anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezasadny negatywny komentarz coś zaczyna sie zmieniać.

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Lekarka otrzymała na portalu negatywną opinię. Postanowiła walczyć. Udało się. Czas na Allegro?

Lekarkę w sądzie wspierał Rzecznik Praw Lekarza. Kobiecie udało się wygrać. "Sąd uznał, że przepisy prawa jednoznacznie nakładają na portal internetowy ciężar udowodnienia prawdziwości negatywnego komentarza. Ponieważ ZnanyLekarz.pl tego nie uczynił, a jedynie uwierzył w oświadczenie autora krzywdzącego wpisu, został uznany odpowiedzialnym za naruszenie dóbr osobistych lekarki, pod której adresem ów wpis był skierowany" - poinformowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Sąd podkreślił w uzasadnieniu wyroku, że portal musi albo udowodnić prawdziwość komentarza, albo go zablokować. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

Tylko komu sie chce przekopac z allegro calanprocedure sadowa za takiego babola niemniej jak sie juz taki zawziety znajdzie to zaora ich oby na miliony 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael a może warto , tak raz na zawsze zrobić z tym porządek , wniosek o usunięcie napisać jako przedsądowe .... z żądaniem przedstawienia dowódów potwierdzajacych zasadność oceny oraz jej treści .......hmmmm mam akurat na koncie takiego kwiatka  ,ale zauważyłem ,że działa z niewielką acz korzyścią dla sprzedaży produktu .....hehe , tak myślałem i nic poza odpowiedzią nie robiłem w kierunku usuniącia oceny /

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@az1rael Allegro to zupełnie inne forma działalności niż portal znanylekarz.pl. Tam nawet lekarz nie musi być zarejestrowany w serwisie żeby ktoś mógł mu wystawić opinie. Na platformach sprzedażowych nic się nie zmieni, klient ma prawo wystawić opinię a Ty co najwyżej możesz pozwać klienta a nie platformę i z nim walczyć.

Sam artykuł też jest dość słaby, brak źródła, nie można sprawdzić szczegółów procesu. Do tego wyrok nie jest prawomocny.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Allegro odpowiada z ck zezwalając na publikacje opinii więc jak najbardziej może być pociągnięte z po,wu cywilnego o straty wizerunkowe a przez panel jakości o konkretne straty sprzedażowe kwestią jest to wygrać w sądzie niemniej są tu takie kwiatki że z materiałami z dyskusji co kupujący potrafią napisać za paszkwil i potem usunąć komentarz zostawić gołego negatywa bo im allegro go usinie za dobór słów to jest to działanie celowe na szkodę sprzedawcy do udowodnienia a że allegro takiego gołego negatywu celowo umieszczonego z zemsty nie ściąga to jest współodpowiedzialne 

oznacz moderatorów