anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Panowie mam tu małą rozkminę

az1rael
#21 Demiurg#

Witam wszystkich sprzedających sytuacja powiem życiowa. Jak myślicie czy przysługuje reklamacja na naprawę uszkodzonej protezy zębowej u dentysty, mamie ułamało się mocowanie. Proteza ma 1 rok ułamał się haczyk produkt wykonany na indywidualne zamówienia jak każda bo się robi wyciski. Protezę wykonuje protetyk ale dentysta pobiera wyciski czyli jak to ugryżć? w teorii trzeba zrobić nowy wycisk - zęby jednak mogą się np przemieścić więc jest do zrobienia nowa robota przez dentystę (wycisk) co jest odpłatne ale naprawa samej protezy powinna być nieodpłatna? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

W moim przypadku, kiedy po kilku miesiącach nastąpiło zlamanie protezy, dentystka u której leczę " przekładnię " wzięła to na siebie i dostałam nową protezę z przeprosinami za konieczność czekania. Żadnego dochodzenia i szukania przyczyny. Stwierdziła że widocznie niezbyt dokładnie była wykonana i stało się. Ale też ładnych kilka tysi wcześniej u niej zostawiłam.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael iść zapytać do dentysty i dopiero później się zastanawiać jak to ugryźć.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek no właśnie 400pln za naprawę proteza ma ok roku ciut ponad zakup według przepisów po 1 stycznia 2023 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael złóżcie reklamację, i poczekaj na decyzję, może wezmą na siebie, może odrzucą złe użytkowanie itp. wtedy poi poradę do rzecznika konsumenta, tyle jesteś tu i takie pytanie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 sprawa nie taka prosta bo jakby to sama proteza była to owszem tu jest jeszcze usługa zrobienia wycisku i obie w jednej cenie bo dentysta bieże kasę za obie ale rozlicza się z protetykiem za samą protezę. Czyli masz koszty rozbite i pytanie czy zasadne jest dolliczenie teraz do rachunku usługi ponownego zrobienia wycisków płatnej osobno czy domagać się usunięcia uszkodzenia protezy i wycisku w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael U mnie gwarancja na wszystko było 2 lata, więc ubytki w zębach i wady korony wykrył i naprawił mój dentysta beż żadnych dodatkowych opłat. Ja tam nic nie zgłaszałem, mieli w systemie. Kontrole wykonywane były wg wskazań dentysty. W wielu gabinetach dłuższe gwarancje są gdy regularnie zgłaszasz się do nich na kontrole.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów