anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców na Allegro

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Allegro Pakiet dla Sprzedajacych.png

87cd6d30413ca86530abc378801b.png

W tym trudnym czasie wspieramy sprzedających na Allegro, tak jak robimy to od lat. Uruchamiamy dla Was specjalny pakiet wsparcia wart łącznie 16 milionów złotych, który pomoże przetrwać ten trudny okres. Jego celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży w związku z koronawirusem, które chcą rozpocząć sprzedaż online przy zerowych kosztach prowizji.

Pakiet składa się z wielu ułatwień, które pomogą zapewnić firmom wysoką jakość obsługi klienta, ciągłość zaopatrzenia oraz płynność finansową. Nowi przedsiębiorcy zyskają ułatwiony dostęp do stabilnego i bezpiecznego kanału sprzedaży online.

Zawartość pakietu wsparcia dla przedsiębiorców:

 1. Wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni
 2. Brak opłat za sprzedaż dla nowych przedsiębiorców do 31 lipca (dotyczy nowych kont firmowych zarejestrowanych w kwietniu) i przedłużony czas trwania pakietów Basic, Power i Max w kilku kategoriach motoryzacyjnych
 3. Łatwo dostępna i bezpieczna pożyczka z 3% zwrotem dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą
 4. Wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat oraz zmiany podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych

Wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni

Dotyczy opłat za prowizje od sprzedaży, promowanie ofert i innych. Skorzystają z niego sprzedający na kontach firmowych z polskim numerem NIP, którzy w każdym z trzech ostatnich miesięcy 2020 roku (tj. w styczniu, lutym oraz marcu) osiągnęli łącznie na wszystkich swoich kontach na Allegro obrót mniejszy niż 50,000 zł.

Możliwość przedłużenia okresu zapłaty dotyczy dwóch okresów rozliczeniowych: 1 - 31 marca i 1 - 30 kwietnia. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty rachunków z tych okresów nie będziemy wysyłać standardowych przypomnień o zaległości, a konto sprzedającego pozostanie aktywne.

Jeśli spełniasz warunki skorzystania z tego ułatwienia, obejmie Cię ono automatycznie - nie musisz dodatkowo wyrażać takiej chęci.

Brak opłat za sprzedaż dla nowych przedsiębiorców do 31 lipca (dotyczy nowych kont firmowych zarejestrowanych w kwietniu) i przedłużony czas trwania pakietów Basic, Power i Max w kilku kategoriach motoryzacyjnych

Wszystkim nowym przedsiębiorcom na Allegro.pl, bez względu na wysokość obrotów, oferujemy okres bez prowizji od sprzedaży, a w ogłoszeniowych kategoriach motoryzacyjnych - bez opłaty za wystawienie. Możliwość ta dotyczy jednego konta Allegro. Skorzystasz z niej, jeśli:
Twoja firma wcześniej nie była zarejestrowana w serwisie,
zarejestrujesz konto firmowe w kwietniu.
Wtedy w ciągu 2 dni roboczych powiadomimy Cię o uruchomieniu promocji w Centrum zniżek.

Nie wiesz jak zacząć? To proste, zajrzyj na specjalną stronę dla nowych sprzedających.

Jednocześnie podwajamy czas trwania wszystkich pakietów ogłoszeń (Basic, Power i Max) w kategoriach: Samochody; Motocykle i quady; Maszyny; Przyczepy, naczepy; Inne pojazdy i łodzie. Promocja ta będzie obowiązywać dla ogłoszeń wystawionych od godziny 14:00 w dniu 31 marca do godziny 14:00 w dniu 5 maja przez wszystkich sprzedających na kontach firmowych. Przedłużamy:

 • pakiet Basic - z 10 na 20 dni
 • pakiet Power - z 20 na 40 dni
 • pakiet Max - z 30 na 60 dni

Łatwo dostępna i bezpieczna pożyczka z 3% zwrotem dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

Chcemy jeszcze mocniej wspierać sprzedających, ułatwiając dostęp do pożyczek, które pomogą im odnaleźć się w nowych warunkach, utrzymać płynność finansową lub zwiększyć skalę prowadzonego biznesu. Propozycja pożyczki będzie dla Ciebie dostępna, jeśli: masz aktywne konto firmowe na jednoosobową działalność gospodarczą, założone nie później, niż 1 stycznia 2019 roku, Twoja firma jest zarejestrowana w Polsce, a jej roczne obroty nie przekraczają 10 milionów złotych.

