ale inne parametry też są ok.

I próbowałam tak, ale nic nie widziałam. Więc jaka to niby kategoria?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis wyszukując produkt wpisz frazę np. Bańki mydlane mikrofon i nie patrz na 
EAN , wyszukaj najbardziej zbliżony produkt . Sam tak robię bo aqllegro postawiło nas w sytuacji bez wyjścia . Najważniejsze , aby tytuł z katalogu nie wprowadzał w błąd .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mdrogeria okej, więc wygląda na to, że potraktowałam teraz ten katalog zbyt pobłażliwie. Wielkie dzięki za pomoc! 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Methrylis tak trzymaj ... i więcej radości z życia !!!

oznacz moderatorów