anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od połowy grudnia gwałtowny spadek sprzedaży

kular-k1
#7 Wielbiciel#

Wyświetleń prawie zero. Też tak macie? Pytanie do starych wyjadaczy: od czego to zależy?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

U mnie po pierwszej dekadzie stycznia sprzedaż spadła praktycznie do zera.Ale czemu się dziwić, skoro wpisując w wyszukiwarkę nazwę przedmiotu który sprzedaję nie wyskakuje w wyszukaniach.Trzeba kombinować z innymi filtrami, tylko który kupujący to robi?Nawet w googlach nie wyskakuje.Zapewne znowu namieszane jest z algorytmami.

oznacz moderatorów

lookrowana
#9 Pomysłodawca#

U nas to samo. Allegro odpowiedziało mi, że ABSOLUTNIE nie dokonywali żadnych zmian w algorytmach 😄

Jasne, a nam z dnia na dzień sprzedaż z 60 zamówień dziennie spadła do 10..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kular-k1 ciężko powiedzieć wpływa na to wiele czynników, ale jak masz sprzedawać jak nic nie masz wystawione 😄 A masz porównanie z innymi kanałami sprzedaży ?

1. Ferie 

2. skopana wyszukiwarka

3. tańsze produkty w sklepach stacjonarnych

4. nieznany algorytm wyświetlana ofert 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kular-k1
#7 Wielbiciel#

Próbuję sprzedawać z innego konta. A może Allegro ciągłymi swoimi podwyżkami spowodowało, że sprzedawcy też podnieśli ceny i dla kupujących przestały one być atrakcyjne. Nie ma sprzedaży, Allegro nie ma prowizji, a przecież z nas żyje. Można wykończyć dojną krowę. Proklienckie nastawienie odbija się czkawką i Allegro zaczyna tonąć... Kiedy decydenci portalu to wszystko zrozumieją? Na razie wygladają jak ćma lecąca w stronę świecy.

oznacz moderatorów

lookrowana
#9 Pomysłodawca#

Po 29.02 dopiero będzie wesoło. Mali sprzedawcy będą zmuszeni podwyższać ceny z uwagi na podwyżki prowizji i smarta, a ci wielcy pozostawią wszystko bez zmian. Wszystko to ma na ceku wyeliminowanie tych mniej znaczących. Oby im się to czkawką nie odbiło. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Korporacja !🤤

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jako drobny sprzedawca zaczynam się czuć jak kura która znosiła do tej pory złote jaja i dawała zyski a teraz leżę sobie bezwładnie w łapach swego pana na twardym pieńku a on trzyma w drugiej ręce toporek i uświadamia mnie że to co znoszę to nie są dla niego już złote jajka tylko zwykłe tanie a konkurencja ma lepsze . Widząc toporek na swoją głową ,widzę też że dobry czas dla mnie tu już minął.

oznacz moderatorów

lookrowana
#9 Pomysłodawca#

O jak bardzo w punkt!

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

@kolekcjoner608 Dzisiaj niedziela, idziesz na rosół ;). Allegro ma niespożyty apetyt.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Dzisiaj ja a w następną oskubią innego kurczaka .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kular-k1  napisał(a):

 A może Allegro ciągłymi swoimi podwyżkami spowodowało, że sprzedawcy też podnieśli ceny i dla kupujących przestały one być atrakcyjne. Nie ma sprzedaży, Allegro nie ma prowizji, a przecież z nas żyje. Można wykończyć dojną krowę. Proklienckie nastawienie odbija się czkawką i Allegro zaczyna tonąć... Kiedy decydenci portalu to wszystko zrozumieją? Na razie wygladają jak ćma lecąca w stronę świecy.


Tak sam podnoszę ceny jak są podwyżki, ale puki kupują niema tematu 😄

To że nie ma sprzedaży u Ciebie nie znaczy że inni nie mają sprzedaży x2 dla allegro to bez różnicy 😄

Allegro nie tonie, poczekajmy do 14 marca na sprawozdanie, będzie widać jak mają się przychody spółki wtedy możemy wyciągać wnioski, mają swoje analizy i statyski których my nie widzimy więc to że jednym pada nie ma tu znaczenia 🙂

Gdyby nie dbanie o klienta to sprzedawcy robili by co chcieli to skończyli by jak np. świstak 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Z ciekawości wrzuciłem kilka ogłoszeń ponownie na Allegro (ok. 100), coś się tam sprzedało, ale sprzedaż leży na Allegro gdzie równocześnie te same przedmioty wystawiam na O..X i tam sprzedaż jakoś idzie 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Wydaje mi się, że największy problem jest jednak z wyszukiwarką.Niech ktoś wpisze w wyszukiwarkę Allegro frazę"

" Canon AE-1 " bez cudzysłowu i zobaczy czy wyskoczy mu jakaś moja oferta.

oznacz moderatorów

kular-k1
#7 Wielbiciel#

Z czudzysłowem, czy bez wyskuje kilkadziesiąt ofert i wszystkie canony. Nie chciało mi się zaglądać, która twoja.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kular-k1 Chodziło właśnie o to, aby zobaczyć czy moja jest widoczna dla klienta.Mi też wyskakuje ileś ofert ale swojej nie widzę.Wyskakuje dopiero po zagęszczeniu filtrów.

W googlach również inne wyskakują, a moja dopiero po uścisleniu tytułu.Co ciekawsze, to wyskakuje oferta archiwalna, a nie aktualna.Jeżeli tak to działa, to nie dziwię się że sprzedaż spadła.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Zobaczyłem 1 ofertę.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@atechnik_sklep Przynajmniej tyle.Powinny jednak wyskoczyć 2.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Może są dwie ale widziałem jedną - z futerałem, lampą, Tokiną.

Ps. Zainwestuj może w arkusz białego kartonu na tło. Trochę więcej światła by się przydało zdjęciom. Może też jakaś blenda do rozświetlania cieni? Nawet zwykła biała kartka A4 z bloku technicznego. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Tak, myślę o tym.Muszę. tylko wygospodarować trochę miejsca.

oznacz moderatorów