anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesluszne Allegro Ads i obciazanie konta.

colosuk
#8 Zapaleniec#

Jakis czas temu zauwazylem na rachunku oplate za Allegro Ads ktorego nigdy nie wlaczalem. Napisalem ze bylo to naliczone nieslusznie i zostalo to anulowane. Przez jakis czas nie moglem wystawic nowej aukcji bo jak zwykle nie przechodzil formularz. Wysatawilem podobna aukcje do zakonczonej i automaczynie znowy mi naliczylo nowe oplaty Allegro Ads. Do tego doszly tez oferty promowane ktorych nigdy nie promowalem ?! Przy takim wystawianiu nie ma informacji ze porprzednia oferta byla promowana. Nie ma tez informacji ze bedzie jakiekolwiek obciazenie konta. Automatycznie zostaje naliczony nowy koszt kolejnej promocji nawet jeslli ktos to robi nieswiadomie, lub nie pamieta jakie z setek aukcji promowal.

Zwrocilem sie o pomoc o zakonczenie tych ofert i anulowanie jakichkolwiek promocji o ktorych nie mialem pojecia i nigdy zadnej nie wlaczalem. Jedyne co uslyszalem w odpowiedziach ze niestety nie da sie, nie jest to mozliwe bo juz raz sie stalo, zostalo to wlaczone z poziomu konta (no bo inaczej sie nie da).  Za kazdem razem odpowiada ktos inny ta sama odpowiedz. Nie wiem czy to lenistwo czy brak myslenia czy po prostu bezsensowna upartosc ludzi zeby udowodnic blad uzytkownika. 

Doszedlem do wniosku ze nie bede tego placil bo nie jest to z mojej winy i nigdy niczego nie zamawialem. Moze po 16 latach placenia i meczenia sie z Allegro jest to czas zeby sie rozastac i przeniesc sprzedaz gdzies indziej. Moze nie bede musial odbierac setek bezsensownych emaili o ciaglych zmianach w regulaminie i nowosciach ktore mnie wogole nie dotycza. Allegro bylo kiedys proste i duzo ludzi uzywalo tej platformy. Niestety teraz katalogowanie jest raczej bolesne a zawilosc rzeczy nie do ogarniecia.

Widze ze sporo ludzi ma z tym problemy a Allegro ma to troche w d…

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@colosuk bardzo uważnie przeczytałam całą Twoją korespondencję w tej sprawie i kilkukrotnie otrzymałeś od naszych pracowników obszerne informacje i wyjaśnienia w tej sprawie. W przypadku pierwszej zgłoszonej pomyłki, gdy nieświadomie aktywowałeś kampanię zwróciliśmy Ci naliczoną opłatę, ale w kolejnych tego samego typu zgłoszeniach nie ma już takiej możliwości, bo opłaty są naliczone poprawnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

colosuk
#8 Zapaleniec#

Hey Ola. Dzieki za odpowiedz ale nie zgodze sie z toba.

Po pierwsze, ja osobiscie nic nie aktywowalem. Nie wiedzialem o Allegro ADS i nie mialem zamiaru cokolwiek replamowac. Nie bylo to nieswiadome tylko automatycznie dodane przez system lub cokolwiek, nie mam pojecia. Zauwazylem to i zglosilem blad systemu. Oplaty za to zostaly anulowane. Za chwile ponownie zauwazylem nastepna oplate za ADS. Zglosilem to ponownie i dowiedzialem sie ze trzeba sie logowac na osobna strone Allegro ADS ale moja kampania byla juz anulowana. Za co wiec jest ta nowa oplata? Ponownie powiedziano mi ze oprocz Allegro ADS istnieje tez inna forma "opcja promowania" ktora tez jest platna (??!!) Troche sie zdziwilem bo przeciez nic nie promowalem. Okazalo sie ze gdy wystawilem podobna oferte do zakonczonej juz oferty ADS, to nowa podobna oferta zaczela sie promowac bez mojej wiedzy i w dodatku przy wylaczonej kampani ADS (??!!). W zestawieniu moich aktywnych aukcji nie ma zadnej adnotacji ktore oferty sie promuja lub byly promowane. Przy wystawianiu podobnej aukcji nie pokazuje sie tez wiadomosc ze nowa aukcja bedzie promowana i bedzie jakiekolwiek obciazenie konta.

