anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomniejszona kwota zwrotu za towar używany

MAMY ROZWIĄZANIE!
jacwloda
#7 Wielbiciel#

Mam dziwną sytuację ponieważ kupujący zakupił u mnie telefon w stanie fabrycznie nowym nieodpakowanym wartość rynkowa na FVAT 1350 zł ja sprzedałem za 1050 zł a po roku użytkowania sprzedający chcę go zwrócić bo telefon został zablokowany tyle że nie interesuje mnie dlaczego chcę i co z nim robił tylko jak mam obliczyć kwotę którą mam pomniejszyć zwrot dla niego od kwoty zakupu 1050 zł bo dostał telefon fabrycznie nowy nie opakowany a przez rok go używał.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czas na zwrot to już mu dawno minął ,teraz to może złożyć reklamację i odesłać telefon do Ciebie celem rozpatrzenia . Dostaniesz ,obejrzysz i sam ocenisz ile jest wart .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Co Ty piszesz, sprzedał nie swój telefon i ma rozpatrzyć reklamację? niech szybko zwraca kasę albo się dogada.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@jacwloda Co dokładnie oznacza "telefon został zablokowany"?

Nie spłacałeś rat u operatora? Kupujący był świadomy wady prawnej ciążącej na urządzeniu?

oznacz moderatorów
jacwloda
#7 Wielbiciel#

Mam upadłość i syndyk wszystkim rządzi więc szperalninwyszperal że mam tel na raty i zgłosił do Play blokadę a kupujący wiedział że telefon jest na raty bo na samej FVAT ma to napisane jasno poza tym pytałem go wiele razy czy rozumie zakup.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

co to znaczy, że rozumie zakup?

sprzedałeś telefon, którego nie byłeś właścicielem?

oznacz moderatorów
jacwloda
#7 Wielbiciel#

Na dodatek telefon nie został jeszcze zablokowany tylko zgłoszony do zablokowania bo dostał SMS od operatora swojego że ma mu założyć operator blokadę kradzieżową a nie windykacyjną.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@jacwloda Dostanie kasę albo od ciebie albo od Allegro a Allegro zażąda jej od Ciebie, także obchodzi cię to bardzo, Nie wolno było ci sprzedawać nie swojej własności.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@jacwloda pokaż treść oferty sprzedaży. Sprzedałeś jako osoba prywatna? Jeśli w ofercie sprzedaży było napisane że telefon jest na raty to nie ma zastosowania paragrafu o wadzie ukrytej bo kupujący miał świadomość co kupuje i z czym to się wiąże. Ewentualnie wiadomość ibformującą go że telefon jest na raty pokaż.

oznacz moderatorów