Poznaj szczegóły specjalnej oferty:

 • Pożyczkę otrzymasz całkowicie online i bez dokumentów finansowych.
  Możesz otrzymać do 150 tys. zł., a umowę z bankiem zaakceptujesz przelewem z konta. Złóż wniosek!
 • Cashback - 3% pożyczki wraca do Ciebie.
  Możesz otrzymać od Allegro wypłatę środków równą 3% kwoty pożyczki: maksymalnie 4500 zł. Wystarczy, że napiszesz do nas przez ten formularz (w treści podaj hasło “Cashback - 3% pożyczki wraca do Ciebie” oraz NIP Twojej firmy, numer rachunku bankowego, na który pożyczka została wypłacona oraz kwotę pożyczki) lub prześlesz te dane mailowo na adres kredyt@allegro.pl. Możliwość ta dotyczy sprzedających, którzy zawarli umowę pożyczki za pośrednictwem Allegro od 1 kwietnia do 31 maja 2020 roku.
 • Wsparcie infolinii na każdym etapie: po stronie Allegro i mBanku.
  Nie wiesz jak złożyć wniosek o pożyczkę lub masz szczegółowe pytania do oferty? Skorzystaj z czata lub zamów rozmowę telefoniczną z Allegro - zrobisz to tutaj.
  Chcesz sprawdzić status swojego wniosku? Specjalna infolinia mBanku jest dostępna w godzinach 9-20, przez 7 dni w tygodniu: 801 616 616.

Dowiedz się więcej o pożyczkach dla przedsiębiorców na Allegro.

Wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat oraz zmiany podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych

Przekładamy o miesiąc zapowiadaną w styczniu zmianę podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych. Zmiana ta wejdzie do Regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie 2 kwietnia, ale zawiesimy jej realizację do końca kwietnia. Dzięki temu wszyscy sprzedający na Allegro będą mieli więcej czasu na udostępnienie darmowych dostaw w swoich ofertach.


Allegro jest Partnerem kampanii społecznej „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu.” prowadzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Kampania skierowana jest do przedsiębiorców MŚP posiadających sklepu stacjonarne i ma wspierać przedsiębiorców w rozpoczęciu e- sprzedaży oferując zniżkowy pakiet powitalny oraz możliwość bezpłatnych webinarów, na których udostępniamy wiedzę o e-commerce.

Kampania objęta jest patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju.

Dowiedz się więcej o kampanii.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

pikinier10
#11 Animator#

@msniezek  Tyle, że Allegro tworzą nie tylko przedsiębiorcy ale też indywidualni sprzedawcy. Dlaczego o nich nie pomyślano? Na pewno sporą pomocą byłoby zrezygnowanie z durnego pomysłu pobierania prowizji od kosztów dostawy. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pikinier10 w ostatnim punkcie przekazujemy Wam właśnie decyzję dotyczącą prowizji od kosztów dostawy - przekładamy o miesiąc jej wdrożenie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@msniezek Coś takiego to stanowczo za mało. Tej prowizji nie powinno być w ogóle. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja w ogóle nie rozumiem czemu wprowadzają prowizję od wysyłki. To w ogóle powinno mieć miejsce? Czyli co, mam z własnej kieszeni jeszcze dodatkowo dokładać za coś, co powinien pokryć kupujący?

A może najlepiej, to powinienem dać wysyłkę kurierem gratis i dokładać 15zł + koszt prowizji + prowizja od sprzedaży towaru wyróżnionego i zwinąć interes po miesiącu 🙂 🙂 🙂

Ja rozumiem, że kupujący się żalą, ża koszty wysyłki dla niektórych są drogie (i tak oceny kosztów wysyłki paczkomatów sięgają po trzy gwiazdki, gdzie paczkomat jest po 8,99zł) - trzeba liczyć się z tym, że takie one po prostu są, sprzedający i tak muszą dokładać piątkę, żeby obniżyć koszt wysyłki kurierami, żeby tylko kupujący był zadowolony. A gdzie zadowolenie sprzedającego?

Jaki dla mnie jest sens sprzedaży drobnych (powiedzmy ruchliwych) AGD, gdzie prowizja jest 5%, a sprzedawany przeze mnie towar ma ceny ustalone przez producentów z marżą ok. 19-21%, gdzie do tego dochodzą JESZCZE dodatkowe opłaty.

- Jest sobie jakiś grill elektryczny po 99zł, prowizja wynosi 5% (wyróżniony + dodatkowe 3%)

- Marża na tym modelu to 17,60zł (pomijając całkowicie Allegro)

- Kupujący wybiera kuriera (bo tak chce), koszt 14 zł.

- W tym momencie płacę 9,04zł prowizji ze 113zł (pomijając chwilowo jednorazowe 19zł za wyróżnienie)

- Powiedzmy, że mam Allegro Ads gdzieś, ludzie klikają, bo sobie sprawdzają, kolejne koszty

- Załóżmy, że mam monety w ofercie, ze 4 (pomijam darmowe monety z SS, teraz już tym bardziej nie ma szans na super sprzedawcę)

I co, zamiast zarabiać 17zł, to zarobię w najlepszym przypadku 3zł. Ale żeby to tylko kupujący był zadowolony, trzeba zjechać z kuriera ze dwa/trzy złote, bo poleci po ocenie 🙂 Nawet sprzedając tego 100 sztuk, co to jest za biznes? Ja rozumiem, nie trzeba promować, korzystać z reklam, itd. tylko jak inaczej tutaj zachęcisz kupującego... Najlepiej to wysyłać wszystko za darmo i być w plecy na wszystkim, bo kupujący ma być zadowolony.

