anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odwieczny problem ALLEGRO: jaki stan przedmiotu. Klient kupił kask NOWY i otworzył pudełko i zwrócił

MAMY ROZWIĄZANIE!
ploma
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

7 Waszych Doradców poległo na temacie.

Klient zakupił oryginalnie zapakowany kask. Założył, okazał się za mały. Zdarza się. Zgłosił zwrot- odzyskał pieniądze

Chcę wznowić aukcję - jaką kategorię mam wybrać? Kask już nie jest NOWY, bo wg Allegro 

Nowy - oznacza Towar całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowywany, nieuszkodzony bez jakichkolwiek śladów użytkowania, znajdujący się w oryginalnym opakowaniu (tam, gdzie ma to zastosowanie) wraz z nieuszkodzonymi oznaczeniami producenta (takie jak plomby na pudełkach czy metki na ubraniach).

 

Używany - oznacza Towar, który był wcześniej używany, mogący nosić ślady zużycia, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem. W Towarze może wystąpić brak niektórych części / akcesoriów, takich jak np. śrub (w przypadku mebli) lub zestawu słuchawkowego (w przypadku telefonu).

 

Powystawowy - oznacza Towar, który może nie posiadać oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego lub może znajdować się w oryginalnym opakowaniu, które nie jest zapieczętowane lub może posiadać opakowanie zastępcze. Stan Towaru może posiadać niewielkie ślady użytkowania ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem z oryginalnymi lub nowymi akcesoriami.

 

W jakim stanie mam wybrac? Skoro używany to znaczy że klientowi nie zwracam całej wpłaty tylko część. Uczciwość by nakazywała wspomnieć o tym w opisie, żeby klient był świadomy, ale regulamin zabrania (potiwerdziło Allegro)

W przypadku negatywnej opinii w żaden sposób nie pomogą.

Kto w takim wypadku jest odpowiedzialny za spadek wartości towaru - wiadomo że NOWY a UŻYWANY to czasem 40 procent wartości.

Ale teraz najlepsze:

Nie mozna wystawić jako:

  • UŻYWANE bo produkt nie posiada śladów uzytkowania i jest komplentie nowy (metki, folia ochronna)
  • POWYSTAWOWY - także nie ,bo nie był na żadnej wystawie (faktura)
  • NOWY - nie , bo ma otwarte pudełko

Proszę o informację w jakiej kategorii ma być wystawiony, żeby nie łamać Waszego regulaminu.

Dodatkowo: 

Dlaczego w sklepie, klient ma prawo przymierzyć kask w sklepie stacjonarnym  (nawet 20) i dalej kupuje jako NOWY, a Waszym wypadku , po otwarciu opakowania ma być UŻYWANY/POWYSTAWOWY - nie ma innych kategorii

Mam pół TIRA papieru toaletowego, ale w uszkodzonych opakowaniach to mam wystawiać jako UŻYWANE?

Dlaczego w innych kategoriach nie ma : PO ZWROCIE, NOWE USZKODZONE OPAKOWANIE, NOWE BEZ METKI?

Zastanówcie się jakie **piiip**yzmy wprowadzacie.

P.S Czekam na oficjalną decyzje w jakiej kategorii mam wystawić kask w którym klient zgłosił zwrot i otworzył pudełko.

 

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ja już dawno nie czytałem regulaminu Allegro. Jego zmian i aktualizacji.

Proszę - daj mi jakieś linki do sytuacji, jakie przedstawiasz.

Szczególnie odnośnie stanu towaru - nowy, używany, powystawowy.

Ja sprzedaję części, np silnik do odkurzacza, wirnik, płytki z elektroniką - potem są zwroty, bo ktoś sobie to podłączył i stwierdził, że przyczyna awarii jest inna. Oczywiście powody zwrotu to: nie pasuje mi, bez przyczyny.

Klient robi zwrot, a ja wystawiam jako nowe, a nawet nie wiem, czy jest towar jest sprawny. Już kilka razy się na tym "przejechałem."

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ploma Widzę, że wczoraj otrzymałeś informację, że Twoje pytania są konsultowane. Poczekaj na kolejną wiadomość, w której konsultant przedstawi Ci stanowisko Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
ploma
#10 Popularyzator#

Czy Szanowna Pani może wskazać w którym momencie byłem poinformowany , że pytania są konsultowane? Bo z tego co pamiętam, To każda rozmowa Doradcy kończyła się "Łączę z innym działem". Jakoś mijają dwa dni i nikt nie raczył się skontaktować/odpisać.

Przy okazji tych "kosultacji". w związku z tym, że zajmuję się branżą samochodową, proszę przy okazji wyjaśnić inne kwesie. Proszę mi wierzyć, że skontakotwało się ze mną kilku Sprzedawców mających podobne zdanie. Niestety boją się udzielać na forum twerdząc że nie potrafią. Wg mnie po prostu się boją, bo doskonale wiemy, że Allegro potrafi być żłośliwe. Wiem to na swoim przypadku. Zgłoszenie problemu wiąże się np z tym, że po kilku dniach otrzymuję informację co jest nie tak na moich aukcjach. Ostanio sie dowiedziałem (zreszta słusznie) że rękojmia to teraz 2 lata. Jednak ktoś komuś zlecił to sprawdzanie. Teoria spiskowa? Być może, ale było tak kilka razy. Nic dziwenego że inni boją się wychylać. Ja również.....

