anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Późna godzina wysyłki a jakość sprzedaży

www_dsmoto_pl
#7 Wielbiciel#

WItam,

Dziś zauważyłem że ubyło mi kilkadziesiąt punktów z jakości sprzedaży w przypadku Późnej godziny wysyłki. Mam oferty ustawione na wysyłkę dziś do godz 15:00 i  tak się wyświetla w ofertach. Niestety statystyki tego nie potwierdzają - tak jakbym żadnej oferty nie miał ustawionej.

Z czego to wynika? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Poniżej link do oferty gdzie godziny się wyświetlają:

Przykładowa oferta 

 

Screen1.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zdjęcia nie widać za niska rangę masz. Podstawowe pytanie brzmi czy wiesz, ze wysyłka tego samego to nie wrzucenie paczki do paczkomatu czy odniesienie do punktu? Wysyłka tego samego dnia liczy się gdy paczkę zeskanuje kurier czyli musi ją jeszcze tego samego dnia odebrać z punktu....

oznacz moderatorów

www_dsmoto_pl
#7 Wielbiciel#

Wiem doskonale jakie są zależności.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@www_dsmoto_pl Sprawdziłam Twoje statystyki, i obecnie posiadasz oznaczenie w 77% swoich ofert, a punkty są przyznawane od 80%

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

www_dsmoto_pl
#7 Wielbiciel#

Rozumiem.

 

Sprawdziłem statystyki dostępne z 3 października i z 4 października. 

 

Na 3 października miałem 2762 na 2930 zakwalifikowanych ofert a 4 października 2267 na 2944 oferty.

Proszę mi powiedzieć jak działa ten algorytm żeby to zrozumieć? Skąd nagle z dnia na dzień ponad 500 ofert nie kwalifikuje się. To właśnie wpłynęło na wspomniane 77% a było dzień wcześniej ponad 94%. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@www_dsmoto_pl Już wyjaśniam. Godzina wysyłki tego samego dnia oraz późna godzina wysyłki jest obliczana per oferta, per dzień tygodnia i per metoda dostawy. Na dzień 3 października 2762 to suma dla metod InPost oraz Poczty Polskiej - jak wspomniałam, patrzymy per metoda dostawy, czyli do punktacji nie jest brana suma, a zamówienia zrealizowane dla InPost (w tym wypadku dla InPost, bo jest ich więcej), czyli 2250,a to daje nam 77%.

Natomiast na 4 października (środa) system wyliczył późną godzinę wysyłki tego samego dnia tylko dla zamówień z metodą InPost - 2261. Stąd ta różnica, o której wspomniałeś, Daj znać, gdybym miała coś doprecyzować. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

www_dsmoto_pl
#7 Wielbiciel#

To co zatem wpływa na fakt, że Poczta oraz DPD przestały się liczyć do sumy a wskaźniki liczone są tylko na podstawie Inpost? DPD jest ustawiona z wysyłką do godz 15 a Poczta do godz 14 co spełnia wymóg że wysyłka jest po godz 11.  Poniżej godziny 11 nie było nic zmieniane w ciągu najbliższego miesiąca więc spełnia wymóg 3 dni w tygodniu.

 

Nie rozumiem, zatem tych zależności.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@www_dsmoto_pl Zrealizowanych zamówień DPD jest zdecydowanie za mało. Jak wspomniałam, Wskaźnik jest obliczany per oferta i per konkretna metoda dostawy, a nie dla wszystkich metod w danej ofercie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów