anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ocena sprzedawcy - ekologiczne opakowanie

kubafi1
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Zamiast bezsensownej oceny jaką jest "koszt wysyłki" (bo na tej zasadzie mogłaby się pojawić ocena "koszt przedmiotu") może warto wprowadzić ocenę ekologii opakowania? Zazwyczaj kupuję na All w eko sklepach i duża część z nich pakuje tak, że całość opakowania włącznie z wypełnieniem trafia do segregowanych. Zdarzają się jednak przypadki sklepów gdzie wszystkie artykuły owinięte są kilometrami "streczu", folii bąbelkowych a na koniec cała paczka znowu "streczem". Myślę, że dla wielu kupujących byłaby to cenna informacja i zmotywowałaby sprzedających do ograniczenia plastiku...

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

RED
#21 Demiurg#

ty śmiecisz najbardziej

ja na przykład nie wyrzucam opakowań, są one wykorzystywane ponownie do wysyłek

nic nie trafia do segregowanych, to samo robią inni sprzedawcy i kupujący

jedno opakowanie produktu jest używane wielokrotnie

 

oznacz moderatorów

kubafi1
#8 Zapaleniec#

Sądzę, że ponad 90% kupujących nigdy nie sprzedało ani 1 przedmiotu na allegro. Więc niby do jakich wysyłek mają użyć te folie? to wszystko ląduje w śmietniku zaraz po rozpakowaniu - lepsza więc tektura niż folia...

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Aby produkt dotarł w całości do kupującego należy go zabezpieczyć,.  Wiadomo iż nie mówię o tym kiedy sprzedający przy okazji opróżnia sobie kosz z foli czy papierów. W większości przypadków  to klienci raczej sugerują iż ich produkt był niedostatecznie owinięty folią bezbelkową, tektura niestety nie zawsze prawidłowo ochroni  produkt.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kubafi1  Folia też jest 'segregowalna", podobnie jak tektura.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@REDO!!! Spodobała mi się Twoja odpowiedź.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@kubafi1 Towar ma przedewszystkim bepiecznie dotrzeć do klienta.  Pozatym,  do przesyłek dokładamy z własnej kieszeni (przy drobnicy nie ma jak tego wkalkulować w cenę towaru), nie będziemy szukać super eko opakowań, tylko własnie wrzucę towar do koperty i owinę wszystko folią, bo tak jest najtaniej, a przynajmniej mam 100% pewności że dotrze to w całości do klienta.

Endrju
oznacz moderatorów

kubafi1
#8 Zapaleniec#

Jakoś niektórzy sprzedający potrafią zapakować w inny sposób niż „owine wszystko folia... Ocena właśnie miałaby zniechęcać do owijania i tępić plastikowcow. Tyle z mojej strony.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@kubafi1 "tępić plastikowców" - ale po co z pogardą wypowiadać się o sprzedawcach? 

Opakowania ekologiczne są droższe niż łatwo dostępne i sprawdzone folie, koperty bąbelkowe, itd. Musisz mieć świadomość, że przez ciągłą presję Allegro na obniżanie cen transportu sprzedający nie tylko nie zarabiają na przesyłce, ale uwzględniając koszty pakowania często wręcz dokładają. Jak ktoś wyżej napisał, w przypadku tanich artykułów nawet nie bardzo jak jest doliczyć tych kosztów do ceny produktu. 

Jako sprzedający możemy mieć tylko nadzieję, że nasi klienci prawidłowo segregują odpady z opakowań. 

 

Natomiast chciałabym, żebyś zastanowił się nad jeszcze jedną rzeczą, a mianowicie co jest mniej szkodliwe dla środowiska -

a) wysłanie towaru w kopercie i folii, paczka owinięta tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia w transporcie

b) wysłanie towaru w kopercie i folii, z minimalnym zabezpieczeniem bo ekologia, ale z ryzykiem uszkodzenia przedmiotów, wysyłaniem kuriera po odbiór/wymianę, przygotowywanie dokumentacji, itd. 

 

oznacz moderatorów

mary-bzz
#9 Pomysłodawca#

Oj tak, bardzo przydałaby się taka kategoria! Często wszystko jest ok, poza opakowaniem, ale nie ma kategorii, z której mogę za to odjąć gwiazdki, nad czym bardzo ubolewam. 

oznacz moderatorów

SzagaStore
#2 Obserwator#

hmm, sprzedaję miedzy innymi żwirek dla kota. aby zapakować paczkę w "eko" opakowanie, żeby dojechała do klienta  musiałbym dołożyć około 4 zł do paczki, po odliczeniu kosmicznej prowizji zostaje mi w kieszeni 3-4 zł na produkcie, jeżeli ktoś kupi przez opcję smart (paczkomat), zostaje mi 2-3 zł, ponieważ jeszcze jest dodatkowa opłata za smarta, którą ponosi oczywiście sprzedający. Przy wyborze poczty polskiej zostaje mi 1zł.  Rozumiem, że Allegro chce jak najlepiej dla kupujących, prowizję stają się naprawdę ogromne i zaczyna robić się nieciekawie. Co chwilę wprowadzane są nowe "opcje", fajnie tylko szkoda, że przy każdej zmianie to idzie na naszą niekorzyść. A ocena za opakowanie "eko" uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Oczywiście zgodzę się z tym, że ocen za koszt dostawy to **piiip**yzm, gdzie my jako sprzedawcy nie mamy na to wpływu a nawet dopłacamy do tego!

oznacz moderatorów