Tego wlasnie problemu chyba nikt tutaj nie rozumie. Jakim prawem obciazacie mnie kosztami o ktorych nie informujecie. Nie chce niczego promowac i nigdy nie zgodzilem sie zeby byc za to obciazony. Swiadomie czy nie, to nigdy zamawialem tej uslugi. Wydaje sie ze jest to definitywny blad w systemie. W moich zakonczonych i aktywnych aukcjach powinny byc zaznaczone promowane oferty (adnotacja, inny kolor, cokolwiek). Powinno tez pojawic sie powiadomomienie ze nowo wystawiona aukcja bedzie promowana i jaki wiaze sie z tym koszt. Moim wyborem powinno byc czy chce je promowac czy tez nie. Nie wiedzac ze cokolwiek promowalem i wystawiajac podobna aukcje bez jakiekogolwiek powiadomienia bylem 110% nieswiadomy ze moje nowe aukcje beda promowane a konto obciazone. Zwrocilem sie o pomoc w anulowaniu tych promocji to nikt mi tak naprawde nie pomogl poza szablonowymi odpowiedziami.

Widzisz Ola, twoja odpowiedz tak jak poprzednie nic naprawde nie wyjasnia i nie pomaga. Jezeli jest "kolejne tego samego typu zgłoszenie" to znaczyloby ze cos jest dalej nie tak i problem nie zostal rozwiazany. "Nie ma takiej mozliwosci" tez jest szablonowa odpowiedzia bo ktos na pewno ma dostep i uprawnienia systemowa zeby zrobic cokolwiek jest potrzebne do zrobienia. "Oplaty naliczone poprawnie" jak juz wczeniej i teraz postaralem sie wyjasnic ze moga jednak byc niepoprawne. Wydaj sie ze mozna poprawic ten system promowania zeby by bardziej czytelny i informacyjny dla uzytkownika.

Wszystko to wydaje sie troche malo profesjonalne. Dla mnie tez jest to niekomfortowe ze musze sie z tym meczyc i denerwowac do tego stopnia. Wrecz nie do pomyslenia w innych krajach. Dla mnie to dziwna polityka ze latwiej jest zignorowac i pozbyc sie placacego klienta niz mu pomoc i go zatrzymac.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@colosuk  nie moge sie z Toba zgodzić

Na allegro jest całkiem dużo sprzedających ( nie znam dokladnej liczyby wiec nie podaje z kosmosu) .Natomiast wątki o oplatach i ich anulowaniu - cóz są sporadyczne.

To znaczy że wiekszośc sprzedajacych potrafi sprawdzic, doczytać przed wystawianiem oferty i odpowiednio ją wystawić zgodnie z tym za co chce zapłacić

Zwłaszcza w przypadku kiedy juz raz mialeś opłaty naliczone i anulowane. Z całym szacunkiem ale chyba przy kolejnyw wystawianiu ofert powinno sie to sprawdzać ??????

My handlując towarem sezonowym ciągle coś tam wystawiamy i NIGDY nie mieliśmy naliczonej

opłaty o której byśmy nie wiedzieli. Raz na początku nie wyłączyliśmy ofert promowanych po zakonczeniu darmowego pakietu . Zapłacilismy za to coś kolo 4-5 tys.( jakieś 5 lat temu) I od tamtej pory osoba która wystawia aukcje ma obowiązek CZYTAĆ o kosztach. 

Od tamtej pory nie mieliśmy ŻADNEJ opłaty na którą byśmy sie nie godzili, o której bysmy nie wiedzieli.

Myśle że to nie jest bład systemu lecz po prostu Twoje niedoczytanie przy wystawianiu aukcji ( nie chce mysleć ze było to działanie świadome bo skoro raz anulowali to zrobią to i drugi) . Lecz jeśli oplaty sa regulaminowe, wszyscy którzy wystawiaja oferty i je odpowiednio oznaczaja ponoszą takie  opłaty to jeśli ty miałbys je PO RAZ KOLEJNY anulowane byłoby nieuczciwe w stosunku do innych sprzedających.

