anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NIEPOPRAWNY ADRES I NEGATYW OD KUPUJĄCEGO

gryfus01
#8 Zapaleniec#

Kupujący w adresie dostawy podał błędny kod pocztowy. Nie dostał przesyłki a ja dostałem negatywa bez komentarza. Allegro umywa rece bo nie było komentarza. Problem błędnego adresu potwierdziła Poczta Polska jako przewoźnik przesyłki. Jaki w tym mój błąd ? Czy allegro nic nie może z tym zrobić ? Nie mam sklepu internetowego a jeden negatyw w takim przypadku robi na moim koncie wielka różnicę.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mikeza
#20 Guru#

@gryfus01 nic z tym nie zrobisz. Taka jest chora polityka allegro, umywać ręce i udawać głupa. Swojego czasu miałem przypadki, że klienci podawali mi swój adres zamieszkania, który był adresem paczkomatu i mieli wielkie pretensje, że system allegro przyjął taki adres. A niby dlaczego miałby nie przyjąć, skoro był adresat, ulica, miasto, tylko, że adres był paczkomatu 😁

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak to tylko błąd w kodzie pocztowym, a reszta danych jest poprawna i jednoznacznie identyfikuje adresata, to taka przesyłka dotrze do adresata, choć raczej z opóźnieniem. 

Tu jednak dużo zależy od tego które cyfry były pomylone.

oznacz moderatorów

StudioKASS
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

gryfus01
#8 Zapaleniec#

kod pocztowy miał dotyczyć KSIĄŻ WIELKI a wpisano dla miejscowości KRAŚNIK. Przesyłka wróciła do Sprzedającego. Kupujący nie odpowiada na e-maile.

oznacz moderatorów

gryfus01
#8 Zapaleniec#

🙂 po kolejnym kontakcie Kupujący chyba na spokojnie przeanalizował sytuację i anulował negatywa. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Zamienione pierwsze dwie cyfry, najgorszy możliwy przypadek, bo zmienia rejon kraju. 

A co do zwrotu, to po prostu pech, bo zazwyczaj takie rzeczy są wyłapywane i poprawiane (błędy w kodach są dość częste).

ps. Możesz spróbować zgłosić reklamację. Książ Wielki jest jeden w Polsce, więc nie ma możliwości pomyłki. Szansa na uznanie jest.

oznacz moderatorów

gryfus01
#8 Zapaleniec#

reklamacja była złożona i poczta stwierdziła, że został wpisany zły kod i przesyłka zwrócona nadawcy

oznacz moderatorów