anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomniejszony koszt a zwrot środów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, klient zakupił wkrętarkę zestaw za 1050 zł 

Używał około 8 dni , zwrócił

Wkrętarka oczywiście posiada ślady użycia 

dzwoniłem poinformowałem go że muszę pomniejszyć zwrot od  50 do 80 ZŁ 

niby zaakceptował i tłumacze czy byłby zadowolony jakby kupił nową i taką dostał w takim stanie to przytaknął że nie.

jak myślicie jest sens ryzykować negatywem za taką kwotę ?

Ostatnio jak dostałem negatywa to miesiąc prawie się nic nie sprzedało ( mam 200 pozytywnych)

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@ElektroTechExtra "jak myślicie jest sens ryzykować negatywem za taką kwotę ?"

Ponure skutki **piiip**yzmów wprowadzanych przez allegro. Allegro promuje cwaniactwo i gnębi normalnych sprzedawców, a z oszustami nie chce im się walczyć.

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Zastanawiam się właśnie, bo jak mam wyrwać kolejny negatyw i nie sprzedać nic przez miesiąc no to wole stracić to 50 zł ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra Prawo i logika mówi ze należy pomniejszyć, negatyw może być większy w skutkach finansowych, Pytanie brzmi czy ten komentarz mino zwrotu całości nie będzie negatywny!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra jak najbardziej Cię rozumiem i chory system allegro, ale dodaję Cię do ulubionych, jak będę robił jakiś remont czy potrzebował na kilka dni elektronarzędzia to z chęcią za darmo wypożyczę 🙂 z jednej strony problem ze sprzedażą a z drugiej uczysz że tak można i się da 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

również cię zapiszę, i jak tak ma działać allegro gadane zwrócę ci 1 zł i w gdzieś bedę miał negatyw  bo na tyle wycenie wartość po remoncie i remont wyjdzie 10 razy drożej, tutaj pytam bo ślady użytkowania są niewielkie..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra i wreszcie piszesz jak należy, mam nadzieję że Cię zmotywowałem do wycenienia używanej wkrętarki i oddania tyle ile jest warta, za ile jesteś ją w stanie sprzedać 🙂

tutaj pytam bo ślady użytkowania są niewielkie..

Przecież to Twój biznes i wiesz na co se możesz pozwolić, jak masz marżę 100 % to pewnie że się nie przejmuj 50 zł w plecy a zawsze będziesz miał lojalnego klienta co ponownie coś wypożyczy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra  A może podejść do sprawy nieco inaczej.

Może zapytać uprzejmie kupującego ile były skłonny zapłacić za wynajęcie wiertarki,  dobrze by było wiedzieć ile kosztuje takie wypożyczenie w firmach które pożyczają.

No i wtedy gdy kupujący sie wypowie udzielić mu wspaniałomyślnie rabatu, zniżki albo wcale nie obniżać zwrotu jeśli kwota mała.

To na przyszłośc, bo teraz to już nie ma co ciągnąć, trzeba podjąć decyzję i zapomnieć.

oznacz moderatorów