Ot takie moje zdanie.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Nie możesz nie zapłacić, bo Ci przyslą komornika. Zapłaciłeś za lekcję, że "dziwnych" aukcji, za które coś dopłacałeś, cos anulowałeś, coś pisałeś, coś zgłaszałeś, NIE wznawia się  ( sorry, nie obraź się, że to tak prosto z mostu)  bezmyślnie czyli automatycznie, ale trzeba je wznowić , jeśli chcesz oczywiście, przez opcje  "edytuj" i na końcu wznawiasz, albo  przez "wystaw podobne" i wtedy widzisz co i gdzie się nalicza, bo system sie pyta czy chcesz to czy tamto. W wydaniu allegro taka lekcja kosztuje.

oznacz moderatorów

colosuk
#8 Zapaleniec#

Hey, dzieki za podpowiedz. Napewno bede uwazal. Kosmos to za malo zeby ogarnac Aukcje Allegro 😄 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz nie płacić, licz się z zablokowaniem konta, później zapewne zapuka komornik, ale odwleczesz opłatę.

oznacz moderatorów

colosuk
#8 Zapaleniec#

Hey, dzieki za info. Zamowie na Allegro nowe adidasy to szybciej bede uciekal 🙂 ale komornicy teraz wysportowani to moze nie byc lekko 😄 

oznacz moderatorów

colosuk
#8 Zapaleniec#

1

oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem nigdy nie włączałem Allegro ADS. Nawet nie byłem w tym panelu a opłaty się naliczają.  TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIENIĘDZY. Wchodząc w Panel powinno być widać za jakie oferty jest opłata ilość kliknięć itp. U mnie od początku nie ma żadnej oferty usuniętej, zakończonej, aktywnej a opłaty lecą.....

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TESSOC udzieliłam Ci już odpowiedzi w osobnym wątku, który założyłeś. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

colosuk
#8 Zapaleniec#

Dokladnie. Wprowadzono kolejny nowy milionowy pomysl na promowanie ale wyglada na to ze ten system ma bledy i nie jest dopracowany, czy tez  przyjazny dla uzytkownika. Zwracasz sie o pomoc w rozwiazaniu nietypowej sprawy a bijesz glowa w mur. Zamiast tego udowodnia ci ze to jednak ty jestes w bledzie i to twoja wina. 

 

Nie rozumiem tez sposobu traktowania klientow jak my i logicznego toku myslenia Allegro. Jestem uzytkownikiem przez moze 15 lat i zaplacilem tysiace za oplaty, sklepy, prowizje sprzedazy lub cokolwiek sie zmienialo. Placilbym tysiace przez nastepne 15 lat ale jednak trzeba mnie uwalic za 80zl bo jakze to by bylo zeby przepuscic taka okazje i jeszcze nie daj boze zalatwic sprawe zeby dalej moc sprzedawac. Pomylki sie zdarzaja a problemy da sie rozwiazac. Wszystko zalezy od pozytywnego nastawienia i logicznego myslenia. Allegro powinno zadac sobie pytanie co zyskamy przez rozwiazanie problemu i zatrzymaniu klienta. Czy 80zl i nieugietosc warte jest straty przyszlych zyskow.

 

Nie wiem czy to wynika z polskiej mentalnosci bedac upartym do bolu, udowodnieniem bycia nieugietym pracownikiem, czy tez nakazem od managera. Nie mam pojecia, ale napewno jest odwrotnie jak wszedzie indziej. Taka sytacja bylaby dawno rozwiazana na E b ay, Reverb czy jakimkolwiek innym portalu sprzedazy. Inne priorytety.

oznacz moderatorów

DTcentrako
#2 Obserwator#

Kara dla Allegro - czy cos sobie z tego robia czy znów potrzeba ich postawić przed Sadem 

https://www.tvp.info/65361632/allegro-zaplaci-kare-za-co-chodzi-miedzy-innymi-o-usluge-smart-prezes-...

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tak, robią - podniosą znów opłaty za korzystanie z serwisu. 

oznacz moderatorów