anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatek Vat koszty transportu allegro.cz

WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Do mojego systemu przenoszą się transakcje z allegro. Dziwne jest to, że koszty transportu dla zamówień z allegr.cz są z podatkiem 23%, a produkty już 21%. Wszystkie pozycje na takiej fakturze powinny być opodatkowane 21% (wg mojego biura rachunkowego) i ręcznie musimy zmieniać podatek dla tej pozycji. Jak mogę zweryfikować czy ta stawka podatku wysyłana jest z systemu allegro czy to mój system coś źle robi (ale mam wrażenie, że jest ten podatek przenoszony z transakcji allegro) niestety w allegro nie widzę stawek podatków dla transakcji i poszczególnych pozycji.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl Z jakiego systemu/narzędzia korzystasz? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Tak korzystamy z systemu erp do którego trafiają zamówienia z allegro i przez system realizujemy zamówienia wystawiamy faktury itp

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl Przepraszam, w mojej wiadomości wkradł się błąd. Chodziło mi oczywiście o pytanie "z jakiego systemu korzystasz?" 🙂 Możesz mi podać nazwę? Skonsultuję, czy możemy coś na to zaradzić z naszej strony. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Korzystam z e-sklepu Comarch wraz Comarch erp optima. Zamówienie najpierw wpada do e-sklepu a później pobierane jest do erp. 

Załącznik 1 pokazuje, że esklep dostaję informację o kosztach transportu 23% i zastanawiam się po której stronie leży błąd

Załącznik 2 widać, że produkt przesyła się prawidłowo ze stawką VAT 21%...dostawa cz.jpegprodukt cz.jpeg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl Dzięki. Wrócę, gdy uda mi się coś ustalić. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Czy coś udało się ustalić?

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl Przykro mi, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi w Twojej sprawie. Przesłałam prośbę o ponaglenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl W szczegółach zamówienia oraz na liście zamówień nigdzie nie zwracamy stawek podatku VAT - to jakie wartości widzisz to wyłącznie "zasługa" oprogramowania, z którego korzystasz.
My jako Allegro zwracamy wartości w kwotach brutto - czy to cenę towaru, czy dostawy.

Zatem to wyłącznie konfiguracja programu gra tu kluczową rolę - coś zupełnie niezależnego od Allegro.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów