anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pan kłamie, podejmę odpowiednie kroki ! - termin dostawy podany przez Allegro

pinsplash
#21 Demiurg#

Wieczór, telefon - za chwilę mija termin dostawy z Allegro  a ja nie mam swojej przesyłki! Sprawdzał Pan numer przesyłki w allegro? Nic nie będę sprawdzał, nie wiem gdzie się sprawdza. Ale było napisane że dostawa do niedzieli, a skoro tak było napisane to tak musi być! Sprawdziłem. Przesyłka Poczta Polska. Nadana w 24h. Rzeczywiście od tygodnia brak śladu w śledzeniu. Kupujący nie przyjmuje do wiadomości że termin dostawy nie był podany przez Sprzedającego. Oczywiście dyskusja - no to kochani moderatorzy pytania ode mnie :

1. Jaki wpływ mam na terminowość Poczty Polskiej ?

2. Kto i na jakiej podstawie podał ten termin dostawy? Bo musi wziąć za niego odpowiedzialność.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ty sprzedajesz ,Allegro ustala warunki dostawy a jak klient nie dostanie na czas ustalony przez widzimisie allegro to ty bekniesz za niedotrzymanie terminu .Klient wieży w to co widzi a nie w to co ty ustalisz.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

100/100

oznacz moderatorów

TopkKable
#8 Zapaleniec#

Nie raz mialem też taki przypadek i nie idzie klientowi wytłumaczyć że ja nadalem w ciągu 3h - allegro mu napisało że będzie w poniedziałek a tu nie ma 😞 masakra

 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Zacytuję klasyka - z resztą jednego z ulubionych:

"Sukces ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą"

btw dawaj znać jak poszło 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

1. Taki, że niesolidnych dostawców nie ma obowiązku w ofertach udostępniać.

2. Termin podało Allegro, a sprzedawca wystawiając ofertę to zaakceptował, więc za ten termin odpowiada. Tu także - nie ma obowiązku wystawiania oferty, jeśli jej treść sprzedawcy nie odpowiada.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Przewidywanie jest rzeczą trudną, zwłaszcza jeżeli dotyczy przyszłości - Kubuś Puchatek.

Na szczęście polski system prawny działa zgodnie z ową zasadą - jeszcze, bo diabli wiedzą co będzie w przyszłości (tu patrz wyżej).

Sprzedawca mógłby się dość łatwo obronić, umieszczając w treści oferty informację, czym jest i jak działa "przewidywany termin dostawy" - ale mu nie wolno. A to już jest świństwo.

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

1. A to ja poproszę przy okazji o taką listę solidnych dostawców, czyli takich z gwarantowanym czasem dostawy, że nie zgubią, nie zniszczą, będą rzetelnie wydawać (na dowód) i nie zostawią u sąsiada. Do tej pory nie trafił mi się taki spełniający wszystkie warunki. No i zbuduj z tego takie zestawienie dające smarta. Sami rzetelni, bez wyjątku.

2. Jakież to rozwiązanie jest, aby wystawić ofertę na allegro, bez tego wyliczenia dostawy na allegro ? W lokalnie się nie bawimy ;]

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@cookie000  zadałeś za trudne pytania... 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 To poproszę o listę solidnych dostawców ( bo chyba taką masz - inaczej byś się skompromitował )

ps sądząc po postach tutaj odpadają : PP, Inpost, DPD, UPS, DHL...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Jest metoda 2 w 1: udostępnić tylko odbiór osobisty przez klienta, który podjedzie Smartem 🤣

Nie ma na kogo przerzucić winy ! 😂

Trafiony, zatopiony 🙂

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Przerwa na reklamę i produktplejsment ...

cookie000_0-1631957499290.png

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 mylisz się.

Sprzedawca przed wystawieniem oferty nie wie w jaki sposób allegro będzie podawało

jego termin wysyłki

ja tego nie widzę

ponadto po wystawieniu inny termin jest jest w piątek w środę , czy w poniedziałek

zauważ, że jak pisałem w innym wątku allegro już się dystansuje od własnych wyliczeń

i zmieniło to cichcem

czemu to robi? - by w razie problemów prawnych móc  twierdzić- przecież to napisaliśmy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

skandalem na allegro jest, że:

- kupujący jest wprowadzany w błąd dopiskami do oferty robionymi przez  allegro

- regulamin wysyłek firmowanych allegro nie jest podawany konsumentowi

- tzw wysyłki allegro nie zawierają sankcji wobec przewoźników za załamanie terminów podawanych przez allegro

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Kłaniam się wieczorową porą @pinsplash

doskonale znasz odpowiedzi na oba pytania, więc jako zalążek do dyskusji odpowiem: 

1. Prawdopodobnie mały. 

2. Zgodnie z informacją podaną w ofercie, jest to przewidywany czas dostawy wyliczany na podstawie wcześniejszych dostaw w Twoich ofertach.  

 

_HolaOla__0-1631903473099.png

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_przeprowadzaliście jakieś badania co do klikalności w pytajniki? Z mojego doświadczenia - jest ładna ikonka - i tyle..

Też wieczorową pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@biosorcerer Nie obserwuję wszystkich badań, które prowadzimy, bo zajmują się u nas nimi zespoły badaczy i projektantów, ale mogę zapewnić Cię, że analizujemy klikalność oraz użyteczność wszystkich obszarów na naszej stronie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_Z tego wynika, że analizy są... nijakie, skoro problem jest wałkowany od niepamiętnych czasów.

 

BTW. Bardzo mi miło że odpowiedziałaś na mojego posta 🙂

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

To na moim przykładzie. 
Wszędzie piszecie, że czas dostawy obliczacie na podstawie dotychczasowych danego sprzedawcy.
TO DLACZEGO  - odkąd prowadzę sprzedaż na Allegro, czyli od połowy stycznia - przy wszystkich ofertach w czasie pomiędzy piątkowym popołudniem a sobotą powiedzmy g. 9-10 rano - pokazujecie, że dostawa we wtorek, skoro ZAWSZE wszystkie te zamówienia wysyłam w sobotę i w poniedziałek są już WSZYSTKIE u odbiorców?
Mało tego - wszystkie zamówienia Smartowe są u odbiorców już w niedzielę.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@accadia 

To na moim przykładzie.
Wszędzie piszecie, że czas dostawy obliczacie na podstawie dotychczasowych danego sprzedawcy.

TO DLACZEGO - przy wszystkich ofertach w czasie pomiędzy piątkowym popołudniem a sobotą powiedzmy g. 9-10 rano - pokazujecie, że dostawa we wtorek, skoro ZAWSZE wszystkie te zamówienia wysyłam we wtorek?

a dlaczego we wtorek? bo żadna wasza dostawa nie przewiduje odbioru przesyłek o 17-18-tej

lub kilku odbiorów przesyłek w ciągu dnia

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Dobry 🙂 !  Mały update :

- Pan nie wie jak się poruszać na Allegro

- Nie wie że są numery przesyłek i że przesyłki można śledzić ( był tym wyraźnie zaskoczony)

- Nie wie że trzeba w coś kliknąć

- Ten czas dostawy traktuje jako PEWNIK a nie  SZACUNKOWY ( dziękuję Allegro za czytelny opis! )

itp itd .... jak twierdzi @xyz96  Kupujący nie muszą umieć czytać a jak czytają to nie muszą rozumieć tego co przeczytali...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów