anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oznaczenie Gwarancji Ceny - Uokik

szarlota55
#7 Wielbiciel#

 

lego.JPG

Oficjalny sklep allegro ma gwarancję najniżej ceny chociaż nie jest najtańszy, najtańsze była za 204 zł w tym samym katalogu. Po zapyatniu oznaczenie już zginęło ale zauważyłam, że moje oferty nie mają takiego oznaczenia a moja konkurencja ma chociaż na **piiip** sprzedaje taniej. allegro odwraca kota ogonem, nie udziela konkretnych odpowiedzi tylko że oferta spełnia ich warunki. jakie? nikt tego nie wie. W ten sposób allegro może promować kogo chce, a my dalej będziemy zaniżać ceny, żeby sprzedać chociaż sztukę. Proszę sprawdzić swoje oferty, bo ja zgłaszam to do uokiku za czyn nieuczciwej konkurecji. jak będzie nas więcej to szybciej się tym zajmą.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

az1rael
#21 Demiurg#

Oznaczenie najniższej ceny maja tylko sklepy biorące udział w tej akcji na allegro lista jest w regulaminie tej akcji https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-akcji-promocyjnej-gwarancja-najnizszej-ceny-w-wybranych-skle... czyli takie niby najniższe ceny a ktoś ma niższe ale nie ma etykietki @szarlota55 

oznacz moderatorów

szarlota55
#7 Wielbiciel#

To dalej jest manipulacja, ręczne sterowanie sprzedażą. Z chęcią bym się do takiej akcji zapisała, a na dziesiątki maili w tej sprawie, nikt o tym nie wspomniał. Teraz pisze ktoś z allegro, że nie ma narzędzi do weryfikacji.

oznacz moderatorów

KUDDA
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie to samo! Czy udało Ci się czegoś dowiedzieć na jakiej zasadzie to oznaczenie działa i dlaczego oferty które spełniają ich warunki oznaczenia nie otrzymują? Wiem na razie tylko tyle, że oznaczenie bardzo mocno wypływa na ilość sprzedaży na aukcji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jak jesteś na liście sklepów na allegro to masz oznaczenie patrz wyżej link

oznacz moderatorów

KUDDA
#7 Wielbiciel#

Widziałem link, przeczytałem nawet cały regulamin i kilka innych artykułów. Moje 3 top oferty są w internecie na allegro najtaniej, oraz na empiku trochę drożej. Tylko jedna dostała oznaczenie, mimo że wszystkie trzy mają ten sam przypadek, proszę o wytłumaczenie. Z chęcią zapłacę 3 tysiące zł komuś, kto się naprawdę zna i mi powie jak to głupie oznaczenie na wszystkich moich topowych ofertach uzyskać, (gdzie powinno z automatu być, bo jestem producentem towaru i sprzedaję go najtaniej na allegro) i wytłumaczy dlaczego do tej pory tego oznaczenia tam nie ma.

oznacz moderatorów

Super_Pieczatka
#7 Wielbiciel#

Przypuszczam, iż tego nawet najstarsi górale nie wiedzą.

BTW - przypuszczam, że kary z UOKiK Allegro sobie wpisuje w koszta, więc wlał wylał co robią - mają póki co monopol i tendencja raczej się nie zmieni - wielu próbowało, wielu próbuje ale co z tego będzie to nikt nie wie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

nawet najstarsi górale nie wiedzą. oni wszystko wiedzą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@KUDDA a to przeczytałeś? co prawda trochu nieaktualne ale pewnie nie zmieniali zbytnio warunków

W jakich ofertach pokażemy oznaczenie Gwarancja najniższej ceny

Od 5 do 30 kwietnia ceny ofert na Allegro porównujemy co najmniej raz dziennie z kilkudziesięcioma innymi sklepami i platformami zakupowymi. Sprawdź, jak i z jakimi sklepami porównujemy nasze ceny.

Nie musisz nigdzie zgłaszać swoich ofert. Automatycznie sprawdzimy w nich poniższe warunki i przyznamy oznaczenie wybranym ofertom.

