anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałam negatywny komentarz celem wyłudzenia gratisowego towaru

PORAMKI
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, 

otrzymałam wczoraj negatywny komentarz który jest niezgodny z prawdą. Straciłam tez przez to status "super sprzedawcy". Kupujący zakupił ramkę 18 grudnia i otrzymał ją w terminie. Kupujący nigdy nie kontaktował się w sprawie zakupu ani nie rozpoczął dyskusji.  W komentarzu napisał że ramki posiadają naklejki, co nie jest zgodne z prawdą, gdyż ramki są drukowane.  Dziś skontaktowałam się z kupującym. Okazało się, że kobieta na którą jest zarejestrowane konto na allegro nie ma nic wspólnego z zakupem. Podała mi numer telefonu człowieka, który korzysta z tego konta. Po kontakcie z nim, oświadczył, że usunie zapis jak wyślę mu 10 ramek gratis. Jestem załamana, bo stawia mnie w bardzo trudnej sytuacji. Robię wszystko, aby działalność moja była wzorowa. Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zakup był na dane kobiety, konto jej. Ona też odpowiada za swoje konto. A regulaminowo nie ma prawa go nikomu udostępniać. Ja bym jej napisała co Ci powiedział i grzecznie ostrzegła, że zgłaszam wyłudzenie na policję. Jest szansa, że zdejmie.

Swoja drogą wydaje mi się czy to efekt uboczny zlikwidowania smarta rodzinnego? Zamiast dzielić smart teraz dzielą konta...

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

tak jak pisze AnnaG-Antyki

powiadomić właściciela konta o próbie wyłudzenia - KONIECZNIE dać czas na usunięcie koma. ( np 12- 24h ) - powiadomić iz po tym czasie zgłaszasz na policję gdyż ona odpowiada ( właściciel konta ) 

STOP cfaniakom 

 

oznacz moderatorów

PORAMKI
#9 Pomysłodawca#

Człowiek teraz zmienił narracje i edytował swój komentarz po tym, jak powiedziałam mu, że łamie regulamin allegro jak również ta sprawa zaczyna być kryminalna. W rozmowie ten Pan, zachowuje się jak by był niezrównoważony psychicznie. Zaczynam się go bać, musiałam zablokować jego numer, bo zaczynał do mnie wydzwaniać wielokrotnie 😞 a jakich słów używał, to nie przytoczę teraz 😞 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@PORAMKI należy odbierać, nagrywać i zgłaszać na policję. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nagranie chyba nie jest dowodem, szczególnie jeśli nie zostanie o nim poinformowany. Za to chyba notatka z rozmowy jest jak dobrze kojarzę xD. Ale to by ktoś mądrzejszy musiał się wypowiedzieć.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki nagranie jest dowodem nie wolno bez informowania nagrywac rozmów firmom

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Wszytsko możliwe. Ja tego nie komentowałam …

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie rozmawiaj z nim tylko pisz. Dobrze podkładkę mieć. 

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

W Polsce, jeśli jesteś jednym z uczestników rozmowy, możesz ją nagrywać bez zgody drugiej strony. Z tego powodu wiele nagrywanych rozmów jest legalnych, choć może być postrzegane jako nieetyczne. Jednak nagrywanie rozmów, w których nie uczestniczysz, bez wiedzy i zgody wszystkich stron jest nielegalne.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Madex0 A teraz kilka ciekawostek 🙂

1. O tym czy nagranie było legalne czy też nie, decyduje sąd podczas rozprawy. Jak uzna że nielegalne, to może nałożyć karę na nagrywającego.

2. Nawet najbardziej nielegalne nagranie jest tzw dowodem 100% i musi być brane jako dowód w sprawie podczas rozprawy.

3. Nagrywanie rozmów, których jesteśmy uczestnikiem jest legalne, a przez służby nawet pożądane. Drugiej strony o takim nagrywaniu nie musimy informować i nie potrzebujemy jego zgody. To nie oferta handlowa.

4. Jeśli nagramy osoby trzecie i nie jesteśmy uczestnikiem rozmowy, to nagranie jest nielegalne. Sąd zadecyduje o karze dla nagrywającego, ale to nagranie będzie dowodem.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

nie pisać , nie dzownić , blokować - jak tylko zmienił opienię 🙂

kretynów jest masa w tym kraju.

Ja ich juz olewam 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

To jest kolejna patologia serwisu wykreowana przez Allegro

Użytkownik konta nie zawsze jest jego właścicielem

Sprzedawca nigdy nie wie z kim rozmawia na allegro

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

A dwa- można zamówić na adres dowolnej osoby trzeciej 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Z tego co kojarzę może wielokrotnie zmieniać komentarz więc z raz zmienionego nie ma się co cieszyć 

oznacz moderatorów

PORAMKI
#9 Pomysłodawca#

Ja się z niczego nie cieszę, bo ten człowiek dał już jakieś fałszywe ogłoszenie z okazją na samochód i teraz na mój numer wydzwania setki ludzi 😞 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PORAMKI zgłoś to do platformy na której jest ogłoszenie, oraz na Policję za nękanie itp. jak zapuka do niego dzielnicowy może ochłonie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@PORAMKI To już grubo. Ja bym z tym poszedł na policję.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Szkoda, że nie nagrywałaś rozmowy z tym człowiekiem

oznacz moderatorów