anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z allegro po zalogowaniu DSL ORANGE

impor-gliwice
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Mamy taki dziwny problem od dłuższego czasu. Internet mamy DSL Orange. Internet śmiga dobrze. Problem notorycznie pojawia się po zalogowaniu do allegro. W kilka minut, do godziny - wszystko działa dobrze. Ale potem allegro "zalogowane konto" zaczyna się "urywać". Odświeżanie strony nic nie pomaga, albo pomoże na parę chwil i zaraz znów nic nie da się zrobić. Resetowanie przeglądarki czy routera - pomaga na chwilę. Wszystko to dzieje się niezależnie od ilości zalogowanych komputerów do Allegro w naszej firmowej sieci. Ale wystarczy się połączyć z inną siecią (np. z telefonu) i wszystko śmiga OK. Tzn. można pracować na zalogowanym allegro. Nie wiem, co można zrobić, aby praca była możliwa normalnie w sieci firmowej. Brak mi pomysłów. Orange odsyła do Allegro, Allegro odsyła do Orange...  Najdziwniejsze jest to, że problem dotyczy jedynie Allegro (po zalogowaniu). Wszystkie inne strony działają.  

Pomożecie? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@impor-gliwice Ja bym spróbował podłączyć do funboxa jakiś zewnętrzny router, utworzyć nową sieć i zobaczyć czy to coś zmieni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak spróbuj coś pośredniczącego jakiś ruter wi-fi.

oznacz moderatorów

impor-gliwice
#7 Wielbiciel#

Mam router od ORANGE (wtedy jeszcze TPSA). Do niego przychodzi kabel telefoniczny. Od niego wychodzi z portu LAN1 kabel rj45 do routera "naszego" - do jego portu WAN. W tym routerze naszym są wpisane ustawienia ORANGE, czyli IP, maska podsieci, gateway (brama). Ten nasz router rozdziela internet po LAN (3 komputery) i po WIFI resztę (koło 10). Jest jeszcze jeden router w firmie, który odgrywa rolę ACCES POINTA i wzmacnia sieć WIFI. 

I tak, jak pisałem - internet działa bez zarzutu. Jest problem tylko z ALLEGRO i tylko na zalogowanym koncie allegro. Chwilkę podziała i przestaje. I "kręci" się kółeczko. Odświeżanie działa na chwilkę, albo wcalem. Jak zresetuję komputer - pomaga na kilka-kilkanaście minut. Nie wiem co próbować... Jak mamy sporo pracy na koncie allegro, to się przełączamy na neta z telefonu. Wtedy jest OK. 

Cały ten problem mamy od dawien dawna, ale teraz się tak nasilił, że praca z allegro stała się naprawdę gehenną. Jakieś pomysły?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@impor-gliwice Też 'jadę' na neostradzie - takich problemów nie miałem ale swego czasu notorycznie zrywało mi połączenie z internetem kilka razy dziennie. Oczywiście Orange nie widziało nic złego po ich stronie ale po 3 reklamacji przysłali technika i pomogło przełączenie portu w skrzynce rozdzielczej - może to jakiś trop, nie wiem.

Czy to samo się dzieje kiedy komputer jest podpięty bezpośrednio do funboxa?

Generalnie to tutaj ciężko będzie znaleźć pomoc. Pewnie najszybciej na jakimś forum tematycznym albo poszukać kogoś ogarniętego kto rzuci na to okiem na żywo.

oznacz moderatorów

impor-gliwice
#7 Wielbiciel#

funbox? Nie, my mamy jakiś router od tpsa, czyli orange. Do sieci podpięty jest serwer. Na serwerze działa sello. Pewnie zmiana portu w ksrzynce by pomogło, albo nie... Jak to uzasadnić? Tak czy siak, problem dotyczy tylko allegro "zalogowanego". Nie wiem... DNS zmieniłem na ten googlowski. Innych opcji raczej zmianiać nie mogę.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Próbowałeś podpiąć pod ten modem od Orange jakiś inny router?

I czy jak komp jest podpięty bezpośrednio do tego od Orange są te same problemy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Znam Twój ból bo sam męczyłem się z Orange prawie miesiąc, notoryczne zrywanie połączenia kilka razy dziennie itp. Składałem reklamacje, resetowali mi ustawienia zdalnie, resetowali połączenie i cały czas twierdzili że nie widzą problemu, wymieniłem nawet router w salonie na nowy aż w końcu powiedziałem żeby przysłali technika. Jak przyjechał i powiedziałem mu co się dzieje to powiedział tylko „wiem o co chodzi” pojechał do rozdzielni i po pół godzinie jak ręką odjął. 

oznacz moderatorów

impor-gliwice
#7 Wielbiciel#

Chciałbym aby pojawił się magik od nich... Póki co muszę tutaj czarować. Sam.  

No jest ruter od tego orange. Potem nasz ruter. Dopiero na naszym możemy zrobić neta. Także nie mam jak spróbować bezpośrednio na tym od nich. 

oznacz moderatorów

impor-gliwice
#7 Wielbiciel#

to nie jest zrywanie. To tak jakbyś oglądał na necie jakiś np. mecz i co chwilę kręciłby się kółeczko, obraz by stał.... i co chwilę o kilka klatek by szło dalej, albo wcale. Naprawdę dziwne. Tylko allegro (zalogowane) robi taki prblem. Wszystko inne śmiga...

oznacz moderatorów