Aby oferta uzyskała oznaczenie Gwarancja najniższej ceny, musi:

  • być wystawiona z konta firmowego, którego jakość sprzedaży jest na co najmniej neutralnym poziomie
  • być połączona z Katalogiem produktów Allegro
  • mieć format kup teraz i parametr stan o wartości Nowy (z wyjątkiem kategorii, w których parametr stan jest niedostępny)
  • mieć możliwość dostawy metodami Allegro Smart! lub inną darmową metodą
  • mieć przewidywany czas dostawy do 48 godzin
  • mieć cenę co najmniej 25 zł
  • mieć najniższą cenę danego produktu w porównaniu z innymi ofertami na Allegro – sprawdzamy to kilka razy na dobę
  • mieć niższą lub równą cenę danego produktu w porównaniu z innymi sklepami internetowymi – sprawdzamy to raz dziennie.

Ponadto produkt z tej oferty musi być dostępny u co najmniej 2 różnych sprzedających. Wyjątkiem są oferty wystawione przez sprzedających, którzy uczestniczą w programach partnerskich: Brand Partner, Top Brand Partner i Partner Strategiczny.

Dowiedz się więcej o tym, jak przyznajemy oznaczenie Gwarancja najniższej ceny.

Oznaczenie Gwarancja najniższej ceny jest bezpłatne. Pokażemy je bezpośrednio na stronie oferty, a także na liście ofert i liście produktów. Będziemy je wyświetlać maksymalnie do 30 kwietnia – tak długo, jak długo dana oferta będzie spełniać warunki akcji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ewentualnie tu chyba ogólny regulamin bo coś widzę że co chwilę coś zmieniają
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/promowanie-ofert/co-znaczy-gwarancja-najnizszej-ceny-przy...

oznacz moderatorów

szarlota55
#7 Wielbiciel#

Konkurencja miała GWARANCJĘ najniżeszej ceny, chociaż na e.r.li sprzedawała taniej. Pisaliśmy do allegro dlaczego, to mi odpisywali, że nie mogą udzielić informacji bo to nie moja oferta. Ale ja im mówię, że ja nie chce informacji o czyjejś ofercie tylko o ich oznaczeniu GNC, nc to nie dało, on nie udzieli mi informacji. sterują tym ręcznie. Promują kogo chcą. Trzeba pisać do uokiku to może przestaną tego uzywać. Nadal będziemy się pałować na ceny jak tak będą oznaczać. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@szarlota55 Ten zapis regulaminu oferty wszystko wyjasni

W niektórych przypadkach możemy nie przyznać oznaczenia pomimo spełnionych warunków

Możemy zrezygnować z oznaczenia oferty, która spełnia powyższe warunki, ale mimo to nie jest atrakcyjna dla kupujących.

 

Oceniamy to, biorąc pod uwagę: aktualne ceny rynkowe, panujące trendy sprzedażowe w kategoriach Allegro, w tym sezonowość, unikalność produktu, potencjał sprzedażowy produktu w Allegro, rozpoznawalność i częstotliwość wyszukiwania towaru przez kupujących, jakość produktu (w tym jakość materiału, z którego jest wykonany), posiadanie przez produkt odpowiednich atestów, warunki dostawy, okres gwarancji, a także jakość opisu, zdjęć i szablonu oferty

oznacz moderatorów

szarlota55
#7 Wielbiciel#

Ale ten zapis nie wyjaśnia o czym pisałam. Pisałam, że sprzedający miał oznaczenie chociaż nie spełniał tego warunku "mieć niższą lub równą cenę danego produktu w porównaniu z innymi sklepami internetowymi – sprawdzamy to raz dziennie"

a Ty mi podajesz w jakich aukcjach nie ma oznaczenia lub oznaczenie nie jest przyznane.

Po kolejne: sam argument unikalność produktu, potencjał sprzedażowy  - to argument idealny do nadużyć przez allegro. Potencjał sprzedażowy? kto to ocenia? allegro? tak to można sterować sprzedażą dowolnie i promować sobie kogo się chce.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oj tam zaraz manipulacja, oczywiście że każdy "manipuluje".🤣

oznacz moderatorów