anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ogromny spadek sprzedaży

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam. Przeglądałem ostatnio statystyki sprzedaży na allegro, rzuciła mi się w oczy tabelka z liczbą odsłon, do 9 sierpnia było to około 400-500 wejść nagle od 9 sierpnia to kilkanaście wejść dziennie. Czy ktoś też to zaobserwował? 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

_Likos_
#21 Demiurg#

Cóż nie tylko mniejszym firmom rosna koszty. Od swoich dostawców wiem że coraz wiecej nawet sporych firm opierających sie na handlu w necie zaczyna mieć duże problemy finansowe. Wzrost pensji , wzrost innych kosztów, do tego minimalne marże i coraz wieksza konkurencja. To wszystko robi robote. 

Wystarczyy popatrzeć na duże sieci ( B.. dronka , Ldl czy Lroy lub szwedzka I.ea) Oni wszyscy zaczynają bardzo mocno konkurowac cenowo. A to znaczy że obroty leca na łeb na szyje.

Dlatego mnie osobiście dziwi podnoszenie cenników przez allegro. W tym momencie to cięcie gałęzi na której siedzi wraz ze sprzedawcami. Już coraz wiecej klientów widzi że tanio to tutaj nie jest ( bo nie może być) a jednoczesnie spadek obrotów uwidacznia że dla kupującego coraz wieksze znaczenia ma cena. Jesli allegro to przespi i myśląć że pojedzie tylko na sile marki straci kupujacych i sprzedawców to potem nie bedzie tego tak łatwo odrobić. Tym bardzeij że śrubki ciągle dokręcane sprzedawcom w koncu sie urwą i wszystko sie sypnie - albo sprzedawca podniesie ceny albo zbankrutuje  a pozostanie ten który lepiej skalkulował marże i ma wyższe ceny

Dodatkowo dochodzi coraz wiecej oszustw na podrobione strony allegro co widzimy na forum .

Wiec jeśłi nie bedzie tanio, nie bedzie bezpiecznie to czemu konsument miałby tu kupować? 

To nie stanie sie z dnia na dzień taką marke jak allegro nie łatwo rozwalić, niemniej nie są to już lata 90 kiedy to allegro powstawało a w necie nie było sklepów dziś siec jest pełna innych sklepów , które walcząc ceną będą tworzyły swoje marki póki co nie wykorzystywane do oszustw - ergo bezpieczniejsze sla kupującego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ szkoda już pisać, ale jak myślisz gdzie kupiłem ?

IMG_1834.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Niestety allegro dobiją opłatami sprzedawców ja coraz więcej klientów przerzucam na swój sklep bojesli mamy płacić prowizję dopłaty do smart oplate za to że klient wybierze opcje allegro Pay to to jest już zdzieranie z nas jako sprzedacow przez allegro jak się tylko da. Za wszystko ponosimy tylko opłaty to już jest nie do przyjęcia mi średnio wychodzi miesięcznie 12-15 % sumarycznie oplat dla allegro .

oznacz moderatorów