anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty za ads

stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Sprawdźcie swoje opłaty za kampanie ads. U mnie taka sytuacja:

 

Do 25 lutego opłata za kampanie, wynosiła trochę powyżej 900zł co dziś pojawiło się w saldzie do rozliczenia.

Od 26 lutego budżet dzienny tej kampanii wynosił między 30-40zł. (Nie pamiętam dokładnie ale nie wiecej). Koszt kampanii był wyzerowany i poprawnie naliczał się od nowa, do wczoraj gdzie pojawił się koszt ponad 700zł.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Drukarnia_DejaVu
#7 Wielbiciel#

U nas podobna sytuacja nie wiadomo co za co i ile saldo nie zgadza się z obciążeniem rachunku. Na zapytanie do allegro dostaje się odpowiedz gotową o chatbota która i tak nic nie wyjaśnia. Robi się już totalny obłęd - opłaty od opłat, cuda wianki na kiju. Konia z rzędem temu kto się w tym połapie.   

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Drukarnia_DejaVu zgłoście nieprawidłowości do UOKiK właśnie O l . dostał po łapkach od UOkiK za sortowanie i ubezpieczenia itp. 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starlift_pl
#2 Obserwator#

U nas tak samo, za dużo naliczyli, obsługa odpisała ze wg nich wygląda prawidłowo ale przekazują do dalszej analizy, policzyli 11k za reklamę 😵 na dwóch kontach

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

może to to?
Jeśli masz konto firmowe, od 12 lutego 2024 nie ustawisz stawki minimalnego CPC w grupie reklam na allegro.pl poniżej kwot określonych w tabeli. Zmiana nastąpi automatycznie i nie wymaga od Ciebie dodatkowych działań. Jeżeli w Twoich grupach reklam minimalne stawki CPC są niższe niż nowe stawki, wyrównamy je do wymienionych powyżej.

oznacz moderatorów

Drukarnia_DejaVu
#7 Wielbiciel#

nie to nie to mamy dużo wyższe. ale pobrane nie zgadza się z końcowym rachunkiem.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  prosimy o wyjaśnienia, u mnie też nie jasne kwoty się pojawiły w statystykach adsów. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AlePiesio @stylus_sklep_pl @starlift_pl @Drukarnia_DejaVu tutaj niestety nie będziemy w stanie wyjaśnić Waszych wątpliwości, bo to wymaga dokładnego sprawdzenia Waszych opłat, więc napiszcie do nas przez formularz kontaktowy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

actp-sklep
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo, ale może po prostu zmienił się okres rozliczeniowy i kwota widoczna dzisiaj jest to koszt od 01.02, a nie jak było wcześniej od 25-go poprzedniego miesiąca. Mam nadzieję , że po opłaceniu naliczonych dzisiaj opłat coś się skoryguje bo w tej chwili opłaty z terminu 01.02-25.02 są jakby zdublowane.

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@actp-sklep też to biorę pod uwagę, bo od 25 stycznia do 25 lutego miałem opłatę 700zł. A od 1 lutego do dziś pokazuje mi już niby ponad 500zl ale wg statystyk szczegółowych od 25 lutego to dziś tylko 30zł wydałem, namieszali...

oznacz moderatorów

stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Tylko ciekawe jak to teraz zamierzają rozliczyć. Na obecną chwilę wygląda to tak, że od 26 stycznia do 25 lutego pobrali jedną opłatę a teraz od 1 lutego pobiarą drugą.

oznacz moderatorów

Bateriowo_PL
#8 Zapaleniec#

Allegro tak namieszało w portalu że to dramat.

ADS - "przekliki" spadły, źle pokazuje obecne wydatki.
Sprzedaż ogólna spadała - niezależnie czy promowana czy też nie.
Jakość konta spadła na łeb.
Automatyczne pobieranie zamiast FV raz w miesiącu - burd*l organizacyjny.

Jeżeli działania są celowe i tak ma zostać to coś czuje, że mocno strzelili sobie w kolano, najpierw zaboli to mocno nas sprzedawców a za parę miesięcy im się dopiero to w tabelkach "odbije" na zyskach.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio @actp-sklep myślicie że tak poważna firma wprowadziła by zmiany w rozliczaniu bez poinformowania sprzedawców dzięki którym zarabia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

actp-sklep
#9 Pomysłodawca#

Poważne firmy poważnie przygotowują się do zmian: informują kontrahentów, których te zmiany dotyczą i przede wszystkim szkolą działy obsługi klienta/moderatorów, by mogli szybko reagować i pomagać w razie wystąpienia problemów i niejasności 😉 Coś tym razem ewidentnie "nie pykło".

oznacz moderatorów

Bateriowo_PL
#8 Zapaleniec#

Tutaj pomoc z reguły nic nie może, albo podsyła do innego działy i wówczas dopiero dostaje się informację po pewnym czasie, że nic nie mogą z "czymś" zrobić... Jedynie pomagają w sytuacjach mega podstawowych. Na resztę "nie mają wpływu".

oznacz moderatorów

stylus_sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Taaa... Ciekawe co odpowiedzą w tym temacie. Rano wysłałem zapytanie i na razie cisza. Znając życie wkleją jakiś, nic nie wynoszący regulamin. To, że allegro nigdy nie przyznaje się do błędu to oczywiste. Mam tylko nadzieję że nie pobiorą opłaty dwa razy za to samo twierdząc, że wszystko jest ok.

oznacz moderatorów

Drukarnia_DejaVu
#7 Wielbiciel#

z nimi nic nigdy nie wiadomo - jak z prowizją od kosztów przesyłki którą uważam za zwykłe złodziejst_wo.

oznacz moderatorów

Bateriowo_PL
#8 Zapaleniec#

Wówczas pobrali by nam wszystkim takie opłaty, bo mi też ADSy nie zgadzają się z obecnym stanem faktycznym. Raczej mają "błąd techniczny" 😉

oznacz moderatorów

StarLiftPolska
#2 Obserwator#

Od wczoraj do tej pory brak odpowiedzi ze strony allegro

oznacz moderatorów

Drukarnia_DejaVu
#7 Wielbiciel#

i tak jak myślałem kwota za ads wogóle sie nie zgadza a dziś allegro pobiera ads za dzień 26,02 - to wychodzi że pobiera 2 razy za dni do obciążenia za ads 

oznacz moderatorów