anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powracający problem z wielowariantowością

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Po raz kolejny powraca problem z wielowariantowością, temat przerabiany już wielokrotnie, niestety wciąż nie został naprawiony, część ofert nie wyświetla się w wariantach, sprzedaż w tych ofertach praktycznie ustała, proszę  w końcu naprawić ten problem, przykładowe oferty z błędnym wyświetlaniem wariantów poniżej:

 

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-lenonki-retro-steampunk-11787888529

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-lenonki-retro-steampunk-11787870073

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-lenonki-retro-steampunk-12344341453

 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Jeśli chodzi o STEAM - 5 wskazanych ofert jest powiązanych z tym samym produktem, dlatego po podzieleniu na wskazane grupy pojawiły się w ofertach 4 warianty. Podobnie jest w przypadku SKELETON - 3 oferty z tym samym produktem i CLAP - 3 oferty z tym samym produktem.

Natomiast wszystkie 3 oferty DISCORD są powiązane z tym samym produktem. Stworzenie grupy produktowej nie jest więc w tym przypadku możliwe.

Podsumowując - konieczne są zmiany w powiązaniach tych ofert z produktami, żeby warianty mogły być prezentowane w sposób, który opisałeś.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Może Pani wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, że osobne oferty, wystawiane z osobnymi parametrami są powiązane z tym samym produktem? Oraz dlaczego mimo tego powiązania przez ostatni rok lub dłużej wyświetlały się prawidłowo, a teraz nie jest to możliwe?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X W ofertach wprowadziliśmy warianty produktowe, które działają inaczej niż te wcześniejsze dotyczące ofert. W tym artykule znajdzie Pan informacje na temat wariantów produktowych oraz szablon, w którym możliwe jest zgłoszenie niepełnych lub błędnych wariantów.

Jeśli przedmioty różnią się między sobą np. kolorystycznie jak jest u Pana, każda wersja kolorystyczna powinna być dodana w katalogu jako osobny produkt, wówczas po powiązaniu z nim oferty, nie powinno być problemów z prezentacją wariantów. Proszę sprawdzić tutaj jak poprawnie dodać nowy produkt.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Ok, czyli wprowadziliście nowe warianty produktowe, które działają inaczej niż poprzednie, a ja muszę teraz wszystko ręcznie zmieniać, żeby działało poprawnie? To wszystko jest bardzo zawiłe i skomplikowane, może Wy się w tym łapiecie, bo macie z tym do czynienia cały czas, ja chciałbym skupić się na sprzedaży i prowadzeniu firmy, a zajmuję się za przeproszeniem **piiip**ołami w postaci zgłaszania błędów, usuwania produktów, łączenia produktów w Waszym serwisie, to powinno leżeć w Waszej gestii aby wszystko funkcjonowało prawidłowo, tak jak zostało ustawione w zakładce wielowariantowość. Sprzedaję na Allegro od kilkunastu lat i nigdy prowadzenie sklepie w Waszym serwisie nie było tak zawiłe jak teraz, a wszystkie zmiany, które mają usprawnić działanie portalu przynoszą odwrotny skutek, lub przerzucają część Waszych obowiązków na sprzedawców, jak w tym przypadku.

Przechodząc do rzeczy, proszę mi wysłać instrukcję krok po kroku co mam zrobić aby oferty wyświetlały się tak, jak tego oczekuję, co mam kliknąć w danej ofercie, żeby było okej, gdyż w załączonych linkach do artykułów nie znalazłem takich informacji.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Musisz dodać do katalogu nowe produkty dla wersji kolorystycznych, dla których obecnie nie występują. Instrukcję dodawania nowego produktu podlinkowałam wyżej. Kiedy oferty będą poprawnie powiązane z właściwym produktem (odpowiadającym właściwemu kolorowi), produkty będzie można dodać do utworzinych grup i pojawią się jako warianty do wyboru.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Zrobiłem wszystko według instrukcji, czy teraz mogę prosić o poprawne połączenie pozostałych wariantów?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Poprosiłam o dodanie nowych produktów do utworzonych grup. 

Ta oferta nie jest w tej chwili powiązana z żadnym produktem:

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-lenonki-retro-steampunk-13680229997

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę połączyć tej oferty z żadnym produktem, otrzymuję następujące komunikaty:

 

Nie udało się połączyć z Katalogiem 1 oferty.

Oferta 13680229997 - Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów

 

lub

 

Podczas modyfikowania oferty wystąpiły błędy - Nie połączysz oferty z wybranym produktem. Produkt nie pasuje do oferty i został już wcześniej odłączony. Wybierz inny produkt.

 

Co w takiej sytuacji mam zrobić?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Musisz postępować zgodnie z komunikatem tj. połączyć ofertę z innym produktem. Możliwe, że konieczne będzie dodanie nowego produktu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Gdy próbuję dodać odpowiedni produkt otrzymuje komunikat jak poniżej, jeśli połączę z innym produktem, znowu będzie problem z wyświetlaniem wariantów, ponieważ produkty będą połączone nieprawidłowo?

1.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Nowe produkty są już w grupach i powinny się wyświetlać poprawnie. 

Jeśli chodzi o tę problematyczną ofertę, postępuj zgodnie z komunikatem. Gdy uda się ją połączyć z produktem i pojawi się błąd w wyświetlaniu wariantów, daj znać. Pomożemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Oferty wyświetlają się poprawnie, dziękuję.

Jeśli chodzi o tę problematyczną ofertę, udało mi się połączyć z innym produktem, jednak cała grupa DISCORD nie wyświetla się teraz prawidłowo, czy da się coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X W tej chwili w ofertach widzę 3 warianty. Sprawdź proszę i jeśli potwierdzisz błędne wyświetlanie, prześlij mi linki do ofert, które mają się wyświetlać w ramach tej grupy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Na ten moment wszystkie warianty we wszystkich ogłoszeniach wyświetlają się poprawnie, jeśli pojawi się kolejny błąd w wyświetlaniu, będę pisał w tym wątku, dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Witam.

 

Powstał kolejny problem z wyświetlaniem wariantu, chodzi o jeden model niebieskich okularów CLAP, który zamiast wyświetlać się w swojej grupie CLAP, wyświetla się w grupie DISCORD, natomiast w grupie DISCORD nie wyświetla się wariant złoty:

 

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-okragle-lenonki-steampunk-10781892636

 

https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-lenonki-retro-steampunk-13680229997

 

Proszę o naprawę.


oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X Podaj proszę numery wszystkich ofert, które powinny być ze sobą powiązane z wyodrębnieniem poszczególnych grup. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Teraz sprawdziłem i z powrotem wszystko wyświetla się prawidłowo, będę kontrolował, gdy problem powróci to podeślę numery ofert, dzięki

oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Problem po raz kolejny się powtórzył, kilka modeli zgrupowało się niepoprawnie w jedną ofertę wielowartościową, każdy z tych modeli powinien wyświetlać się wyłącznie z innymi wersjami kolorystycznymi swojego modelu, a nie z innymi modelami. Proszę to naprawić.z.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@H_A_X w tej sytuacji uzupełnij proszę plik, który znajdziesz w tym artykule wypisując tam numery ofert, które mają być ze sobą połączone w ramach jednej grupy i prześlij uzupełniony plik za pomocą tego formularza
Przy okazji należy poprawić miniatury w produktach połączonych z tymi ofertami 14987096778 i 14463664800. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

H_A_X
#9 Pomysłodawca#

Miniatury poprawione, formularz wypełniony oraz wysłany, proszę o możliwie najszybsze pogrupowanie ofert tak jak powinno być, dzięki.

oznacz moderatorów