Proszę o oficjalną informację, dotyczącą sprzedaży częsci samochodowych. Wybór stanu to: NOWY lub UŻYWANY

1) Klient dostaje nowy, oryginalnie zapakowany produkt i nie pasuje ( czasami na podstawie Waszych katalogów). Pytanie: z jakim stanem mam wystawić ponownie, skoro opakowanie jest otwarte? Jeżeli używane to kto ponosi koszty straty na wartości? Jednocześnie informuje: szereg firm: Mann Filter, Febi, Bremo potrafią nie zamykać opakowań, a np firma Bosch nakleja własne hologramy. Czy te bez zabezpieczeń są dalej nowe, a te z hologramami uszkodzonymi używane?

2) opakowanie uszkodzone w tranporcie - czy wówczas filtr/kocki/tarcze/sprzęgła/bębny/rozruszniki i inne częsci , gdzie każdy widzi że jest nowy ,ma być wystawiony jako używany? Dlaczego, skoro jest nowy. Uszkodzone jest opakowanie. Jak wystawię jako używany macie prawo zamknąć mi aukcję ponieważ "realny stan nie odpowiada rzeczywistemu" 

 

3) Dlaczego tak trudno wprowadzić inne kategorie stanu: Nowy, otwarte opakowanie, Po Zwrocie. W przypadku kasków jak odzieży: Nowy z metką, nowy bez metki, Otwarte opakowanie. Umiecie tylko zdejmowac aukcję bez najmniejszego kontaktu i wyjaśnienia. A to klienci weryfikują transakcje. Gdy wysyłam filtr nowy, ale ma uszkodzone opakowanie, bo inny klient nie potrafił go zapakować to ten klient gdyby filtr był używany wystawił by NEGATYWA. Proste i logiczne.

 

4) Dlaczego nie stosujecie terminu, który użył Doradca i szybko się wycofał ze strachu. Jeżeli opakowanie nie jest integralną cześcią przedmiotu to jego stan nie ma wpływu. 

 

5) No i ostateczny argument: dlaczego w sklepach stacjonarnych klient ma prawo przymierzyć kask, buty, koszulkę, a w innym rozpakowac garnki, czajniki, w innym pojeżdzić na rowerze, hulajnodze i co tam jeszcze przyjdzie mu do głowy i nadal jest to przedmiot NOWY a genialne Allegro zdecydowało, że NOWY to ORYGINALNIE zamkniety. Na jakiej podstawie jest to definicja? Każdy biegły to podważy. Przedmiot nowy jest to przedmiot nieużywany. Chyba, że jest inna oficjalna definicja, a więc poproszę o źródło.

Pozdrawiam

Będę wdzięczny aż ktoś mi wreszcie odpowie

 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Piszesz "odważne" słowa. Też tak robiłem, lecz już powstrzymuję się. Bo potem jest tak jak piszesz - ale ja już nie chcę o tym pisać , o tym co napisałeś przed "punktowaniem". Po kilku dniach coś się "rodzi".... Niestety (stety?), chcę sprzedawać i zarabiać.... 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ploma
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Mogę prosić o odpowiedź. Jak mam wystawiać te produkty.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ploma  Jeśli w danej kategorii nie ma parametru stan "Nowy z defektem", to do wyboru zostaje "Nowy" - ale to Ty jako sprzedający musisz podejmować takie decyzje.

Jeśli masz sugestię dotyczące dodania parametru określającego stan w jakiejś kategorii, to powiedz proszę, o jaką kategorię chodzi. Przekażę Twój pomysł do odpowiedniego zespołu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ploma
#10 Popularyzator#

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Myślę że to właściwa interpretacja. Pytanie tylko dlaczego w takim razie została usunięta moja aukcja. Ale już nieważne

Cała kategoria MOTORYZACJA powinna mieć rozbudowana możliwość wyboru stanu. Samo Nowe i Używane jest niesprawidliwe. Nowy z defektem, uszkodzony w transporcie (szczególnie lampy), nowy uszkodzone opakowanie, nowy z metką i bez metki (dotyczy kasków). Według mnie są to podstawowe kategorie stanu jakie powinno się wprowadzić.

Jeszcze raz raz mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ploma Dziękuję, przekazuję Twoją sugestię do opiekuna kategorii 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ploma 

towar po zwrocie zgodnym z przepisami jest towarem nowym,

jeżeli kupujący nie przekroczył zasad wymienionych w ustawie

--------------------

sprzedawca ma wyjść na zero po takiej sprzedaży

- tak mówiły dyrektywy opisujące ustawę konsumencką

oznacz moderatorów