anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nowy sprzedawca i nieuczciwa konkurencja

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Cześć, 
ostatnio na allegro pojawiło się dużo firm handlujących np. agd i chyba w celu uzyskania szybko pozytywów dają ceny np. 1/8 ceny prawdziwej. Ja rozumiem że jest konkurencja i ceny mogą się różnić, ale sprzedawanie towarów za bezcen uderza przede wszystkim właśnie w sprzedawców. Ani on nie zarobi ani nikt inny, to jest takie trochę strzelanie sobie w kolano.
Co zrobić jak widzę taką aukcję i czy to nie jest nieuczciwa konkurencja ??? ( mówię o przypadku gdzie za jakis towar większość ma cenę np 230 pln a ten, o ktorym piszę np 67 pln ).

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A nie są to czasem oferty od jakiegoś chińskiego sprzedawcy? 

oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie, jest po prostu nowy. Nie wiem czy mogę tu podać nazwę na allegro ? Mam takich paru --- wystawiają towar w Parametrach jako nowy i bezczelnie piszą w dole opisu produktu : 

'Produkt nowy po zwrocie lub magazynowany !! Wypakowany w celu sprawdzenia !! Możliwe mikroślady pod postacią mikrorysek lub innych wad kosmetycznych powstałych w wyniku wypakowania, przesyłania bądź magazynowania !! Oryginalne opakowanie(podniszczone)...'

Po najmniejszej linii oporu - nowy ale jednak możliwe że nie. A raczej na pewno nie.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ETHome czyli nie sprzedają nowych za połowę ceny, tylko źle oznaczają używane czy po zwrotach 🙂 zgłoś ofertę jako błędny stan, powinno być po zwrocie lub używane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

zgłaszam oczywiście. szkoda że allegro nie jest zainteresowane praktycznie niczym oprócz prowizji... Ciekawe czy im kiedyś przyszło do głowy że sprzedający też są klientami i że płacą... 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

allegro nie zajmuje się nieuczciwą konkurencją. Odczekać aż przestanie być nowy i podniesie ceny. Samoistnie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dawaj oferty, które są takie za "bezcen". Właściwie to nie widzę tu niczego w tym złego🤔

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@ETHome Towar za bezcen, a koszt wysyłki kosmos. W niektórych kategoriach mimo setek tysięcy ofert nie mogę znaleźć polskich firm, 4-5% z wysyłką z Polski, ale to chińskie firmy z magazynami.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów