anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji na Allegro.sk tylko z oceną eksperta rzeczoznawcy

MikroLITY
#13 Ambasador#

 

https://antyweb.pl/allegro-slowacja

 

Otóż w przypadku, gdy klient złoży reklamację zakupionego towaru w terminie 12 miesięcy od zakupu, sprzedawca może ją odrzucić, tylko wraz z załączoną ekspertyzą rzeczoznawcy:

Jeśli kupujący złożył reklamację w ciągu 12 miesięcy od zakupu u Ciebie produktu – możesz ją odrzucić tylko w oparciu o ocenę eksperta rzeczoznawcy. Masz obowiązek przedstawić kupującemu ocenę rzeczoznawcy – musisz ją dostarczyć klientowi w ciągu 14 dni od momentu odrzucenia jego reklamacji. Opinia powinna być wystawiona w języku słowackim. Jeśli tłumaczysz opinię na ten język, nie musi to być tłumaczenie przysięgłe.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

Pitu pitu zakup na terenie Polski i obowiązuje prawo polskie @MikroLITY nie słowackie. Niech Słowak sobie idzie do sądu w Pl sąd go wyjaśni w 3 minuty jakie zapisy obowiązują

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Można też nie odrzucać, tylko rozpatrzyć w sposób negatywny.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl problem w tym że do odrzucenia reklamacji oni sobie życzą opini rzeczoznawcy a odrzucenie to też rozpatrzenie w sposób negatywny

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Fakt. Nie zauważyłem, że to rynek słowacki. 

Czyli prosta sprawa - są problemy, to nie należy wystawiać towaru na Słowacji - niech sobie kupują na polskim Allegro. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl nie wystarczy nie dać sobie wleżć na głowę. Zapytałem jako konsument uokiku więc wstępnie tu masz odpowiedź mailową a ogólnie myślę że adwokat potwierdzi i w sądzie allegro do skopania za głupie pomysły

Dzień dobry,

odnośnie prawa właściwego. Po pierwsze w przypadku zakupu od sprzedawcy mającego siedzibę na terenie UE to pierwszeństwo zastosowania mają zawsze rozporządzenia Unii Europejskiej - one mają zastosowanie przed przepisami krajowymi, a przepisy krajowe je uzupełniają. Inna sytuacja jest w przypadku dyrektyw europejskich ponieważ one mają rangę niższą niż przepisy krajowe i tutaj pierwszeństwo zastosowania mają przepisy krajowe.

W zakresie transakcji transgranicznej właściwe jest prawo krajowe, w którym sprzedawca ma siedzibę. Obywatelstwo czy miejsce zamieszkania konsumenta nie ma znaczenia. Jeżeli Pan jako obywatel polski zakupił towar od sprzedawcy, mającego siedzibę na Słowacji, właściwe dla uprawnień będzie prawo słowackie.

---

Klaudia Franczyk
Konsumenckie Centrum E-porad

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael czyli jak kupujesz w Chinach to obowiązują przepisy Chińskie ? Nie obowiązują przepisy kraju z którego pochodzi kupujący, wchodzisz na nowy rynek dostosowujesz się z regulaminem i UK do kraju konsumenta !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 obowiązują przepisy unijne one są powyżej krajowych. W przepisach unijnych nie ma nic na temat załatwiania opini rzeczoznawcy. Ty orientujesz się ile i jak długo załatwia się taką opinię w Polsce? Myślisz że zdążysz z tym w 2 tygodnie plus odesłanie ci towaru plus twoja własna ocena reklamacji?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael przepisy Unijne to minimum jakie muszą spełnić kraje UE ale każdy kraj może dołożyć swoje byle nie gorsze od dyrektywy unijnej a to nie ustawa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 towar kupowany jest w Polsce przez allegro obowiązują unijne przepisy zakupu pracowałem w 2017 roku w firmie sprzedajacej części silników do ue w tym do grupy wyszehradzkiej rozpatrywałem też reklamacje zakupy były w Polsce faktury unijne z vatem 0% reklamacje rozstrzygane według polskich przepisów np z Rumunii i nikt się nie pultał że mam się uczyć prawodawstwa kraju w którym zakupiono przynajmniej na tamten okres

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

Co do większości towarów przepis pusty, bo takowi rzeczoznawcy nawet nie funkcjonują

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Biale_Stokrotki @az1rael Polska należy do ECK i takie sprawy szybko załatwiają a Słowacy mają bardziej konsumenckie przepisy, jak coś ma działać rok to ma działać i tam się nie szczypią, tylko u nas sprzedawcy kombinują 😞 

Drugą sprawą są certyfikaty legalności markowych produktów o tym nie wspominają, wniosek, nie popłaca się tam sprzedawać badziewia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

Co do certyfikatów jestem za, na rynku jest tyle podrób, naprawdę ciężko się połapać. 

oznacz moderatorów