anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 3 lipca zmienimy opłaty za przesyłki Allegro Smart!

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zmienimy kwoty, które płacisz za przesyłki Allegro Smart! – dla ofert, które wystawiasz na allegro.pl i na allegro.cz. 

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia od kupującego. Od 3 lipca będziemy brać pod uwagę 9 progów wartości zamówienia (teraz jest ich 5):

  • od 40 do 49,99 złotych
  • od 50 do 59,99 złotych
  • od 60 do 69,99 złotych
  • od 70 do 79,99 złotych
  • od 80 do 99,99 złotych
  • od 100 do 149,99 złotych
  • od 150 do 199,99 złotych
  • od 200 do 299,99 złotych
  • od 300 złotych.

Tabele z nowymi opłatami znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wazne-zmiany-dla-sprzedajacych-w-czerwcu-lipcu-i-sierpniu-2Y5YO... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

mdrogeria
#21 Demiurg#

brawo ......Wy 😑

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

mdrogeria, jak to zrobiłeś, że nie masz znaczka " 60 dni na spłatę" w swoich ofertach? Da się to wyłączyć?

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Brawo Wy. Kolejne podwyżki. Zaczyna się to robić śmieszne. Od 3 lipca po prostu skasuje Smart! i będziecie mieć 0. Obgryzacie rękę, która was karmi.

oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

Myślę, że nie 0 tylko minimum 13 % np. od 9,99 czyli od wartości wybranej i zapłaconej przesyłki.

Za chwilę koszty ( prowizja, opłata od wysyłek, opłata od allegro pay, abonamenty, wyróżnienia itd) będą tak "przegięte", że nie będzie się opłacało ani sprzedawać ani kupować.

Powinny być wprowadzone odpłatne zwroty. To ukróci  cwaniactwo kupowania kilku rzeczy i zostawiania sobie tylko jednej, która nie łapie się na smart...

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Człowieku, no weź podlicz to wszystko to wychodzi kosmos. A oni zamiast trochę obarczać to kupujących to wszystko zwalają na sprzedawców. Niewiarygodna pazerność uargumentowana tym, że są podwyżki + doskonale wiedzą, że człowiek będzie musiał podwyższać ceny i koło się zamyka. W mojej kategorii aż tak nie potrzebuje Smarta, bo mam niszowe przedmioty + w końcu zmotywowali mnie do założenia sklepu. 3 lipca to koniec z dojeniem mnie.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Bo Kupujący ma myśleć, że ma wszystko za darmo - tak to wygląda marketingowo.

A Sprzedawca dorzuci 1% do ceny produktu, Kupujący nawet tego nie zauważy i dalej będzie chwalił Allegro, że wszystko ma za darmo.

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

 


@MikroLITY  napisał(a):

Bo sprzedający ma myśleć, że ma wszystko za darmo - tak to wygląda marketingowo.



chyba miałeś na myśli kupujących, a nie sprzedających

"A Sprzedawca dorzuci 1% do ceny produktu, Kupujący nawet tego nie zauważy i dalej będzie chwalił Allegro, że wszystko ma za darmo."

W przypadku droższych produktów może to być 1-2%, niestety przy tańszych raczej 5-10%. Mi na wiele produktów do 60zł prowizja idzie o 4% w górę.

 

 

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

@it24_pl

Tak, pomyliłem się, już to poprawiłem.

 

Ale teraz wycena towaru musi zakładać najgorszy wariant: dopłata do Allegro Pay (chociaż nie każdy Klient korzysta, ale nie da się tego wyłączyć po stronie Sprzedawcy), dopłata do dostawy (nigdy nie wiesz, jaką dostawę wybierze nabywca, a dopłaty są różne) i wrzucenie kosztów zwrotu (opakowanie, pracownik - też nie wiesz kto zwróci) + Twoja marża.

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#
 

No właśnie, wszystko robi się coraz mniej przejrzyste, i jest mało zależne od sprzedającego. Bo sprzedający nie ma wpływu na to czy kupujący kupi z przesyłką SMART, czy nie oraz jaką formę płatności wybierze. Ale kasę zabiera się od sprzedającego.

No ale my możemy sobie podyskutować, a Allegro ma to gdzieś, ważne żeby im się cyferki zgadzały.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A czego się spodziewacie, idą wybory-kiełbasa wyborcza ludzie będą pławić się w dostatku to mogą płacić, podwyższać ceny i już.

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

milka1234567890 I kończy się to tak, że co bardziej świadomy klient, kupuje gdzie indziej (czy to stacjonarnie czy w internecie) bo wzrost tych wszystkich opłat na allegro doprowadził do tego że po za allegro można kupić 10-15% taniej!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

ile? W moim przypadku na ogół jest to około 70% taniej przy drobnicy jaką handluję. Poza tym coraz więcej kupujących ( tych kumatych ) dzwoni i pyta o ceny poza **piiip**.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

mam nadzieje, że sprzedawcy się w końcu obudzą.

 

oznacz moderatorów

karczixi
#8 Zapaleniec#

Pomysł dobry, ale Allegro nigdy nie „skrzywdzi” kupujących, bo to świętość.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@karczixi Podnosząc opłaty czy prowizje zawsze krzywdzą kupujących ,sprzedawca to wlicza w koszt towaru a szczęśliwy kupujący za to płaci.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

O czym ty mówisz? Tu nie chodzi tylko o prowizje. Przeczytaj do końca artykuł.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

I dodatkowo to:

"Wprowadzimy opłatę za zakupy opłacone przy pomocy Allegro Pay

Kiedy: 3 lipca 2023

Opłata wyniesie 0,35% netto (0,43% brutto) łącznej wartości zamówienia i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto). Będziemy ją pobierać od sprzedających na kontach firmowych.

Jeśli Twój klient anuluje zamówienie lub zwróci produkt – oddamy Ci pobraną kwotę proporcjonalnie.

Podstawa: zmiana cennika dla sprzedających na kontach firmowych (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera c)."

Najpierw opłata transakcyjna 1 zł do każdej prowizji, a teraz kolejny ptaszek.

Dlaczego Sprzedający mają ponosić koszty udogodnień dla kupujących które wprowadziło Allegro?

Czy w związku z tym Sprzedający będą mieli możliwość wyłączenia płatności za zakupy za pomocą Allegro Pay?

Jak do tej pory, praktycznie każdy zwrot, to zakup opłacony za pomocą Allegro Pay, czyli funkcja generująca Sprzedającym koszty (koszty przesyłek, pakowania, czasu) których nikt nie zwróci.Teraz dodatkowy haracz za usługę dla Kupujących...Brak słów

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Dlaczego Sprzedający mają ponosić koszty udogodnień dla kupujących które wprowadziło Allegro?

Bo dzięki Pay mamy więcej zakupów, kupujący łatwiej wydają kasę a co za tym idzie mamy większą sprzedaż, przypuszczam że i tak doliczają nam tylko ułamek kosztów jakie ponoszą, trzeba to wkalkulować w ofertę i zapomnieć, puki są kupujący i kupują wszystko gra 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#
 
kostas11 Ty tak na poważnie? większą sprzedaż? sprzedaż na allegro coraz słabsza, i to nie tylko moje spostrzeżenia. Dlaczego? bo czym bardziej świadomy klient to otwiera sobie znaną porównywarkę cen, i bez wysiłku znajduje interesujący go produkt gdzie indzie w niższej cenie.
oznacz moderatorów