Gdzie do tego koszt utrzymania pracownika, opłaty, wypłaty, materiały...

Nic, trzeba się na własny sklep przenieść albo do konkurencji, bo warunki zaczynają być coraz lepsze poza tym serwisem 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM, to tak samo jak z ubrami i taxi, możesz mieć 30 pasażerów dziennie w 10h, ale zarobisz tak naprawdę 120zł, (wg nich przecież zarabiasz, co z tego że to ryż do twojej miski, ważne, by klienta zadowolić w liczbie 30), a możesz mieć w taxi 10 pasażerów i zarobić w 8h takie 300zł 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@DarkStoorM prowizja za wysyłki może sobie być - ale nie musi być w wysokości prowizji za przedmiot - jeżeli to ma zlikwidować jakąś patologię ich zawyżania

 

serwis wygrywał do tej pory różnorodnością oferty - ofertami prywatnymi, drobnicą i itp

prywatnych już prawie nie ma, a teraz znikną drobne oferty lub te niegabarytowe z drogimi wysyłkami (np: meble, częsci samochodowe i itp)

jak Kupujący nie znajdzie tutaj interesującego przedmiotu to wybierze a mazona czy alie xpress

a wszystko to by promowac własny sklep - wyższe prowizje czynią jego ofertę atrakcyjną

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED Otóż to. Dla mnie nie ma tutaj większej niesprawiedliwości, jak to że zapłacę 15 % prowizji od wysyłki. Pogodziłam się z wielkim trudem z taką prowizją od sprzedaży , ale dobicie mnie kosztami wysyłki jest nie do pogodzenia i raczej nie do udźwignięcia.

I @msniezek entuzjazmu z zaproponowanych rozwiązań się nie spodziewajcie. Owszem odsunięcie prowizji od wysyłek na choćby miesiąc zawsze jest jakąś pociechą, marną bo marną ale jest . Tak czy siak jest tylko przedłużeniem agonii takich sprzedawców jak ja.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pikinier10  Bez przesady. Pomoc jest dla tych, którzy utrzymują się ze sprzedaży na Allegro i w dużej części walczą teraz o przetrwanie. Mają do zapłacenia ZUS, podatki różnej maści, wszystko to czego indywidualni nie muszą.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@Kaliope_Brzeg Tyle, ze ja nie piszę o pomocy dla firm tylko o prowizji od kosztów wysyłki. Naprawdę chcesz dopłacać dodatkową kasę tylko dlatego że Allegro ma w plecy przez swe durne pomysły?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pikinier10  Nie odwracaj kota ogonem. Napisałeś wyraźnie o pomocy dla sprzedawców indywidualnych . I szlag mnie trafił . Ufundujmy jakiś pakiecik dla szarej strefy . A jeśli chodzi o prowizję to temat był już wałkowany tutaj wielokrotnie i wiadomo nie od dzisiaj co myślimy o tym.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pikinier10       Dobre pytanie 🙂 Dlaczego o nich nie pomyślano? A dlatego, że oni sami o sobie myślą. Nie mają kosztów w postaci ZUS-u i podatków, to mogą ponosić koszty Allegro.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@WREDZIA-W1 Wychodzi na to, że przez przypadek pokazałaś swym nickiem kim jesteś naprawdę.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pikinier10  Nie przez przypadek.

Jak ci szara strefa odbierze połowę dochodów, to inaczej zaśpiewasz. Naprawdę aż tak jesteś ślepy, że nie widzisz co tu się wyprawia???

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

patrzę patrzę, gdzie <przytULA>, zapomniałem, że dzisiaj piątek 😊
myślałem, że zrobiła sobie popołudniową dżemkę 😛 (dżemka, tak!)

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dobrze, Patryczku, myślałeś 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

CloverShop
#9 Pomysłodawca#
Dlaczego Allegro zwalnia z prowizji nowe podmioty i wprowadza nierówne traktowanie!!!
 
Koszty prowizji i różnego rodzaju opłat wynoszą u nas około 17% obrotu !

Tymczasem od kwietnia allegro zwalnia od tych opłat wszystkie nowo zarejestrowane w serwisie firmy, nawet duże i prężnie działające od lat stacjonarnie -powodując że ceny przez nich oferowane będą mogły być dużo bardziej atrakcyjne! 

Jak w takiej sytuacji mają funkcjonować dotychczasowi sprzedawcy których sprzedaż będzie obciążona tradycyjnymi prowizjami.  Jest to działanie skandaliczne i całkowicie niedopuszczalne- zaburzające konkurencję i eliminujące lub ograniczające działalność dotychczasowych sprzedawców którzy płacą te gigantyczne opłaty!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

przenieść się na AL 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CloverShop kto normalny teraz zakłada firmę, jak padnie system dostaw - przewoźnicy to padnie allegro 😞 Nikt nowy teraz nie rozpocznie biznesu za dużo niewiadomych 😞 Chyba że małe żuczki sprzedające makaron czy ryż z makro 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

CloverShop
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi o zakładanie firmy tylko konta na allegro!

oznacz moderatorów